شما می توانید ایستاده جارو کردن هر روز نه فقط فوریه. 10

توسط Beatrice Dupuy | آسوشیتد پرس

خلاصه ای از برخی از محبوب ترین, اما کاملا نادرست داستان و تصاویری از هفته است. هیچ یک از این حلال هستند حتی اگر آنها به اشتراک گذاشته شد به طور گسترده ای در رسانه های اجتماعی. آسوشیتد پرس بررسی می شود ، در اینجا حقایق واقعی:

ادعا: ناسا گفت: Feb. 10 تنها بعد از سال که جارو می تواند روی پای خود بایستد.

در این تصویر از ناسا حساب توییتر که نوشته شده بود در روز سه شنبه, فوریه. 11, 2020, فضانورد آلوین درو و دانشمند سارا شریف نشان می دهد که یک جارو ایستاده خواهد شد تا هر روز از سال رد کردن اسطوره که فیزیک پشت ترفند ساده تنها با این نسخهها کار آمده است. 10.

حقایق: ناسا را ندارد که ادعا می کنند اما آژانس فضایی آمریکا را در وقت سهشنبه به آدرس غلط ادعای آن را به عنوان گسترش به طور گسترده ای در توییتر. معلوم است این فقط یک عمل متعادل و جارو می تواند روی پای خود بایستد در هر روز است. کاربران رسانه های اجتماعی شروع به گردش این ادعا با استناد به ناسا روز دوشنبه همراه با فیلم و عکس و نمایش انواع جاروها بودن متعادل است. برخی از نوشته های گره خورده متعادل جاروها به کشش گرانشی و دیگران گفت: این شیب زمین است. ناسا سخنگوی کارن Northon گفت: آسوشیتد پرس در یک ایمیل که نوشته های که منتشر شده به طور گسترده ای در Twitter و Facebook ثابت اهمیت چک کردن با منابع قابل اعتماد قبل از انتشار اطلاعات آنلاین. “این یکی دیگر از رسانه های اجتماعی جعل که نمونه ای چگونه به سرعت شبه علم و ادعاهای دروغین ویروسی می تواند,” او گفت:. ناسا زدم #BroomstickChallenge ادعا در آن حساب رسمی توییتر شنبه ارسال است که “فیزیک پایه با این نسخهها کار در هر روز از سال — و نه فقط فوریه. 10.” توییت های ویژه تصویری از فضانورد آلوین درو و دانشمند سارا شریف ساخت جارو روی پای خود بایستد. “این فقط فیزیک” به خود جلب کرد گفت: در این ویدئو آپلود به توییتر در فوریه. 11. ناسا زمین جداگانه حساب توییتر همچنین خطاب این ادعا بیان “وجود ندارد وزن مخصوص که تنها تاثیر می گذارد درها.” جارو چالش اسطوره وجود داشته است آنلاین برای سال. سیمی افشا و خنثی ادعا می کنند در سال 2012 با یک داستان با عنوان “تعادل جاروها: آن را در مورد سیارات.”

ادعا می کنند: روزنامه گزارش نشان می دهد که نامزد حزب دموکرات پیت Buttigieg دستگیر شد به عنوان یک نوجوان در سال 1998 برای کشتن سگ.

حقایق: یک ساخته مقاله روزنامه ایجاد شده بود به نظر می رسد که Buttigieg دستگیر شده بود به عنوان یک نوجوان برای کشتار سگ ها در این شهر جایی که او بعد از خدمت به عنوان شهردار. رسانه های اجتماعی پست های با این گزارش نادرست در مورد شهردار سابق South Bend, ایندیانا, گردش به طور گسترده ای پس از Feb. 7 نیوهمپشایر بحث است. این گزارش نادرست انجام شد در آنچه به نظر می رسد یک, روزنامه, صفحه اول بود که در نیمه خورده. تنها South Bend به نظر می رسد در عنوان این روزنامه است. نادرست مقاله به تاریخ آگوست 30, 1998 گفت که Buttigieg بود به اتهام قتل حداقل پنج سگ. آلن Achkar اجرایی سردبیر جنوب خم تریبون زدم کاذب مقاله در حساب توییتر خود ارسال اصلی صفحه از روزنامه Aug. 30, 1998. این نشان می دهد که هیچ اشاره ای Buttigieg. “بدیهی است که ساختگی” Achkar آسوشیتدپرس گفت. رابرت فرانکلین مدیر عکاسی در تریبون نیز در نظر Achkar توییتر ارسال کرد و گفت که اتاق خبر تا به حال دریافت تماس در مورد جعلی پست. “ما بیشتر ناراحت سبک خطاها: پنج املای نه هیچ byline هیچ dateline یک پرش در وسط داستان” فرانکلین گفت: در صدای جیر جیر. جعلی مقاله با استفاده از ایجاد شد یک روزنامه آنلاین قطع ژنراتور که در آن کاربران می توانند ایجاد جعلی ،

ادعا: عکس پنج ساله ایستاده در برابر یک دیوار را نشان می دهد سناتور. برنی ساندرز در استون وال در سال 1969.

حقایق: این عکس نشان نمی دهد حزب دموکرات نامزد ریاست جمهوری در شورش استون وال در سال 1969. پس از ساندرز’ New Hampshire اولیه پیروزی سه شنبه کاربران رسانه های اجتماعی شروع به گردش به غلط ادعا می کنند با عکس, به دست آوردن هزاران نفر از سهام در Twitter, Facebook و Instagram. مایک کسکا یک کمپین سخنگوی سناتور ورمونت گفت: در یک ایمیل که عکس بود نه از سناتور. این عکس نیز مطابقت ندارد تصاویر آرشیوی از قیام. در 28 ژوئن سال 1969 حمله پلیس هدف قرار دادن گی مراجعان در Stonewall مسافرخانه در نیویورک منجر به یک شورش است که به کمک سوق مدرن LGBTQ جنبش حقوق. در آن زمان بسیاری از کشورهای غیر قانونی سکس و برخی از کارشناسان ادعا کرد که همجنسگرایی یک اختلال روانی. عکس از گی های به اشتراک گذاشته شده آنلاین برای سال های مختلف ادعا می کند. ساندرز شده است صریح حامی حقوق همجنسگرایان در گذشته حمایت از هانوی در سال 1983 در حالی که او شهردار برلینگتون ورمونت. ساندرز بعد از صحبت کردن در برابر دفاع از قانون ازدواج که تعریف ازدواج به عنوان بین یک مرد و یک زن و ممنوع زوج از به دست آوردن مزایای فدرال و نپرس نگویید که ممنوع گی و لزبین آمریکایی ها از خدمت آشکارا در ارتش.

ادعا: نقره کلوئیدی محصولات می تواند کمک به جلوگیری و یا محافظت در برابر کروناویروس جدید از چین است.

AP ارزیابی: نقره ای راه حل شناخته شده بهره مند شوند در بدن در هنگام مصرف به گفته مقامات با مرکز ملی طب مکمل و یکپارچه سلامت فدرال تحقیقات علمی ، نقره کلوئیدی است که ساخته شده از نقره ذرات معلق در یک مایع است و اغلب شده است که اغلب دروغ میفروخت به عنوان یک راه حل معجزه برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان بیماری ها. رسانه های اجتماعی کاربران اند و اخیرا آن را مرتبط به محصولات به آدرس ویروس جدید پدید آمده است که از چین است. اما کارشناسان باید بلند گفت که راه حل شناخته شده تابع یا منافع. “وجود دارد هیچ مکمل محصولات مانند نقره کلوئیدی و یا داروهای گیاهی که ثابت شده است موثر در پیشگیری و یا درمان این بیماری (COVID-19) و نقره کلوئیدی می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشند” دکتر هلن Langevin, مدیر برای NCCIH. FDA گرفته شده علیه شرکت های ترویج نقره کلوئیدی محصولات با گمراه کننده ادعا می کند. این NCCIH می گوید نقره کلوئیدی قدرت به نوبه خود پوست آبی که نقره ایجاد شده در بدن را بافت. در سال 2002 آسوشیتد پرس گزارش داد که پوست آزادیخواه کاندیدای سنا در مونتانا تبدیل به رنگ آبی-خاکستری پس از مصرف بیش از حد نقره کلوئیدی. نامزد استن جونز ساخته شده است راه حل خود را و شروع به مصرف آن در سال 1999 به آماده شدن برای Y2K اختلالات با توجه به گزارش. در چهارشنبه کشیش تلویزیونی جیم باکر مصاحبه یک مهمان خود را نشان می دهد که ترویج نقره محلول محصولات این ادعا این ماده تا به حال شده است در آزمایش قبلی coronavirus گونه ها و حذف آنها را در ساعت است. او گفت: آن را به حال شده است در آزمایش جدید کروناویروس. به عنوان مهمان صحبت تبلیغات زد بر روی صفحه نمایش برای اقلام مانند “Cold & Flu فصل نقره سل” مجموعه برای $125. باکر را بلافاصله بازگشت یک درخواست برای نظر. Coronavirus گسترده نام برای یک خانواده از ویروس ها از جمله آمريکا سندرم حاد تنفسی. از جمعه, چین گزارش شده بود 63,851 موارد تایید شده در سرزمین اصلی با 1,380 مرگ و میر.

این بخشی از آسوشیتد پرس’ تلاش برای واقعیت-بررسی اطلاعات غلط است که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته آنلاین از جمله کار با Facebook به شناسایی و کاهش گردش نادرست داستان بر روی پلت فرم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر