زنان مارس در استانبول مشخص شده توسط پلیس به خشونت و بازداشت در 8 مارس

معترضان از فمینیست شب مارس جمع آوری در مرکز استانبول در Beşiktaş. عکس Sevgi Yağmur Bulut مورد استفاده با اجازه.

از ماه مارس 2003 ترکی فعالان حقوق زن به تاسیس یک سنت از برگزاری یک فمینیست شب مارس هر 8 مارس در استانبول به مناسبت روز بین المللی زنان. این رویداد که به طور سنتی طول می کشد مکان در نقطه عطفی مرکزی میدان تقسیم به پایان رسید و با چند تن از زنان بازداشت به عنوان دولت شهر حاضر اجازه می دهد تا تظاهرات.

دسترسی: جاده های بسته مترو متوقف شد

در شب 8 مارس دولت شهر استانبول اعلام کرد که تمام جاده های منتهی به میدان تقسیم و در نزدیکی خیابان Istiklal خواهد بود بسته به دلیل “غیر مجاز تظاهرات و خواستار مارس’. نادیده گرفتن هشدار فعالان زن با این وجود نگهداری می شود تصمیم خود را برای رفتن به میدان تقسیم و شروع به جمع آوری در مکان های مختلف.

اولین جلسه نقطه در Beşiktaş در مرکز استانبول که در آن حامیان محلی سازمان ما توقف کشتار جنسیتی پلت فرم ملاقات کرد. آنها با حمل تصاویری از زنان کشته شده و آگهی ها با پیام های مختلف از قبیل جلوگیری از کشتار جنسیتی’, ‘You will never walk alone’. برخی نیز نمایش داده می شود جمله ” من نمی خواهم به مرگ که آخرین کلمات از Emine Bulut یک زن که کشته شد توسط شوهرش در مقابل او و تبدیل به نماد این جنبش است. به عنوان اعضای خانواده است که در آن یک زن کرد در دست مردان صحبت کرد, جمعیت پشتیبانی از آنها را با شعار ‘You will never walk alone’:

در سمت آسیایی استانبول در Kadıköy گروهی دیگر از زنان ملاقات کرد به آواز خواندن آهنگ ها و رقص. به عنوان یکی netizen نوشت:

نگاهی به آن زنان است. بدون توجه به آنچه خود را به زبان و مذهب و گرایش آنها رنگارنگ و شاد است. شما در حال حاضر بسته شده جاده ها و متعهد به آنها اجازه رفتن به میدان تقسیم. این زنان هستند شما را غرق در گاز اشک آور در چند ساعت. ما بسیار زیبا هستند و بدون شما.

از رفتن به میدان تقسیم

6 ساعت در روز 8 مارس تظاهرکنندگان شروع به راه رفتن به سمت میدان تقسیم.

محاصره 8 مارس در میدان تقسیم: در همه جا ما را احاطه شده توسط موانع

آنها به عنوان تلاش برای رسیدن به خیابان Istiklal که منجر به مربع پلیس در زمان عمل و اسپری آنها را با گاز اشک آور و با استفاده از سپر خود را به فشار گروه از خیابان.

سپر و لگد برای کسانی که می خواهند به راه رفتن به میدان تقسیم برای #March8! پلیس مداخله علیه زنان که می خواستم برای رفتن به میدان تقسیم برای فمینیستی پیاده روی در شب

با توجه به این که دسترسی رد شد گروه از تظاهرکنندگان تغییر جهت فریاد “بنابراین ما در حال پراکندگی در سراسر استانبول’ و رفت و به نزدیکی Karaköy مربع است.

زمانی که فمینیست شب راه رفتن بود و نه مجاز در خیابان Istiklal هزاران نفر از زنان گفت: “بنابراین ما در حال پراکندگی در سراسر استانبول به جای.” زنان راه رفتن به سمت Karaköy جاده مسدود شده.

اگر از شما خواسته شده است که چگونه بسیاری از مردم در Karaköy شما می توانید نشان می دهد کسانی که عکس

خشونت پلیس: کشیدن مردم توسط خود مو

از آنجا که برخی از زنان اصرار بر گرفتن دسترسی به میدان تقسیم پلیس بازداشت شده و در مجموع 34 زنان بازداشت شدند.

برخی از بازداشت خشونت آمیز بود به عنوان دیده می شود در تصاویر نشان دادن آنها کشیده با موهای خود را:

زنان در حال ترک نمی کنم با وجود این پلیس با استفاده از گاز اشک آور

34 نفر بازداشت شدند در میدان تقسیم در 8 مارس # FeministNightWalk. با توجه به lukapu-fotokitap [ یک سازمان رسانه ای برای زنان] 34 نفر بازداشت شدند و پس از مداخله پلیس و گرفته شد به مقر پلیس خود را برای ارائه شهادت.

زنان بازداشت و کشیده با موهای خود را در تقسیم

در 9 مارس تظاهرکنندگان مطلع شدند که همه تا به حال منتشر شده است.

زنان بازداشت شده در 8 مارس منتشر شد

‘به یاد داشته باشید این جمعیت’

یکی از محبوب ترین آگهی ها از 8 مارس به عنوان خوانده شده “به یاد داشته باشید این جمعیت اگر شما غرق ناامیدی به دلیل you will never walk alone” که تاکید همبستگی میان زنان و امید برای آینده ای بهتر. آن را نیز منتشر شده در رسانه های اجتماعی در میان زنان:

من هرگز فراموش 8 مارس سال 2020 “من را به یاد داشته باشید این جمعیت اگر من غرق ناامیدی.

دولت در ضمن انجام آن مراسم رسمی از مارک بین المللی زنان روز. در حالی که زنان به مبارزه با پلیس در خیابان, رئیس جمهور, رجب طیب اردوغان, توزیع گل به انتخاب زنان در ‘ترکیه قهرمان زنان’ برنامه گفت:

اردوغان: آینده جامعه ای که زنان را می بیند به عنوان کالا را نمی توان روشن است. ما نمی خواهید به تجربه یک ذهنیت از جهل است که دفن دختران زنده است. در عین حال برخی از جوامع هنوز هم عمل است.
پلیس با حمله #FeministNightWalk. حداقل 30 نفر بازداشت شدند. زنان تحت فشار قرار دادند به طبقه همکف در حالی که در بازداشت

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>