زنان با موفقیت به مرحله ‘Aurat مارس’ در پاکستان با وجود تهدیدهای

Image via Aurat March Lahore. Used with permission.

تصویر از طریق Aurat مارس لاهور. با اجازه استفاده می شود.

برای سومین بار پس از سال 2018 جمعی از پاکستان فمینیستی سازمان به نام Hum Aurtein (ما زنان) سازمان Aurat اسفند (انقلاب) به مناسبت روز بین المللی زنان روز یکشنبه 8 مارس سال 2020 است. با وجود تهدیدات فوق العاده محافظه کار مذهبی را مختل رسیدگی راهپیمایی صورت گرفت در این سال در شهرهای لاهور پاکستان اسلام آباد و مولتان کویته و پیشاور و سکر البته تحت تدابیر شدید امنیتی را پوشش میدهد.

چندین هزار نفر از زنان, تغییر جنسیت افراد, کودکان و مردان تبدیل به نشان دادن حمایت خود و برجسته کردن وضعیت اسفبار زنان که در پاکستان به موضوع شکنجه و بی عدالتی و عدم سیاسی-اجتماعی و اقتصادی حقوق. شرکت کنندگان انجام پلاکارد با شعارهای خواستار حقوق اولیه آنها رد شده است برای مدت طولانی.

یکی از Aurat مارس, سازمان, Leena غنی در توئیتر خود نوشت:

سحر طارق مشترک یک عکس از پدرش شرکت کننده در اسلام آباد برگزاری یک پلاکارد خواندن: “من پدر او انتخاب”:

پاکستان یک جامعه مردسالار که زنان به طور کلی مجاز به صحبت کردن. برای بسیاری از Aurat مارس یک فضای امن که در آن آنها می توانند صدای خود را به دغدغه; حتی فراجنسیتی جامعه احساس رایگان برای به اشتراک گذاشتن تجارب خود را و تقاضای یک زندگی مناسب و معقول.

در این سال گروه های مذهبی رفت و به طول های بزرگ به تلاش برای اخلال در راهپیمایی و آن را ممنوع اعلام کرد برای همیشه لطفا برای. دادخواست واصل شد در لاهور سند و اسلام آباد بالا دادگاه به دنبال یک دستور در برابر مه و فعالیت های مرتبط. هیچ یک از دادخواست اجازه داده شد توسط دادگاه مربوطه. مولانا فضل ur Rehman رئیس جمهور از یک جناح از علمای-e-اسلام (شورای اسلامی) رفت تا آنجا را تهدید به توقف مارس توسط نیروی.

اسلام آباد و کراچی

طوبی سید یک سازمان در اسلام آباد در توئیتر خود نوشت:

سید همچنین گزارش داد در حمله به اسلام آباد در صفوف منظم با اعضای جناح راست حزب مذهبی:

سید ادامه داد:

در حال حاضر در کراچی مارس بود دعا club signage a 20-year-old قانون بود که دانش آموز ربوده شده در ماه نوامبر سال 2020 است. Haris فتح سومرو مرد دوست بود که با club signage در زمان حادثه هدف گلوله قرار گرفت و زخمی و club signage شد و پس از آن فاحشه-شرمنده برای داشتن شده است با یک مرد همراه است.

سکر

Aurat مارس سکر. تصویر از طریق Aurat مارس لاهور. با اجازه استفاده می شود.

زنان در سکر سازمان جمع آوری یک روز زودتر در سرپیچی از احزاب مذهبی’ تهدید و پس از آن برگزار شد اولین بار در شهرستان Aurat مارس در 8 مارس.

سکر واقع شده است در شمال, سند, است که معمولا به شدت تحت تأثیر محافظه کار مذهبی جوامع است. زنان در این منطقه پوشیدن burkas و chaddars خود را پوشش. این Aurat مارس بود که اولین از نوع خود برگزار می شود در سکر است که در آن یک شيوع بالای خشونت مبتنی بر جنسیت.

Global Voices به فارسی صحبت به Arfana ملاح یک استاد دانشگاه و فعال از سند که گفت که “مذهبی جناح تهدید کرده بود زنان از سکر به دلیل که بسیاری از آنها مایل به بخشی از این گردهمایی است. اما پس از اطمینان از پلیس و مدیریت زنان در Aurat مارس. زنان در این منطقه سرکوب شده اند و یا کشته شده در نام مردسالاری برای مدت طولانی است که در حال حاضر آن را باید که زنان باید برای حقوق خود است.”

مولتان

مولتان یک شهر تاریخی در جنوب پنجاب نیز برگزار شد اولین Aurat مارس. با وجود اینکه یک محافظه کار و مذهبی گرا شهرستان تعداد زیادی از زنان در راهپیمایی و جشن این روز با شوق حمل پلاکارد به صدای احساسات است که طولانی نادیده گرفته شده است. جزئی درگیری هنگامی رخ داد که یک مرد خطاب به شرکت کنندگان با سوء استفاده از زبان و در نتیجه یک استدلال است که خنثی شد توسط مجریان قانون.

Countermarches

برای مقابله با Aurat مارس برخی از گروه های مذهبی سازمان یافته Haya (عفت) تظاهرات در لاهور گوجرانواله فیصل آباد و اسلام آباد به منظور ترویج این ایده که اسلام در حال حاضر قدرت زنان و با نام تجاری Aurat مارس یک خارجی تامین مالی فعالیت های طراحی شده برای به بدگویی پاکستان و شستشوی مغزی زنان است.

یک گروه از مردم به صحنه Mard مارس (مردان مارس) و تلاش برای ورود به محل برگزاری از Aurat مارس حمل بنرهای حمایت از نمایشنامه نویس خلیل ur Rehman قمر که در اوایل ماه مارس تا به حال زشت تف تلویزیون به خوبی شناخته شده فمینیستی تحلیلگر Marvi Simid.

ماموران امنیتی, اما, متوقف مردان از اخلال جمع آوری شده است. در سال 2019 نیز وجود دارد برنامه ریزی برای یک مرد اسفند, اما آن را تحقق نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>