زنان تسخیر فضا در بولیوی کارناوال ارورو

زنان سنتی آند رقص خود را با رهبری machas caporales در کارناوال ارورو سال 2020 است. Photo by Fabiola Gutierrez.

دیدن ویژه صداهای جهانی در پوشش چگونه زنان و مبارزه با خشونت جنسی در امریکا لاتین.

قبل از COVID-19 pandemic مجبور کشورهای جهان را تعطیل, رنگ, انفجار در روشن آرایه ها و موسیقی بالندگی در بولیوی کارناوال ارورو صورت گرفت که در این سال در فوریه 17-26.

نوازندگان رقصید و رقصندگان خواند در حالی که همه ورزشی sparkly دست دوزی لباس که ساطع تحت رژه چراغ و آتش سوزی.

در 3,735 متر (12,253 فوت) بالاتر از سطح دریا 35,000 رقصنده و 5000 نوازندگان جشن اجدادی فرهنگ عامه در 4 کیلومتری (2.48 مایل) مسیر زیارت در ارادت به Virgen del Socavón. کارناوال از Oruro که می گیرد هر سال در جنوب غربی بولیوی اعلام شده است یک شاهکار از دهان و میراث ناملموس بشریت توسط یونسکو است.

زن اعضای گروه در سال 2020 کارناوال Oruro. Photo by Fabiola Gutierrez.

اگر چه این کارناوال است که عرصه برای جشن آن را نیز برجسته نابرابری بین زنان و مردان است. در عین حال زنان و غیر دودویی مردم طولانی از مطالعه حذف از کارناوال در حال حاضر ادعا کرد که یک فضای که در آن آنها می توانند حق خود را به شرکت.

در زمینه موسیقی سنتی گروههای جشنواره منجر شد توسط یک زن برای اولین بار در این سال — 18 سال پس از این گروه برای اولین بار ایجاد شد. مدیر پیانیست و سوپرانو Vanina میراندا به همراه سه نفر دیگر از مدیران انتخاب شده تهیه و کارگردانی نمرات برای 23 آهنگ.

سنج بازیکنان انجام در فولکلور ورود به افتخار Virgen del Socavón در Oruro. Photo by Fabiola Gutierrez.

کمتر از یک دهه پیش زمانی که زنان برای اولین بار مجاز به پیوستن به گروههای در Oruro, کارناوال, یک عکس منتشر شده در اخبار با جنسیتی عنوان: “زنان زیبا قرض دادن یکی دیگر از ‘تماس’ به گروههای موسیقی است.” یک تغییر رخ داده است با ورود در سال 2017 و 2018 به ترتیب از کندلریا زن بی کلام گروه و سانتا سیسیلیا Band ایجاد و تشکیل شده به طور کامل از زنان است.

زنان تفسیر فضائل در تظاهرات فرهنگی از رقص د Diablos با استفاده از حرکت و موسیقی و لباس. Photo by Fabiola Gutierrez.

در این منطقه از رقص زنان نیز حرکت در برابر ماچو ضرب و شتم از جنسيت نقش انتساب. یک مثال لا Diablada (از شیاطین) به تصویر می کشد که مبارزه بین خوب و بد است. قبلا زنان تنها مجاز به تصویر کشیدن شخصیت های اهریمنی اما در حال حاضر بازی نقش زن فرشتگان به نمایندگی از هفت فضیلت و همراه فرشته سنت مایکل.

لاس Machas بازی شخصیت های سنتی آند Caporal گروه های رقص. Photo by Fabiola Gutierrez.

این Machas یک زن-محور نسخه Caporales سنتی آند رقص های اخیر نوآوری است. به عنوان اسپانیایی است که یک گرامر جنسیتی زبان شایان ذکر است استفاده از نام “Machas” (یک feminized را در “Machos”) به جای “لاس Caporales” که نشان می دهد یک زن باید به عنوان مردانه به منظور برای او قدرت به رسمیت شناخته شود. یکی دیگر کنجکاو شرایطی است که مردان نه به دنبال به تصویر کشیدن cholitas یک شخصیت زن در Caporales رقص.

ترانس زنان در را باز کرد به کارناوال ورود

تا سال 1970 تنها شخصیت زن در کارناوال ارورو شد Virgen del Socavón. مردسالار محافظه کاری منع بیولوژیکی از زنان شرکت کننده پس از این شخصیت زن به تصویر کشیده شده توسط trans, همجنسگرا و مردان دگرجنسگرا به عنوان توضیح داده شده توسط پژوهشگر و مدیر فرهنگی دیوید Aruquipa.

شخصیت زن از Morenada رقص چین Morena (نشان داده شده با یا بدون ماسک و گاهی اوقات به عنوان یک chola با دامن های مختلف طول و چکمه) و این شکل است که اغلب جنسی. عکس by Fabiola Gutierrez.

در Morenada رقص مردان استفاده می شود به صلیب لباس به نمایندگی از سنتی چین “مرنا” شخصیت. در 1960s و 70s چین Morena به دست آورد بیشتر جنسی جامه زیبایی: دامن کوتاه شد, کفش پاشنه بلند اضافه شد به تازگی platformed چکمه و فانتزی تصاویر دوزی روی لباس, تبدیل چین Morena به عنوان Aruqipa توضیح داد به “چین Morena ماریپوزا” (mariposa یا “پروانه” است که اسپانیایی زبان عامیانه برای مردان همجنسگرا).

اما در اواسط دهه 1970 ترانس زنان ممنوع شد از شرکت کننده پس از یک رقصنده به نام Barbarella بوسید و پس عملا رئیس جمهور هوگو Bánzer. پس از این حادثه بیولوژیکی زنان بستری شد.

آمار و ارقام از Morenada در کارناوال از Oruro. آنها می آیند از چین Morena Mariposa شخصیت به عنوان ایجاد شده توسط دوجنسه ها در 70s به. Photo by Fabiola Gutierrez.

در carnivals مردانگی تغییرات صحنه و لباس بیش از حد

اگر چه کارناوال به عنوان رسانه برای آزادی جنسی زنان هنوز هم باید ادعا با تلاش های دیگران برای کنترل بدن خود را. در حال حاضر اجازه به رقص و موسیقی آنها نیز به اهداف از آزار و اذیت جنسی. این معمولا به شکل موهن دهید مانند “Move it move it!,” سوت و مطالبات برای بوسه. زنانی که منطبق نیست از متهم بودن “تلخ است.” مرد رقصنده به معرض این درمان نیز هست اما به میزان کمتر و بدون مجازات. افراد مسن به معرض فریاد “مادر” را به عنوان انتظارات جنسیتی از زنان آنها را کاهش می دهد به بدن است که در خدمت هر دو وابسته به عشق شهوانی و یا مادری خواسته است.

علاوه بر آزار و اذیت جنسی تقویت جنسی تقسیم اوقات فراغت است. که در آن می توانید بولیوی زنان اجازه خاموش بخار خارج تسهيلگر خانواده یا خانه بدون اینکه تهدید به آزار و اذیت جنسی, تجاوز جنسی یا جنسیتی? انجام چنین فضاهای حتی وجود داشته باشد ،

بندگی Supay (“شیطان پرستی”) در سال 2020 کارناوال Oruro. Photo by Fabiola Gutierrez.

یک راه حل ممکن می آید از دیگر بولیوی کارناوال مراسم به Comadres جشنواره در شهرستان کلویو چیکو در جنوب بولیوی. این سنت را جشن دوستی بین زنان توسط تبادل سبدهای پر از مواد غذایی و گل و streamers. این جشنواره می گیرد در پنج شنبه قبل از کارناوال Oruro و زنان اطمینان حاصل شود که وجود دارد هیچ نر دخالت. این سنت تا به گسترش به سایر شهرستانها بولیوی در قالب یک نوار و تم و همچنین به عنوان شرکت تصمیم گرفتند که توسط anarcho-جنبش فمینیستی موجرس Creando (“زنان ایجاد”) که در آغاز Comadres Bandidas حزب در این سال است.

با هم ما ادامه خواهد داد به تدبیر راه نافرمانی مردسالار داد. با کمتر یا بیشتر فمینیستی آگاهی ما را متحد خودمان را به عنوان comadres و جامه واقعیت است. به عنوان فمینیست Emma Goldman گفت: هر چند به عنوان توصیف Carnaval از Oruro: “اگر من می توانم رقص, من نمی خواهم خود را در انقلاب!”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>