با تایید موارد COVID-19 موزامبیک آماده برای بلندی شیوع

رئیس جمهوری موزامبیک هشدار بر روی جلد روزنامه Público در 9 مارس سال 2020 است. عکس Dércio Tsandzana CC-BY

با بیش از 30 کشور در آفریقا با تایید موارد COVID-19 موزامبیک آماده برای یک احتمال شیوع بیماری جدید که آلوده بیش از 250 ، 000 نفر در سراسر جهان کشته و بیش از 11,000.

در حالی که موزامبیک هنوز شناسایی هر گونه موارد چهار مرز کشورها انجام داده اند: زامبیا (2) آفریقای جنوبی (202) پادشاهی Eswatini (1) و تانزانیا (6).

این Mozambican دولت به تازگی فاش شده برنامه های خود را برای مهار و کاهش. این شامل به عنوان مثال شناسایی امکان جداسازی مراکز در تمام آن 11 استان.

اگر چه نه بسته شدن هر گونه مرزهای زمینی و در عین حال رئیس فیلیپ Nyusi اعلام کرد چند اقدامات محدود کننده از جمله:

Quarentena obrigatória د 14 dias para pessoas que vem de países com transmissão activa considerada.

Proibição د organização e participação de todo tipo de eventos com mais de 300 pessoas.

Suspensão de todas deslocações د membros do Estado para fora do país.

اجباری 14 روز در قرنطینه برای مردم ورود از کشورهای قابل توجهی فعال انتقال است.

ممنوعیت سازمان و مشارکت در انواع حوادث با بیش از 300 نفر است.

تعلیق تمام سفر در خارج از کشور توسط مقامات دولتی.

بزرگترین حزب مخالف Renamo خواستار بسته شدن مرزهای, که, وزیر بهداشت Armindo Tiago پاسخ داد:

Encerrar fronteiras é medida اخترما só que deve ser usada na perspectiva de um risco que possa eventualmente criar uma situação د calamidade, não é o caso. Mesmo neste momento چین نن fechou به عنوان fronteiras فاس quarentena د algumas cidades.

بسته شدن مرزهای یک اقدام شدید است که تنها باید وقتی استفاده می شود که خطر فاجعه است که این مورد نیست. حتی در حال حاضر چین است مرزهای خود را بسته اگر چه آنها را قرنطینه برخی از شهرستانها.

وزارت بهداشت نیز در حال اجرا یک کمپین پیشگیری در مدارس:

وزیر بهداشت Armindo Tiago co-نظارت امروز در Escola Secundária فرانسیسکو Manyanga [در] ماپوتو با وزیر آموزش و پرورش و توسعه انسانی کرملیتا Namashulua و محترم که نماینده DJamila Cabral یک سخنرانی در اقدامات پیشگیری برای #Coronavirus

اما متن اس ام اس فرستاده شد به چند سیم کارت در موزامبیک با توصیه هایی است که بسیاری از شهروندان که بی اثر است.

آیا شما نیز با دریافت این پیام?
اولین متن در عکس: “Coronavirus متعلق به یک خانواده از ویروس ها است که باعث بیماری های تنفسی که متفاوت از یک سرماخوردگی به شرایط جدی تر مانند ذات الریه”
متن دوم: “علائم کروناویروس ها شبیه به سرماخوردگی مانند: تب و سرفه خشک و پر و بینی و گلو درد و سردرد و تهوع و تنفس مشکل است.”

مورخ و تحلیلگر سیاسی Egídio واز انتقاد از محتوای متون:

Está Aqui o dinheiro, sendo gasto اونا campanhas ineficazes. Recebi استه اس ام اس پیجو pelo MISAU من ensinar o que é #coronavirus.

استه اس ام اس é ineficaz پلاس seguintes razões:
1. Linguagem técnica dispensável. Apesar دا descrição ser genérica, pouco interessa ao cidadão. O cidadão precisa mensagens de que lhe ajude یک تومار به عنوان necessárias medidas preventivas, necessárias atitudes se ao expôr perante situações de risco e por isso deve صابر suspeitar com o mínimo de informação.

2. Decorrente انجام primeiro, o اس ام اس podia simplesmente dizer que #coronavirus é uma doença, que não tem cura e manifesta-se através de febres, problemas respiratórios ou گله. سیستم عامل médicos podem نن concordar com a minha versão د descrição mas o que eu gostaria com essa descrição é que as pessoas se dirijam ao بیمارستان para o necessário despiste. Por isso یک segunda parte da mensagem سریا “dirija-se ao posto de saúde mais próximo para o despiste”.

3. Tal como está o SMS, seguramente que deverei esperar pelo próximo a من dizer o que devo fazer…

Estamos em emergência. Não é tempo para entretenimento.

در اینجا این است که پول صرف شده را بی اثر مبارزات. من این اس ام اس, پرداخت, توسط وزارت بهداشت و درمان برای آموزش من چه #coronavirus.

این اس ام اس بی اثر است به دلایل زیر:

1. بی فایده ویژگی های زبان. اگر چه توضیحات کلی آن را از علاقه کمی به شهروند. شهروندان نیاز به پیام های که کمک خواهد کرد که او را به اقدامات احتیاطی لازم است لازم نگرش اگر آنها در معرض شرایط ناامن و به همین دلیل او می داند که چگونه باید به مشکوک با حداقل اطلاعات است.

2. اس ام اس می تواند به سادگی می گویند که کروناویروس یک بیماری است [SIC] است که هیچ درمان و آشکار خود را از طریق تب مشکلات تنفسی و یا آنفولانزا. پزشکان ممکن است توافق با نسخه من از این توضیحات اما آنچه که من می خواهم با این توضیحات است که برای مردم به رفتن به بیمارستان برای لازم غربالگری. دوم بخشی از این پیام خواهد بود “رفتن به نزدیکترین مرکز بهداشت برای غربالگری”.

3. به عنوان این است كه من باید منتظر بعدی اس ام اس به من گفتن چه باید بکنید…

ما در مواقع اضطراری است. آن است که زمان برای سرگرمی.

وزیر بهداشت همچنین توضیح داد این اسطوره را که سیاه پوستان بیشتر مقاوم در برابر COVID-19 ادعا شده است که در ساخته شده در رسانه های اجتماعی اما با حمایت هر موجود شواهد علمی.

مقامات همچنین به نام های مختلف بین المللی و دیپلماتیک اشخاص برای پشتیبانی در صورت شیوع این بیماری در کشور است.

در همین حال رئیس جمهور فیلیپ Nyusi خود خواست Mozambicans بیشتر به بسیج برای جلوگیری از شیوع بیماری در آهنگ های آن:

[یک] COVID-19 é um assunto de segurança. Por isso, apelo para o redobrar د esforços na sua prevenção e vigilância.

این COVID-19 یک مسئله امنیت است. من درخواست تجدید نظر به کوشش در پیشگیری از آن و vigillance.

یک پیام به دروغ نسبت داده شده به یونیسف منتشر شده در WhatsApp در موزامبیک. این سازمان توضیح داد این موضوع در توییتر

یونیسف است نه گردش یک بولتن #coronavirus از طریق WhatsApp در موزامبیک. برای اطلاعات در مورد چگونه به اجتناب از COVID19 مشورت PENSA پلت فرم به صورت رایگان با شماره گیری *660# یا تماس Alô ویدا به صورت رایگان در 800149, 82149 و 84146.

دولت موزامبیک از طریق آن سخنگو همچنین افشا و خنثی خبر جعلی موجود شیوع است که اخیرا در شبکه های اجتماعی:

توجه: هیچ تایید موارد Coronavirus در موزامبیک به عنوان اعلام شده توسط سخنگوی دولت در پایان جلسه فوق العاده شورای وزیران. “این گزارش که در حال گردش هستند نادرست از بد نیت مردم”

پس از این توصیه ها, حزب حاکم Frelimo تصمیم به لغو جلسه بود که برای ماه مارس برنامه ریزی 20-22:

به احترام این اقدامات اعلام کرد در چارچوب coronavirus حزب سیاسی در کمیسیون تصمیم گرفت برای به تعویق انداختن جلسه کمیته مرکزی برنامه ریزی شده برای 20 تا 22 اسفند را اعلام کرد.

در همین حال روزنامه نگار رافائل Machalela عکس به اشتراک گذاشته شده ممکن است به صورت محلی تولید ماسک صورت:

Mozambican این را به سطح دیگری. مانند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>