خواهد ونزوئلا رد هائیتی از PetroCaribe relaunch?

یک تظاهرات توسط PetroCaribe رقبا. عکس Medyalokal ویکیمدیا کامانز از طریق CC BY-SA 4.0.

با توجه به گزارش های متعدد ونزوئلا را بازتولید آن PetroCaribe توافق نامه همکاری انرژی با کشورهای کارائیب مدتی در سال 2020, باعث مردم هائیتی به تعجب می کنم اگر هائیتی می ایستد یک شانس برای دریافت شامل این زمان در اطراف.

PetroCaribe سخاوتمندانه مقابله با دراز مدت برنامه های پرداخت به معنای به نفع هائیتی مردم به حالت تعلیق در آمد در سال 2018 زیر ونزوئلا ریاست جمهوری بحران است. زمانی که رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورو اعلام کرد PetroCaribe relaunch او هشدار داده است که ایران نمی خواهد “توسعه یافته به کشورهای هستند که به ‘در جنگ’ با ونزوئلا” که می تواند شامل هائیتی با توجه به هائیتی Liberte در رسانه ها.

چرا که در ژانویه 2019 رای در سازمان کشورهای آمریکایی (OAS), هائیتی, دولت, رئیس جمهور Jovenel Moïse, طرفه با ایالات متحده در رد مشروعیت مادورو به عنوان رئیس جمهور. به جای هائیتی تایید ژوئن Guaidó یک سیاستمدار مخالف که در ادامه به مسابقه مادورو را در انتخابات ریاست جمهوری.

“هائیتی به رسمیت نمی شناسد بنابراین ما نمی مطالعه حذف شدند هائیتی” یک مقام عالی رتبه دولت ونزوئلا گفت Haïti Liberté. “هائیتی خارج شده خود را,” او گفت:.

جالب, سناتور سابق Jean-Charles Moïse که ریاست حزب مخالف Pitit Desalin به تازگی در دیدار با رئیس جمهوری ونزوئلا به عذر خواهی برای هائیتی رای در OAS امید برای صاف کردن بیش از همه چیز به طوری که هائیتی در واقع ممکن است بهره مندی از PetroCaribe معامله است.

اما مردم هائیتی تعجب می کنم اگر این عذرخواهی کافی خواهد بود.

هائیتی PetroCaribe جنجال

PetroCaribe شده است بسیار موضوع بحث انگیز در هائیتی با تشکر از رسوایی فساد که موجب خشونت آمیز تظاهرات خیابانی نزدیک به یک سال پیش در 7 فوریه 2019 و ادامه داد: برای ماه می باشد.

هائیتی دولت به اتهام حیف و میل PetroCaribe بودجه به معنای اقتصاد خود را توسعه و کمک به برنامه های اجتماعی است. بیش از 3 میلیارد دلار ایالات متحده شد اختلاس توسط مقامات دولتی از طریق مات قرارداد — از جمله یک با یک شرکت به نام Agritrans متعلق به رئیس جمهور Moïse.

به عنوان یک نتیجه تعداد کمی از مردم هائیتی را دیدم هر گونه مزایای وعده داده شده از PetroCaribe مقابله و تظاهرات خواستار Moïse استعفای گرفتار کرده اند رئیس جمهور است ،

در ضمن هائیتی مالیات دهندگان گیر هستند با حداقل $2 میلیارد دلار بدهی به ونزوئلا بود که siphoned کردن PetroCaribe وقف.

با توجه به هائیتی Liberte:

Jovenel Moïse را خیانت ونزوئلا شده است یکی از انگیزه نیروهای پشت عظیم در سراسر کشور قیام خواستار استعفای خود را از جولای 2018 زمانی که او تلاش دولت برای افزایش قیمت سوخت پس PetroCaribe را قطع.

اولین تجسم PetroCaribe اتفاق افتاده در سال 2005 تحت آن هوگو چاوز. منطقه ای انرژی برنامه در نظر گرفته شده بود به ارائه محصولات نفتی به کشورهای عضو تحت شرایط ترجیحی.

هائیتی ملحق نشده حق دور — آن را تنها پس از چاوز “به طور فعال به استقبال” تازه انتخاب شده و سپس رئیس جمهور رنه Préval که این کشور گنجانده شد در این معامله — که بیشتر پیچیده ونزوئلا در حال حاضر تیره و تار رابطه با ایالات متحده است.

ایالات متحده و هائیتی تا به حال یک تاریخ پیچیده است که شامل در میان چیزهای دیگر شغل و ما مداخلات سوال بشردوستانه ابتکارات و رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اخراج از آن به عنوان یک “shithole کشور است.”

هنوز در ژانویه 30, 2020, هائیتی پیوست مورد حمایت آمریکا لیما گروه متشکل از 12 کشور آمریکای لاتین با هدف به دنبال پایان دادن به بحران ونزوئلا که خواست جهانی فشار بر مادورو برای “برقراری مجدد دموکراسی” پس از سال 2017, زمانی که ریاست جمهوری بحران آغاز شد.

امروز این سوال باقی می ماند — با Preident Moïse هنوز نگه داشتن بر روی قدرت را در ونزوئلا در نهایت شامل هائیتی در مجلس از PetroCaribe? اگر خواهد آن را باید تحت یک دولت جدید به منظور برنده شدن اعتماد از هر دو مادورو و هائیتی شهروندان ؟ و یا خواهد هائیتی از دست دادن یک شانس دوم به نفع?

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید