‘در حالی که من نفس من امید’ در گفتگو با علی غروی از #Istanbul10

یک عکس از #Istanbul10. عکس های اعتباری: سازمان عفو بین الملل از طریق ویکیانبار [CC BY-SA 4.0].

یادداشت سردبیر: این مصاحبه توسط چاپ از طریق همکاری بین صداهای جهانی و IFEX. خواندن مصاحبه کامل در اینجا.

علی غروی است که یک استراتژی جامع و مشاور امنیتی کار با مدافعان حقوق بشر خود را در سازمانها و جوامع است. او یکی از ده نفر — از جمله ایدیل Eser مدیر سابق سازمان عفو ترکیه — چه کسانی بودند بازداشت شده در ترکیه در ماه جولای 2017 در مدیریت اطلاعات و رفاه کارگاه Buyukada جزیره است. هشتگ #Istanbul10 مورد استفاده قرار گرفت و زخمی در حمایت از تلاش های که برای حذف تمام اتهامات علیه آنها و آزادی فوری آنها هستیم.

در ماه مارس سال 2020 جلوتر از پیش بینی – اما پس از به تعویق افتاد – حکم شنیدن, علی صحبت با IFEX منطقه ای ویرایشگر Cathal Sheerin در مورد چگونه تجربه خود را در حال بازداشت در ترکیه و آمریکا برای چهار ماه است تحت تاثیر قرار زندگی خود و آگاهانه کار خود را.

CS: چگونه می توانم شما احساس می کنید در مورد آینده از شنیدن ؟

من احساس می کنم ترکیبی از انتظار و اضطراب است. این یک غلتک coaster از احساسات بیش از گذشته تقریبا سه سال و حکم به قرار رسیده است که در آخرین جلسه. از نظر واقع بینانه نتایج ما صحبت کردیم در مورد دو یا سه فرصت با خانواده ما وکلا و مقامات در سوئد. من شده است در تلاش برای نگه داشتن عقل خود را در مورد من و نه قرار دادن تمام تخم مرغ ها در یک سبد, اما ما خیلی خوش بینانه است که این نتیجه می تواند تبرئه.

آنچه باعث می شود شما خوش برای تبرئه?

من تنها اسمی در خوش بینانه واقعا به خاطر این چیزها می تواند به نوبه خود بر روی یک سکه. در جلسه قبل یکی از آخرین دادستان گفت که از ده نفر از ما به علاوه تانر Kılıç – او را قبول تبرئه پنج به دلیل فقدان شواهد اما بقیه او می خواست برای محکوم است. من در تبرئه ، همه ما کاملا مصمم اما در مورد داشتن این ‘تقسیم’ تصمیم گیری است.

چرا شما فکر می کنم شما به دو گروه تقسیم شدند?

این واقعا سخت است برای گفتن. دو نفر از ما در تبرئه گروه – پیتر Steudtner و من – نه ترکی, پس از آن ممکن است که آنها می خواهند به حذف international زاویه از همه از این. اما این فقط حدس و گمان من. این در واقع کاملا خودسرانه و من فکر می کنم تا حدودی به این دلیل آنها هیچ مدرکی وجود ندارد. آن را حتی ممکن است یک راه به سطح شیب دار این پایین: بیایید تبرئه نیمی از آنها در حال حاضر و پس از آن تبرئه بقیه در یک قطره.

چه شده است تاثیر خود را در بازداشتگاه ها و دادگاه خانواده و دوستان خود را?

این واقعا یک سوال مهم برای من این دلیل که ما همیشه تمایل به تمرکز بر روی کسی که در مرکز بحران است. اما من مقایسه این تجربه به یک بمب های خوشه ای که در آن برای اولین بار انفجار است که ما بازداشت و متعاقب آن انفجار را در خانواده های ما در میان دوستان ما و کار ما به عنوان مردم کشف آنچه اتفاق افتاده است. آن را فقط محدود به ده یا 11 که در زندان هستند – آن را مانند یک ویروس آلوده هر کس آن را به تماس با. شریک زندگی من را از طریق رفت بزرگ تروما به عنوان دیگر اعضای خانواده من به دلیل این. می توان آن را همه جانبه برای برخی از مردم به عنوان آن را برای من بود.

این تغییرات زندگی است. شما را تبدیل به یک فرد متفاوت به دلیل تروما می گوید: چهار ماه از بودن در زندانهای ترکیه برگ رد پای آن; و پس از آن برای شریک زندگی خود را وجود دارد نمی دانستند که او یکی از دوست داشتنی برای دو ماه که آیا او زنده است یا نه.

به جهنم همسر من, Laressa كبس (كفس) پیتر شریک مگدلنا Freudenschuss و ما همکار دن O’Cluanaigh به پایان رسید تا ایجاد عملا پاسخ سازمان کمک کرد که هماهنگی و اطلاع رسانی فعالیت های دیگر گروه های حمایت مانند IFEX. ما آن را به نام “واحد خانواده” و فعالیت های آن مطلع شدند با کار است که پیتر دن و من – جامع امنیتی است که در مورد به طور فعال و آگاه باشید که یک بحران است و بسیاری از جنبه های مختلف از جمله رد پای دیجیتال, امنیت فیزیکی و سلامت روانی خوبی بودن.

این “خانواده واحد’ آیا برنامه ریزی استراتژیک و تعیین اهداف مانند مراقبت از خانواده های زندانی و ارائه سیستماتیک ارتباطات به طوری که در هر خانواده تا به حال تمام اطلاعات مربوطه در مورد عزیزان خود. آنها همچنین توسعه پروتکل های با وکلای ما از این بود که به عنوان دنیوی به عنوان دادن به وکلای ما کفش و لباس زیر اندازه به طوری که آنها می تواند خرید چیزهایی برای ما. این اساسی اما این است که این مسائل است که باعث می شود آن را آسان تر برای وکلا برای انجام واقعی خود کار می کنند. وکلای شد تنها در حالت تماس با ما; خود من وکیل است که در حال حاضر عزیزترین دوست من به خاطر او بود که من وکیل و همچنین شخصی من خریدار محرم مشاور و درمانگر.

علی غروی. عکس های اعتباری: آنی بازی

چگونه آگاه بودند زمانی که شما بازداشت شدند از وکالت که در حال وقوع بود از طرف شما? چه تاثیر آن بر روحیه خود را?

حفظ روحیه من یکی از بزرگترین چالش برای من است. من برگزار شد و در سایت های مختلف. در یک نقطه آنها منتقل شده و ما را به ضد تروریسم ستاد برای بازجویی که برای تلفن های موبایل مانند – و – بسیار دلخراش تجربه. سپس خانواده من شنیده ام که به دلیل ازدحام بیش از حد آنها می خواهم قرار داده شده من در یک دو فرد همراه با چهار نفر دیگر دو نفر از آنها را اعضای داعش.

بدیهی است که وقتی شما می شنوید که آن را مانند تلفن های موبایل وحشتناک ترین وضعیت, اما در واقعیت, آن را در واقع بسیار حمایت محیط زیست است. این دو قرار است اعضای داعش بودند و در واقع فقط دو مذهبی که می خواهم رشد ریش. من راه می رفت در این منطقه بسیار جمع و جور که در آن آنها می خواهم همه شنیده ام که این فوق العاده جاسوسان’ آینده شد و این جوان نوزده ساله قرار است داعش عضو شروع به صحبت کردن به من در دانستن است که من می خواهم در آلمان زندگی می کردند. او گفت: “شما بزرگ ما هستید دایی ما این است که خانه خود را, و هر آنچه شما می خواهید ما به شما ارائه دهد.” لحظاتی که – از خارج – نگاه کاملا ویرانگر بودند و گاهی اوقات در واقع لحظات شگفت انگیز همبستگی.

بسیاری از ما حبس شد صرف در یک زندان امنیتی حداکثر. زیرا آنها ظاهرا فکر کردند که ما فوق پیشرفته جاسوسان آنها ما را در تعداد نه زندان که دارای امنیت فوق العاده. من تا به حال تنها یک ساعت در هفته برای دیدن مردم – معمولا من وکیل و یا گاهی اوقات یک دیپلمات.

شما شروع به فراموش کردن آنچه در خارج به نظر می رسد و شما فرض کنید که خارج نمی کند به یاد داشته باشید شما هم. اما هر هفته به جهنم همسر من خواهد جزئیات ایمیل به وکیل من از همه چیز این بود که برای ما انجام می شود به طوری که وکیل من می تواند آن را چاپ تمام کردن و وانمود کند که از آن یک سند قانونی (چرا که تنها چیزی که من مجاز به در نگاه کنید).

من انجام داده ام نامه-نوشتن مبارزات در گذشته, و من می دانستم که هرگز برای مطمئن شوید که اگر آنها تا به حال هیچ تاثیری بر روی افرادی که در زندان اما داشتن شده است در داخل می توانم بگویم که آن لحظات بودند صرفه جویی در زندگی. گاهی اوقات من وکیل را برای جستجو نام من در توییتر و چاپ همه توییتهایی که تا به حال نوشته شده است که در هفته مورد من وجود دارد همچنین این توییتر کمپین #haikusforAli و تظاهرات در بروکسل تحصن در مقابل سفارت خانه ها.

تمام آن لحظات به من خاطر نشان کرد که مردم در خارج بودند به فکر من و بسیج. من اغراق آمیز نیست وقتی که من می گویند که کسانی که چیزهایی که من را نجات داد زمانی که من در اعماق مغاک.

چگونه است که تجربه تحت تاثیر قرار چگونه شما کار می کنند ؟

نوع کاری که من می خواهم انجام شده است در نظر گرفته شده بود دقیقا برای این نوع از وضعیت که در آن شما نیاز به توجه به کل شخص نه فقط خود دستگاه و یا سازمان فعالیت های. چون از حبس من در حال حاضر درک کنند که در سطح مولکولی. برای من تجربه شده حق بیمه بالاتر برای درک مردم – که آنها جایی که آنها هستند – به عنوان بخش بزرگی از چگونه ما در واقع می تواند کمک به آنها را بدون در نظر گرفتن هر کدام از جنبه های کار خود را ما در حال تلاش برای کمک به آنها را با.

یک چیزی که تجربه نشان داده بود که چگونه منابع کافی و تحقیق مراقبت و بحران پاسخ: چگونه برای مراقبت از شما و نه فقط شخص زندانی بلکه خود و خانواده و جامعه اطراف او همکاران خود را?

پس از بحران است ‘بیش’ این فرض است که زندگی می رود به طور معمول در حالی که در واقع وجود دارد بازیابی است که باید انجام شود. اغلب نیز وجود دارد یک بار مالی با توجه به هزینه های قانونی و ناتوانی در به کار در حالی که برای. پس از انتشار من به برلین رفت و وارد به حمایت گزارشگیری محیط زیست است. آن را بسیار ممتاز وضعیت که در آن ده روز بسیار مفید در ساخت من درک می کنم که من می خواهم به رفتن را از طریق این تروما و بازیابی و آن را نه فقط کسب و کار به عنوان معمول است. وجود یک جمعیت حامی مالی ایجاد شده برای من به طوری که من فقط باید به رها کردن به کار و وجود فیزیکی و روانی درمان بیش از حد.

من می دانستم که آن فکری اما در حال حاضر من می دانم که آن viscerally که فقط به خاطر اینکه شما منتشر تروما نیست فقط از بین برود. آن سالها طول می کشد به عملکردی دوباره. مردم فرض کنیم که زمانی که شما بهبود می یابند شما در حال رفتن به رفتن به عقب بودن که شما بودند اما این درست نیست.

آیا شما تا به حال بازگشت به ترکیه ؟

آن خواهد بود بسیار دشوار است برای من به احساس امنیت وجود دارد اما من می خواهم اگر تنها به منظور دریافت پشت در اسب. اگر حکم رفتن نیست راه ما انتظار داریم پس از آن من می خواهم زندانی اگر من تبدیل وجود دارد, بنابراین من به وضوح نمی خواهد بازگشت. من عاشق ترکیه – مردم و محیط – و من احساس می کنم مانند یک بخش بزرگ از زندگی من و دوستان در حال حاضر خارج از محدوده به من. اما من از زمانی که من قادر به بازگشت به آغوش مردم بودند که در داخل با خوردن باقلوا با آنها. به عنوان سیسرو گفت: “در حالی که نفس من امیدوارم.’

بشریت از آنچه که من تجربه کرده در بازداشت بود و فروتنی. صرف نظر از اینکه چرا این افراد زندانی با آنها – که جوان 19 ساله که به من صحبت کرد در آلمان و دیگران شدند یک منبع الهام بخش و پشتیبانی. در سخت ترین زمان ها من می خواهم با آنها عصبانی, اما آنها بطرز شگفت انگیزی بی دریغ. من شنیدم از طریق کلمه از دهان است که این دو قرار است اعضای داعش در حال حاضر با خانواده خود و تمام است. من مدیون آنها بدهی قدردانی است.

بسیاری از زمان من بود زندانی در کنار زندانیان سیاسی که با آن مواجه محاکمه فریبنده اتهام یا که شده بود (و همچنان) بازداشت سال در پایان به عنوان آنها منتظر صدور کیفرخواست. و در حال حاضر ما می شنویم که با وجود تهدید مرگبار از COVID-19 فراگیر از طریق زندان,سیستم, کسانی که زندانیان را در پشت میله های زندان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>