آنچه که در مورد Juneteenth

ایسنا

Juneteenth سالانه آمریکا تعطیلات در 19 ژوئن گرفته شده اهمیت بیشتری در این سال زیر را در سراسر کشور بازداشت معترضان به خشونت پلیس و مرگ جورج فلوید Breonna تیلور Rayshard بروکس و دیگر آمریکایی های آفریقایی تبار.

چه Juneteenth?

Juneteenth یک جا رختی از ماه ژوئن 19th, همچنین شناخته شده به عنوان روز رهایی.

این بزرگداشت در روز در سال 1865 پس از Confederate states, تسلیم برای پایان دادن به جنگ داخلی زمانی که یک اتحادیه به طور کلی وارد در تگزاس برای اطلاع رسانی به آخرین گروه از بردگی آمریکایی های آفریقایی تبار از آزادی خود را تحت ریاست جمهوری آبراهام لینکلن در سال 1863 رهایی ا … در سال 1980 در تگزاس رسما اعلام کرد آن را به یک تعطیلات.

آن است که در حال حاضر به رسمیت شناخته شده در 46 کشورهای دیگر و منطقه کلمبیا با تنها هاوایی و شمالی و داکوتای جنوبی باقی مانده است. قوانین مربوط به تعطیلات و روزهای رعایت ایالتی به ایالت متفاوت است با توجه به ملی Juneteenth رعایت بنیاد است که مبارزه برای Juneteenth برای رسیدن به احتمالی فدرال تعطیلات وضعیت.

اگر چه در بخشی از جشن روز نیز مشاهده رسما به افتخار کسانی که رنج دوران برده داری در ایالات متحده با ورود اولین بردگی آفریقایی بیش از 400 سال پیش.

آنچه مهم است در این سال ؟

در این سال Juneteenth همزمان با تظاهرات جهانی در برابر نژادی و بی عدالتی را برانگیخت توسط مارس 25 مرگ فلوید یک مرد سیاه و سفید در مینیاپولیس پلیس بازداشت کرده است.

آن هم همراه با شیوع کروناویروس که نامتناسب جوامع آسیب دیده از رنگ.

هفته گذشته رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که قبلا زیر آتش خود را برای پاسخ به بحران کشید بیشتر انتقاد برای برنامه ریزی یک جمعه دوباره تجمع انتخاباتی در Tulsa, Oklahoma. او پس از نقل مکان کرد و آن را به روز شنبه.

Tulsa مهم است و به خصوص حساس به سایت که در آن سفید و اوباش قتل عام آفریقایی-آمریکایی ساکنان در سال 1921. سازمان های جامعه در سراسر کشور اختصاص خواهد روز به بحث در پلیس و حقوق مدنی پیش از انتخابات ماه نوامبر.

مردم چگونه به مناسبت روز ؟

مردم را علامت 155 مکان سالگرد سراسر کشور با وعده های غذایی جشن ها و مجالس.

در حالی که بسیاری از شهرستانها را لغو امسال رژه سالانه به دلیل همه گیر گروه های دیگر برای تصمیم مجازی کنفرانس ها و یا رویدادهای کوچکتر. در واشنگتن گروه برنامه ریزی راهپیمایی ها و تظاهرات و تجمعات.

در میان موج نژادی عدالت تظاهرات نیویورک با فرماندار در روز چهارشنبه امضا فرمان اجرایی به رسمیت شناختن Juneteenth به عنوان تعطیلات رسمی برای کارکنان دولت است. برخی از ایالات متحده کسب و کار باید متعهد به تغییر سیاست از جمله به رسمیت شناختن تعطیلات.

در میان شرکت هایی که اعلام کرده اند که آنها را تشخیص Juneteenth به عنوان یک پرداخت شرکت تعطیل هستند, ملی, فوتبال, لیگ, نیویورک تایمز, و توییتر و مربع است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>