چه نوع از شایعات بودند در گردش در طول سال 2020 انتخابات ریاست جمهوری تایوان?

تابستان چن. عکس هوانگ آویزان یو با اجازه استفاده می شود.

در طول مبارزات قبل تایوان در ژانویه 2020 انتخابات ریاست جمهوری استفاده گسترده از سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook و خط برای به اشتراک گذاشتن اخبار از منابع غیر قابل اعتماد به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار توانایی افراد را به خوبی انتخاب آگاهانه در پای صندوقهای رای است. به عنوان یک نتیجه تعدادی از طرح های پدید آمده برای مقابله با گسترش دروغ در تایوان است.

تایوان واقعیت-بررسی مرکز اولین تایوانی, اخبار سازمان گواهی بین المللی واقعیت-چک کردن شبکه (IFCN) یک شبکه جهانی از واقعیت-چک کردن انجمن ها اختصاص داده شده به ترویج بهترین شیوه ها در این زمینه است.

این مرکز در حال حاضر نقش مهمی در مقابله با گسترش دروغ در طول سال 2018 انتخابات محلی که زوج با چند سوال رفراندوم. به عنوان برخی از رفراندوم سوال شد در مورد حقوق بشر و انرژی سیاست های برخی از گروه های سیاسی ساخته شده با استفاده از دروغ برای بسیج مردم به رای دادن به نفع خود.

برای مثال ضد همجنسگرایان گروه بود و سپس با گسترش این ایده که تاثیر حقوق بشر بر آموزش های جنسی می تواند بر خود و دیگران در ارتباط همجنسگرایی با ایدز است. در ضمن نرم افزار-انرژی هسته ای گروه راه اندازی یک کمپین اسمیر علیه ساکنان Orchid جزیره که رنج می برد از زباله های هسته ای آلودگی برای سال. Pro-Kuomintang (KMT) گروه با استفاده از گزارش های تایید نشده از سرزمین اصلی چین به شدت تایوانی مقامات برای عدم ارائه کمک به تایوان گردشگران در فرودگاه کانسای زمانی که گردباد Jebi زده منطقه در سال 2018 است. یک تایوانی دیپلمات خودکشی به عنوان داستان ساختگی رفت ویروسی آنلاین.

پیش از سال 2020 تایوانی انتخابات ریاست جمهوری وانگ Liqiang خود اعلام چینی جاسوسی نشان داد به استرالیا رسانه ها که پکن بود یک ارتش از اطلاعات اپراتورهای مبارزه برای مخالفان KMT نامزد هان کو-یو. شایعاتی نیز در گردش است که پکن در حال نفوذ متعدد رسانه ها در تایوان است. با در نظر گرفتن این صداهای جهانی’ چینی ویرایشگر زبان هوانگ HungYu مصاحبه تابستان چن سردبیر تایوان واقع, مرکز بررسی برای پیدا کردن دقیقا همان چیزی بودند که شایعات در گردش در تایوان در ژانویه 2020 انتخابات ریاست جمهوری.

GV: شما می توانید به اشتراک گذاری مشاهدات خود را در مورد گسترش دروغ در انتخابات ریاست جمهوری ؟

تابستان چن (SC): قبل از ماه اوت سال 2019 اکثر شایعات مربوط به مسائل مربوط به سلامت. بین ماه های سپتامبر و نوامبر سال 2019 بیشتر سیاست های مربوط به دروغ پدید آمده از جمله دروغ در اطراف حقوق بشر. ما همچنین تایید تعدادی از داستان در مورد هنگ کنگ ضد استرداد شد. مشاهده شد که در آنلاین و در رسانه های سنتی وجود دارد کاملا بسیاری از پیام با استفاده از دلار هنگ کنگ استرداد اعتراض به حمله حاکم حزب دموکراتیک مترقی (DPP). بین ماه های سپتامبر و نوامبر ما منتشر 66 تایید گزارش و 15 از آنها در مورد هنگ کنگ ضد استرداد تظاهرات و متقابل تنگه روابط بین تایوان و چین است. بین ماه های نوامبر 2019 و ژانویه 2020 وجود دارد 14 گزارش های غلط در مورد ناعادلانه انتخابات ترتیبات. پس از انتخابات شایعات متهم ماموران در مراکز رای گیری از دستکاری آراء نیز پدید آمده است.

GV: آیا شایعات تحت تاثیر نتایج انتخابات ،

SC: فقط چند روز قبل از انتخابات ما شاهد یک شایعه در مورد ووهان پنومونی [در حال حاضر به نام COVID-19] گردش در Facebook. این ادعا که در تایوان بود با یک مورد تایید شده و خواست رای دهندگان به پوشیدن ماسک در هنگام رفتن به ایستگاه های رای گیری. آن را تایید کرد به غلط قطعه از اطلاعات در زمان. اثر بسیار منفی به عنوان آن می تواند ترس. بسیاری تایوانی که در سرزمین اصلی چین سفر خود به تایوان برای رای دادن [به عنوان فاصله رای گیری ممکن نیست] در نتیجه برخی ممکن است منصرف از رفتن به ایستگاه های رای گیری برای ترس از آلوده شدن. پس از ما منتشر شده ما تایید گزارش مرکز ما با صدور بیانیه مشترک با یکی دیگر از واقعیت-بررسی گروه MyGoPen برابر تولید اجتماعی وحشت. Facebook نیز اقداماتی برای کاهش رسیدن به پست مورد شیوع کروناویروس جدید در تایوان قبل از انتخابات.

GV: آیا شما فکر می کنم پکن اطلاعات اپراتورهای شدند گسترش مربوط به انتخابات شایعات و دروغ در تایوان است ؟

SC: مرکز ما نمی تواند پیگیری کردن دقیق منشا شایعات است. وجود دارد برخی از آثار نشان می دهد که پکن ممکن است درگیر شده اند. گاهی اوقات ما می توانیم با استفاده از شخصیت های چینی ساده شده در متن و شناسایی شعار. برخی از شایعات در مورد ضد استرداد تظاهرات بودند بدیهی است که نشات گرفته از هنگ کنگ اما به تایوان, در عین حال ما ندارد و سخت شواهد برای اثبات این. صرف نظر از منشاء خود را, ما نمی خواهید به اجازه می دهد شایعات به تاثیر رای گیری رفتار در تایوان است. به نظر من اکثر شایعات بودند با هدف تقسیم تایوانی جامعه است. با تحریک مردم احساسات و تقسیم جامعه به دو اردوگاه سیاسی: یا طرفدار یا ضد هان کو-یو. برخی از مردم به سادگی نگاه به دروغ به عنوان شوخی و خنده در افرادی که با گسترش این شایعات. ما باید به این سوال را بپرسید: چرا مردم هنوز هم انتشار داستان است که آنها می دانند که ما نمی خواهد باور نمی کند ؟ برای مثال هر زمان که تایید گزارش در مورد هان کو-یو منتشر شد مردم شروع به تمسخر هان حامیان در بخش نظرات. این نیز ممکن است بسیار قصد دروغ — تقسیم جامعه است.

GV: آیا شما یک مثال دیگر در مورد چگونه دروغ تقسیم تایوانی جامعه ؟

SC: پس از انتخابات وجود دارد شایعات در مورد نتایج انتخابات دستکاری. برای مثال ویرایش فیلم های گرفته شده در یک ایستگاه رای گیری نشان داد که در هنگام رای گیری افسر اعلام نتیجه رای هان کو-یو یکی دیگر از رای گیری افسر شمارش آرا تحت Tsai و نشستند ون رکورد [دلیل این کار این بود در واقع که افسر شمارش آرا بود و در واقع ثبت نام قبلی و در عین حال به دلیل راه آن ثبت شد آن نگاه مشکوک در واقع] به نظر من این شایعه بود که هماهنگ با پکن به تقسیم جامعه است. در تایوان طرفدار پکن KMT است که هنوز هم غالب در نهادهای دولتی محلی. انتخابات نتیجه نمی تواند دستکاری مگر اینکه KMT درگیر شد. علاوه بر این همانطور که در انتخابات گذشته تایوان در انتخابات سیستم است و نه قدیمی شده است و هیچ جدی شکایات در مورد انتخابات در گذشته است. پس از انتخابات ریاست جمهوری این KMT نیست تقاضای بازشماری و یا سوال انصاف نتایج. از این رو آن است که به احتمال بسیار زیاد است که شایعه تولید و گسترش پکن اطلاعات اپراتورهای.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>