آنچه مورخان شنیده می شود که رئیس جمهور تهمت ها هشدار داد خارجه ویروس’

توسط Catherine E. Shoichet | ایسنا

برای مهاجرت مورخان و محققان دیگر راه ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است در توصیف این بیماری همه گیر کوروناویروس یک آشنا حلقه.

“این است که تهاجمی ترین و جامع تلاش برای مقابله با یک خارجی ویروس در تاریخ مدرن” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک بیضی آدرس دفتر یکشنبه شب. “من مطمئن هستم که با شمارش و در ادامه به این اقدامات سخت ما خواهد شد به طور قابل توجهی کاهش می دهد خطر برای شهروندان ما و ما در نهایت و در اسرع وقت شکست این ویروس است.”

به عنوان به زودی به عنوان تهمت کلمات توصیف یک “خارجی ویروس” ضربه امواج رادیو و تلویزیون, Nükhet Varlik می دانستم که او می خواهم آنها را شنیده ام قبل از.

“ما تا به حال مقدار زیادی از نمونه هایی از این در گذشته است. این mindblowing که این هم در ادامه گفت:” Varlik استادیار تاریخ در دانشگاه راتگرز در نیوآرک نیوجرسی و در دانشگاه کارولینای جنوبی است.

“از آن باز می شود تا راه فکر کردن در مورد بیماری خطرناک در راه” او گفت:. “هنگامی که شما برای باز کردن این درب…در طول تاریخ ما نمونه ما می دانیم که در آن می رود. و ما نمی خواهید برای رفتن وجود دارد. من برای پیدا کردن آن بسیار خطرناک است.”

این آخرین فصل در یک داستان است که مورخان را به عنوان قرن در ساخت. از طاعون به سارس که شیوع گسترش نژادپرستی و بیگانه ستیزی نیست ،

در اینجا چیزی است که دانشمندان با سی ان ان گفت در مورد برخی از تاریخ شرم آور قسمت و درس ما می توانیم از آنها یاد بگیرند.

“سیاه مرگ” در قرن 14

کارشناس: Nükhet Varlik دانشیار استاد تاریخ در دانشگاه راتگرز در نیوآرک نیوجرسی و در دانشگاه کارولینای جنوبی

این رویداد: “یهودی جمعیت بودند متهم به عمد مسمومیت چاه و باعث طاعون. ما می دانیم که نمونه هایی از این از بسیاری از مکان ها در اروپا” Varlik می گوید.

به عنوان شایعه یهودیان کشته شدند, زنده به گور و سوخته در خطر است. و آنها نه تنها گروه اشتباه سرزنش باعث این بیماری است.

“اروپا حساب بحث در مورد طاعون به عنوان ‘شرقی طاعون.’ … آنها نگاه در امپراتوری عثمانی به عنوان منبع از طاعون. آن را فقط به طور کامل بی اساس است. آن را دقیق” Varlik می گوید.

غذای آماده: “این گفتمان هر دو محبوب و علمی شکل درک چگونه جوامع درک بیماری و پاسخ به آن را برای حداقل 600 سال” Varlik می گوید. “آنها نه تنها خطرناک برای ارائه (به دلیل آن را به اطلاع سیاست و پاسخ) بلکه برای آینده است یک میراث است.”

به همین ترتیب او می گوید: توصیف coronavirus به عنوان یک “خارجی ویروس” مفید نیست. “ما همه در این با هم,” او می گوید.

وبا شیوع بیماری در نیویورک در قرن 19

متخصص: آلن Kraut برجسته استاد تاریخ در دانشگاه آمریکایی در واشنگتن

رویداد: یک سال 1832 شیوع وبا “بود تا حد زیادی مقصر ایرلندی کاتولیک مهاجران” Kraut می گوید.

“این است که در بخشی به دلیل این بود همچنین دوره دوم بزرگ بیداری شدید مسیحیت پروتستان و کاتولیک بودند همواره هدف که او می گوید:. “آنها نسبت به حضور این بیماری همه گیر به “پلیدی” و ” جهل ” از مهاجران ایرلندی کاتولیک.”

غذای آماده: “هر زمان که وجود دارد یک بحران مانند یک بیماری همه گیر مردم بلافاصله به دنبال کسی که سرزنش می کنند. و گروه هایی که در حال حاضر شده است ننگ طبیعی هستند اهداف” Kraut می گوید.

در نیویورک در پاسخ به وبا شیوع Kraut می گوید: بیگانه ستیزی کم رنگ در طول زمان.

“سوم اپیدمی وبا در آن دوران وجود داشت کمتر از تاکید بر سرزنش ایرلندی و بیشتر از تاکید بر ایجاد نهادهای عمومی به چگونگی پاسخ,” او گفت:.

به جای اهریمنی مهاجران ایجاد نهادهای دولتی برای بهبود بهداشت عمومی برای همه تبدیل به یک اولویت Kraut می گوید. و در سال 1866 نیویورک را شهری مدیره از سلامت متولد شد.

قرنطينه در سان فرانسیسکو چینی

کارشناسان: Doug چان رئیس چینی تاریخی جامعه آمریکا و ماری Myung-Ok Lee نویسنده در اقامت در دانشگاه کلمبیا مرکز برای مطالعه قومیت و نژاد.

حوادث: قرنطينه در سان فرانسیسکو چینی به دنبال شیوع بیماری های متعدد در قرن 19.

“در طول شیوع آبله در سان فرانسیسکو در سال 1876 جمعیت 30,000 چینی در آنجا زندگی می کنند تبدیل شد, پزشکی سپر بلا چینی مقصر شناخته شد به عنوان یک” آزمایشگاه عفونت و قرنطینه در میان مجدد تماس برای توقف مهاجرت. قانون خروج چینی ها اولین قانون مهاجرت بر اساس نژاد به تصویب رسید و در سال 1882,” لی که در مقاله اخیر برای سالن.

“به محض این که مهاجرت شروع به افزایش است که زمانی که چشم انداز شغلی برای کارگران تبدیل به تهدید می شود و این وقتی است که شایعات در مورد چینی بودن بیماری بردار آغاز شد,” او گفت: سی ان ان.

به عنوان طاعون در سال 1900 چان می گوید مقامات در سان فرانسیسکو قرنطینه شهر محله چینی “بدون هیچ دلیل خوب است.”

“همه چیز رو به نقطه ای که در آن وجود دارد مجبور واکسن از مردم در محله چینی ها در جامعه با یک واکسن است که تا به حال نشده است به طور کامل تست شده,” او می گوید. “و آن را به تولید عوارض جانبی… آنها اساسا با استفاده از چینی ها به عنوان آزمون انسانی افراد است.”

غذای آماده: “این غمگین تفسیر است که من فکر می کنم بسیاری از همان روایت موضوعات رویه های” چان می گوید. “متاسفانه آمریکایی ها هنگام مواجهه با سختی که آیا این رقابت از یک دولت-ملت یا در این مورد یک ویروس آن را نگران کننده آمریکایی تمایل به racialize سختی بسیار به سرعت و ما شاهد تظاهرات است.”

لی می گوید این مشکل را ببینید.

“شما می توانید در اینجا بوده است پس از خروج چینی ها عمل می کنند. شما می تواند سوم یا چهارم, نسل,” او می گوید. “اما شما همیشه می تواند به عنوان یک مهاجم خارجی و کسی حمله شما در مترو گفت: شما باید coronarivus.”

نمایش درمانی و قرنطينه در جزیره الیس

متخصص: آلن Kraut برجسته استاد تاریخ در دانشگاه آمریکایی در واشنگتن

این رویداد: “وجود ترس در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 است که بیماری می تواند از خارج از کشور آمده و بنابراین ما تا به حال برای بازرسی به دقت” Kraut می گوید.

در آن زمان مقامات انجام بازرسی سلامت در جزیره الیس گفت: هدف آنها این بود که برای حفظ جمعیت آمریکا امن است. اما تاکید بر غربالگری برای بیماری در مناطقی مانند جزیره الیس به حال پیامدهای فراتر از مشهور مهاجر مرکز پردازش Kraut می گوید.

“یکی از الگوهای nativist لفاظی در اوایل قرن 20 بود که این تازه واردان بودند نا مناسب به آمریکایی ها است که از لحاظ جسمی نامناسب به آمریکایی ها و در نتیجه آنها نمی خواهد بود قادر به جذب اگر پذیرفته” Kraut می گوید. “اگر شما را از طریق تفکر به خصوص کسانی که eugenicists و مسابقه متفکران وجود دارد بنابراین بسیاری از آنها که حداقل با ذکر موضوع فیزیکی حقارت است.”

غذای آماده: “خارجی-متولد همواره اهداف” Kraut می گوید: “در مواجهه با زمینه ای که اتهامات آنها نا مناسب به آمریکایی ها است.”

سارس

کارشناس: هو علم آویزان جامعه شناسی استاد در دانشگاه جانز هاپکینز

رویداد: قومی تعصب و نژادپرستی آویزان استدلال منجر به کمتر موثر پاسخ به 2003 شیوع سارس.

و سرمقاله کارتون در برخی از روزنامه های ایالات متحده در این زمان او می گوید: “ننگ همه مسافران چینی به عنوان سارس حامل و همراه سارس با چینی-آمریکایی جامعه است.”

برای مثال, یک کارتون, ویژه, باز کردن مواد غذایی چینی takeout ظرف با ‘سارس’ نوشته شده بر روی آن بالاتر از یک عنوان است که به عنوان خوانده شده ‘بد Chinese Take-Out.'”

“این انجمن و آسیایی, چینی, افراد مبتلا به بیماری آنها خفته باقی می ماند. اما هر بار که آن را فعال زمانی که وجود دارد این نوع از یک بحران” آویزان می گوید.

غذای آماده: سرزنش بیماری های خارجی در اغلب اتفاق می افتد در زمان بحران بهداشت عمومی, آویزان می گوید. اما او می گوید آن را معکوس.

“ویروس خود را نمی داند که مرزهای قومی. بنابراین اگر شما گیر کرده است با این تصور که تنها گروه های خاصی از مردم شما نیاز به نگه داشتن یک فاصله از شما خانم بخشی مهم تر از نگه داشتن فاصله از دیگر پتانسیل حامل,” او می گوید.

آویزان می گوید توصیف coronavirus به عنوان یک “خارجی” ویروس است که به طور مشابه مشکل ساز است.

“این است که در حال حاضر جهانی همه گیر پس از آن که خیلی دیر و بی فایده است فقط قاب آن به عنوان یک” خارجی ویروس و می گویند ما خوب خواهد بود فقط در قطع سفر از مکان های خارجی. با تاکید بر foreignness ویروس دیگر مفید باشد,” او می گوید. “این شبیه به كليشه اي و اجتماعی فاصله تنها در برابر گروه های خاص. آن را غیرسازنده است.”

The-سی ان ان-سیم™ & © 2020 کابل شبکه خبر, Inc., یک WarnerMedia شرکت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>