چه ما می دانیم که در مورد “فایروال بزرگ هند’?

Scene during clashes between security forces and students at Islamia college of science and commerce in Srinagar. Image by Ieshan Wani. Used with permission.

صحنه در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی و دانشجویان در Islamia college of علم و تجارت در سرینگر. تصویر Ieshan ونی. با اجازه استفاده می شود.

پس از پنج ماه کامل قطع اینترنت در فدرال-اداره هند قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر تنها جزئی دسترسی به اینترنت بازسازی شده است پس از دخالت هند دیوان عالی کشور در تاریخ 10 ژانویه که به نام shutdown “خلاف قانون اساسی”.”آزادی دسترسی به اینترنت یک حق اساسی است” گفت: عدالت N. V. Ramana بود که بخشی از این نیمکت که به این حکم.

این خاموش شدن علائم طولانی ترین تا کنون قطع اینترنت در هر دموکراسی در سراسر جهان است و بازدید توسط کارشناسان به عنوان یک پتانسیل سیگنال از ظهور “فایروال بزرگ هند” است. اصطلاح “فایروال بزرگ” استفاده می شود برای اشاره به مجموعه ای از قوانین و ویژگی های ابزار مستقر توسط دولت چین برای کنترل اطلاعات آنلاین از جمله مسدود کردن دسترسی به خارجی خدمات و جلوگیری از لحاظ سیاسی حساس محتوا از ورود به شبکه داخلی.

در حالی که فایروال چینی تکامل یافته به عنوان یک بسیار پیچیده سانسور اینترنت زیرساخت های هند یکی است و در عین حال برای دریافت سازمان یافته به یک مقیاس و ساختار پیچیده. هند تاکتیک برای کنترل اطلاعات آنلاین شامل ممنوعیت کل وب سایت و خدمات, خاموش کردن شبکه ها و اعمال فشار و محتوای رسانه های اجتماعی به حذف محتوای مبهم زمینه.

301 وب سایت های لیست سفید

با توجه به internetshutdowns.در یک پروژه که در حال ردیابی است, خاموش شدن ناگهانی اینترنت در هند و ایجاد شده توسط حقوقی غیر انتفاعی نرم افزار قانون آزادی مرکز shutdown که تحمیل شد در مرداد 4, 2019, شده, طولانی ترین در کشور و فقط تا حدی برداشته در کرگیل در 27 دسامبر 2019 در حالی که بقیه از دولت بود و هنوز هم در حال خاموش کردن.

خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه خدمات ارتباطات نیز مسدود شده در علاوه بر این به طور منظم خدمات اینترنت. اگر چه “کاربران تایید شده” از دره کشمیر دیدم 2G خدمات مشغول به کار در ژانویه 25 سال 2020 با دسترسی به تنها 301 سفید-ذکر شده در وب سایت (153 در ابتدا که بعدها گسترش یافت و به 301) رسانه های اجتماعی, شبکه های خصوصی مجازی (Vpn ها) و بسیاری از سایت های دیگر ممنوع باقی می ماند.

Internetshutdowns.همچنین در توییتی در فوریه 4 سال 2020 است که برخی از لیست سفید 301 سایت هنوز هم غیر قابل دسترس:

مستقل تحقیقات نشان می دهد بسیاری از جنبه های سفید-لیست مانند تخلف از هند خالص-بی طرفی قوانین سیاسی خویش و قوم پرستی و بالقوه نظارت توسط علاقه تکه تکه کردن JioChat — برنامه هند کنگلومرا اعتماد گفته مورد علاقه مودی-led دولت با توجه به گزارش های رسانه ها— در حالی که ممنوعیت end-to-end encryption-چت مبتنی بر خدمات مانند WhatsApp.

هند “فایروال بزرگ”

منطقی هند گزارش شده در ژانویه 30 سال 2020 است که خدمات باند پهن در کشمیر خواهد بود بازسازی و تنها پس از ایجاد یک اتهام رسانه های اجتماعی فایروال. آن است که در حال حاضر مشخص نیست که آیا این محدودیت تنها تحمیل شود در کشمیر و یا در مناطق دیگر هند نیز هست.

Nazir Ahmad Joo مدیر کل از Bharat Sanchar Nigam محدود (BSNL) یک تلفن همراه و پهنای باند حامل, گفت اخبار دیجیتال پلت فرم است که خود شرکت در حال کار بر روی در حال توسعه “فایروال”:

ما باید به نام یک تیم از کارشناسان فنی از نویدا و Banglore که در حال کار بر ایجاد یک فایروال برای خنثی کردن هر گونه تلاش توسط مصرف کنندگان برای رسیدن به برنامه های رسانه های اجتماعی[..]

ارائه دهندگان خدمات اینترنت مانند اینترنت تلفن همراه حامل خواسته شد توسط دولت به نصب “لازم فایروال” در حالی که “سیاه و سفید لیست” فهرست وب سایت های مجاز در دستور مورخ 13 ژانویه سال 2020 است.

در ضمن این تعطیلی همچنان در کشمیر با وجود دیوان عالی در ژانویه 10. جالب اینجاست که منظور از جامو و کشمیر, صفحه اصلی گروه ذکر شده در بالا اعمال شد یک روز پس از حکم دادگاه.

خاموش آغاز شده و بلافاصله پس از Bharatiya Janata Party (BJP) در جناح راست حزب سیاسی که دارای اکثریت در فدرال حاکم دموکراتیک ملی داد تحت فشار قرار دادند برای abrogation از ماده 370 قانون اساسی هند. مقاله ارائه شده که قبلا ایالت جامو و کشمیر (J & K) یک وضعیت خاص و قابل توجهی استقلال نسبت به دیگر شهروندان از سایر نقاط کشور است. بسیاری از محدودیت های دیگر غیر جامو و کشمیر شهروندان محروم شدند از خرید خواص در دولت است. با abrogation سابق دولت تقسیم شد به دو سرزمین های اتحادیه (فدرال کنترل مناطق اداری) — جامو و کشمیر و لاداخ.

روزنامه نگار و صداهای جهانی نویسنده Ieshan ونی توییتی در فوریه 5.

Nikhil Pahwa ویرایشگر دیجیتالی و مخابراتی media house Medianama برجسته است که این اقدام از تعطیلی مجموعه صحنه را برای مشروعیت بخشیدن به مسدود کردن زیرساخت های غیر قابل توصیف و راز مسدود کردن اینترنت مات خط اینترنت خاموش کردن اجازه می دهد برخی از سایت ها اجازه می دهد ماموران دولتی برای نظارت بر فعالیت های کاربر و نقض بی طرفی و دیگر دیجیتال و حقوق بشر است.

حذف محتوا

برای تشدید کنترل دولت هند نیز با توجه به تصویب یک قانون است که نیروی شرکت رسانه های اجتماعی به سانسور مطالب آن را غیر قانونی بداند.

هنوز به صورت نهایی فناوری اطلاعات واسطه دستورالعمل (اصلاحیه) قوانین 2018 جزئیات چگونه دولت هند می تواند مقامات درخواست رسانه های اجتماعی و شرکت ها از جمله Google, Facebook, Twitter و Infinite برای خراب کردن محتوای آن را بداند غیر قانونی از جمله در مبهم و گسترده ای در زمینه های از قبیل افترا وقاحت تهاجم دیگری به حریم خصوصی و نفرت.

نمونه های بسیاری از چگونه رژیم کنونی بوده است دستکاری مبهم قوانین و تحریم ها را به سکوت و انتقاد از دولت است. دو نمونه اخیر عبارتند از دستگیری مادر و معلم مدرسه 11 سال کودک بیش دومی مشارکت در یک بازی انتقاد جدید اصلاح قانون تابعیت و یک افسر پلیس احتمالا خواستار توییتر برای حذف محتوا توسط کاربر افشای سابق را به اتهام مشاهده پورنوگرافی آنلاین.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش این وضعیت در کشمیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید