جنگ در دارفور: می خواستم توسط ICC بیانات رهبر انقلاب علی Kushayb تسلیم شد

تصویر از طرفدار دولت شبه نظامی شناخته شده به عنوان Janjaweed در دارفور 6 مارس 2013 از طریق صدای امریکا/دامنه عمومی.

این جنگ دارفور در سودان آغاز شد و در فوریه سال 2003 زمانی که دولت سودان تحت راس آن رهبر Omar al-Bashir شروع به پاکسازی قومی علیه غیر اعراب نفر در منطقه دارفور

سودان جنبش رهایی و ارتش و عدالت و برابری و جنبش تشکیل شده که گروه های شورشی به دفاع از خود را از این حملات. در این سال که به دنبال سودان نیروهای دولتی از جمله ارتش و پلیس و Janjaweed یا سریع پشتیبانی نیروهای درگیر با این دو گروه. Janjaweed کار با دولت سودان از طریق یک رابط شناخته شده به عنوان علی محمد علی Abd–Al-Rahman یا “علی Kushayb.”

جنگ اتحاد چپ 50,000 80,000 مرده و حدود 1.2 میلیون به 2 میلیون نفر آواره.

می خواستم برای سال توسط دادگاه بین المللی کیفری برای جرائم متعدد علیه بشریت Kushayb باقی مانده در خفا در دارفور تحت رادار — اما در حال حاضر او تسلیم شده است.

در فوریه 23, یک گروه فعال در جنوب دارفور ادعاهای سابق Janjaweed رهبر فرار سودان ظاهرا در ترس از دستگیری توسط سودان دولت انتقالی تحت آن اعلامیه در تاریخ 11 فوریه سال 2020 به دست بیش از همه می خواستم افراد توسط ICC.

در ژوئن 8, چند سودان فعالان مورد بحث Kushayb بازداشت توسط سازمان ملل متحد نیروهای خود در جمهوری آفریقای مرکزی. بعد ICC منتشر شد بیانیه ای تایید دستگیری او:

علی محمد علی Abd–Al-Rahman, ‘علی Kushayb’ است که در بازداشت دیوان کیفری بین المللی (ICC) پس از تسلیم شدن خود را به طور داوطلبانه در جمهوری آفریقای مرکزی در حساب ICC حکم بازداشت صادر شده در 27 مارس 2007.

Kushayb عکس منتشر شده به طور گسترده ای در توییتر

Kushayb برنامه ریزی شده است به نظر می رسد در یک ICC دادگاه در ژوئن 15.

سرهنگ از سرهنگ

علی Kushayb شناخته شده بود به عنوان سرهنگ از سرهنگ. او فرمانده مرکزی نیروهای ذخیره, یکی از سودان ادارات پلیس.

او یک عضو نیروهای دفاع مردمی و همچنین به عنوان یک فرمانده از دولت حمایت شبه نظامیان در دارفور از ماه اوت سال 2003 تا مارس 2004. در رابطه با کار خود را به عنوان یک رابط بین دولت سودان و Janjaweed او مبارزه در برابر حملات مسلحانه شورشیان جنبش.

مقامات Kushayb در ماه نوامبر سال 2006 در رابطه با تجاوز و قتل رخ داده است که در جنوب و غرب دارفور است. اما علی منتشر شد و در ادامه به حرکت آزادانه تحت حفاظت پلیس.

تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی

در آوریل 27, 2007, لوئیس مورنو اوکامپو یک دادستان با دیوان کیفری بین المللی (ICC) در آن زمان اعلام کرد حکم بازداشت برای Kushayb.

ICC شارژ Kushayb با 504 ترور, 20 تجاوز و جابجایی اجباری 41,000 مردم در طول سال های 2003 و 2004. متاسفانه تعداد کسانی که در حال پایین با توجه به سازمان ملل متحد. خود را در تخمين مرگ و میر است و حدود 300000 نفر است.

ICC همچنین خواستار سودان به دست او بیش از, اما دولت سودان در زمان حاضر: آنها را تکذیب کرد تخلف و اصرار داشت که هر مجرمان دستگیر خواهد بود به کار گرفته شده توسط سودان دادگاه.

در ماه اوت سال 2007 سازمان عفو بین الملل خواستار پایان دادن به مصونیت از مجازات در دارفور بازداشت Kushayb و تسلیم خود به ICC. در مارس سال بعد دیده بان حقوق بشر با ارسال نامه ای به اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواستار عدالت در دارفور است.

در اکتبر سال 2008 مقامات Kushayb دوباره بررسی جرائم ارتکاب جرم در دارفور به احتمال زیاد برای جلوگیری از توزیع و او را به ICC. دولت در نهایت منتشر شد و او در ادامه به حرکت آزادانه در دارفور است. در ژوئیه 2013, Kushayb مجروح شد در یک سوءقصد مسلحانه در دارفور است.

در پنهان کردن خوب Kushayb سرگردان از طریق دارفور در میان رسانه خاموشی. هیچ کس واقعا می دانستم که او بود و او هرگز به نظر می رسد بسیار در رسانه ها —حتی پس از سقوط از بشیر در مارس 2019.

بشیر بود و هم می خواستم با ICC — اولین رئیس جمهور در تاریخ صادر می شود حکم بازداشت.

دادگاه جنایی بین المللی لاهه, آگوست 27, 2016. عکس OSeveno از طریق ویکیانبار CC BY-SA 4.0.

بعد چه ؟

در پاسخ به Kushayb را داوطلبانه تحویل دبیر خالد عمر از سودان کنگره حزب در توئیتر خود نوشت:

البته مردم ما را از انقلاب ساخته شده مراحل مهم امروز برای اولین بار است که بازداشت [علی] Kushayb به عنوان یک پیروزی برای عدالت و دوم این است که تصمیمات برچیدن کمیته است که همچنان کار خود را برای تخریب و استبداد. انقلاب گاهی تصادفا اما به لطف مردم آن را از دست داده است. در روزهای آینده ما در انتظار پیشرفت در صلح فایل و کار با هم برای تکمیل وظایف خود را به طور کامل و بدون استثنا.

اما دیدگاه های رسانه های اجتماعی به نظر می رسید به تقسیم به دو اردوگاه.

از یک طرف گروه معتقدند که Kushayb بازداشت را جذب بشیر و دیگر جنایتکاران می خواستم از بشیر رژیم خود را به نوبه خود به ICC. بشیر در حال حاضر باقی می ماند در زندان مرکزی در خارطوم که در آن بشیر ممکن است با مجازات مرگ روبرو. او هیچ چیز برای از دست دادن در حال حرکت از خارطوم به لاهه که در آن زندگی در هلند است که مسلما راحت تر و خالی از مجازات اعدام.

تمام آفریقا ارسال شده عکس نشان دادن اتاق که در آن او خواهد ماند در حالی که او در دادگاه. اتاق لوکس نسبت به شرایط اکثر خانه ها در دارفور که منجر تحلیلگر کامرون هادسون به صدای جیر جیر این نا امیدی:

از سوی دیگر Kushayb بازداشت می تواند تهدیدی برای ثبات و تداوم دوره انتقالی به عنوان برخی از چهره ها در رژیم جدید که مظنون به شرکت در جنایات دارفور — چنین به عنوان معاون رئیس جمهور انتقالی حاکمیت شورای محمد حمدان Daglo, — محبوب شناخته شده به عنوان Hemedti.

Hemedti رهبر سریع پشتیبانی نیروهای (RSF). با توجه به دیده بان حقوق بشر گزارش از سپتامبر 2015, RSF عمل به عنوان یک گروه از “مردان با هیچ رحمت” که به کشته شدن یکسره و تجاوز زنان.

ضبط این جنایات در ICC ممکن است ایجاد فشار بالا در Hemedti و شرکای خود را که می تواند منجر به افکار در مورد یک کودتای نظامی برای محافظت از خود.

در ضمن چند دیپلماتیک صداها از جمله فرانسه و هلند را تحسین توسعه است. استیو Blok هلندی خارجی ِِوزیر امور توییتی:

عدالت انتقالی

برخی از صداها در سودان خواستار جامعه مبتنی بر رهبری دولت انتقالی عدالت پروسه رسیدگی به جنایتکاران جنگی مانند علی Kushayb به عنوان مخالف به طور منظم عدالت فرآیندهای طریق دادگاه که می تواند وقت گیر و پر هزینه است.

در مصاحبه با رادیو Dabanga محمد Abdelsalam استاد حقوق بین الملل در دانشگاه خارطوم توصیف اهمیت عدالت انتقالی برای سودان:

آن را به مذاکرات و گذار دموکراتیک در سودان ممکن است. سودان نیازهای نهادی اصلاحات در قوه قضائیه دادستان عمومی ارتش و پلیس و دیگر موسسات که ارائه خدمات عمومی است.

اگر سیستم عدالت کیفری آن موسسات و قوانین آن را نمی توان اصلاح آن را نمی خواهد بود قادر و نه مایل به تعقیب جدی نقض حقوق بشر و جنایات صورت گرفته در کشور است. ما نیاز به ایجاد موسسات و دادگاه است که مطابق با استانداردهای بین المللی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>