یک تصویر از Dokhov را ویروسی ویدیو یوتیوب نشان دادن وبلاگ نویس دار پوتین پرتره در یک آسانسور.

در حالی که در روسیه زندگی می کردند تحت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این قانون برای بیش از دو دهه و کیش شخصیت به نظر می رسد محکم تثبیت عادی روس ها همچنان به پاسخ با علامت تجاری, تاریک, طنز و یک حس مشتاق از طنز. یکی تصویری است که گرفتار RuNet یک مثال کامل است.

در اوایل فوریه 2019, روسی, نویس, Bashir Dokhov آویزان یک پرتره پوتین در آسانسور مسکو بلوک آپارتمان. او سپس با نصب یک دوربین به ثبت واکنش های حیرت زده ساکنان.

برای کسانی که روسی صحبت می کنند, در اینجا است که نسخه اصلی و کامل تصویری که بیش از دو میلیون مشاهده در زمان انتشار:

برای کسانی که نیاز به زبان انگلیسی در اینجا این است که یک زیرنویس نسخه:

نظرات در یوتیوب در حال شدت حمایت از وبلاگ نویس ایده و آشکار انتقاد از پوتین. یکی netizen می نویسد:

Гениально!!! Лучший социологический опрос из всех, которые я знаю! И, похоже, самый честный!

نابغه کار!!! بهترین بررسی جامعه شناختی از من آگاه هستم! و به نظر می رسد صادقانه ترین!

Dokhov گفت: در مصاحبه با Ekho Moskvy در 10 فوریه که در او نیست به خصوص انتخاب پاسخ است که به ویژه مهم از پوتین گفت: بسیاری وجود دارد که به سادگی پاسخ نیست “و یا فقط می گویند نیست اما هر چیزی در زمان عکاسی از خود.” زنان خنده و کودکان خیره. بسیاری از مردان ایستاده با پشت خود را به رئیس جمهور mutter فحاشی به خود مرتبط با زبان روسی ثروت از بی حرمتی زبان به نام mat’ است که به طور گسترده ای استفاده می شود اما از نظر قانونی ممنوع در روسیه از اجراهای عمومی. به یاد ماندنی واکنش می آید از یک میانسال زن که امتیاز را در چشمان پوتین و می گوید: “من می دانم که چه چیزی در رفتن وجود دارد دوربین های دیجیتال در اینجا. ما در حال تماشا!”

پس از این ویدئو به ضرب گلوله به توجه عمومی, شایعات نیز ظاهر در توییتر که Dokhov دستگیر شده بود به “بی احترامی به مقامات.” در یک مصاحبه برای این خدمات در 10 فوریه وبلاگ نویس تایید کرد که این شایعات صحت دارند. با این وجود سهولت که با آنها پذیرفته شده است به خودی خود جالب بینش نگرش عمومی نسبت به این کشور بحث برانگیز قانون در برابر چنین “بی احترامی است.”

در همان مصاحبه Dokhov خواسته بود همه را سوزاندن سوال: چگونه او آمد تا با او عجیب و غریب, ایده ؟ پاسخ خود را به شرح زیر بود:

Мне много этот вопрос задают, но на самом деле очень сложно ответить, как приходят какие-то такие идеи, они довольно спонтанные. У меня вопрос к себе был, как сделать такой социологический опрос, который исключит этот фактор, когда к тебе подходят и такие: Левада-центр, Говорите! Естественно, у людей сразу есть некоторый блок. И мне было интересно, как сделать так, чтобы реакция была искренняя.

Лифт я добавил, потому что хотел довести это до абсурда. Потому что если бы это просто было в каком-то холле, то люди бы думали: ну, да, ну, живем в такой стране. А лифт – это уже прям абсурд-абсурд. Потому что он [портрет] огромный, он практически на весь лифт, и это уже доведено до какого-то фарса. Люди уже такие: ну, серьезно? Примерно такой ход мысли.

من اغلب خواسته سوال که اما آن را در واقع بسیار سخت برای پاسخ به چگونه برخی از ایده ها می رسند. آنها کاملا خود به خودی. من از خودم پرسیدم این سوال که چگونه من می خواهم یک بررسی جامعه شناختی که رد سناریو است که در آن رویکرد مردم به شما و می گویند “Levada مرکز! صحبت می کنند!” [برجسته روسیه در رای گیری سازمان — ed.] به طور طبیعی بسیاری از مردم بلافاصله رنج می برند از یک بلوک. و من علاقه مند به ساخت آن را به طوری که واکنش های خود را واقعی بودند.

من اضافه آسانسور چون من می خواستم به تشدید چیز به پوچی. چرا که اگر آن را به حال شده است به سادگی در برخی از راهرو مردم تصور می کردند “خوب مطمئن شوید که از نوع کشور ما زندگی می کنند.” اما یک آسانسور واقعا کاملا پوچ است. به دلیل آن را چنین عظیم [پرتره] آن را عملا اشغال کل, آسانسور, آن را فقط به تبدیل برخی از کامل کمدی. مردم در حال حاضر رفتن: “آنچه واقعی است؟” آن بود تقریبا که قطار از فکر.

— بشیر Dokhov در گفتگو با بی بی سی, روسی, فوریه 10 سال 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su