ویکتور Tsoi: The undying نماد اتحاد جماهیر شوروی مخالف راک

ویکتور Tsoi دیوار در مرکز مینسک که در آن شخصیت چینی “崔” استفاده شده است برای نوشتن در خود کره ای نام خانوادگی. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

ژوئن 21, 1962 است تاریخ تولد ویکتور Tsoi, یک کره ای-روسی راک استار از اواخر سال از اتحاد جماهیر شوروی که در حال حاضر برخوردار از وضعیت فرقه ای در سراسر روس زبان کشورهای در 30 سال پس از مرگ غم انگیز خود را.

برای حرکت سوپاپ ماشین بازیگر مخالف

Tsoi متولد شد و در لنینگراد به یک قومی مادر والنتینا Guseva و قومی, کره ای, پدر, رابرت Tsoi. Tsoi پدر آثار خود را از ریشه به امروز کره شمالی از طریق قزاقستان به عنوان خانواده اش تبعید شد به آسیای مرکزی شوروی در دوران استالین حکومت.

ویکتور Tsoi مطالعه, هنر, اما به زودی از مدرسه کاهش یافته است و شروع به نواختن موسیقی راک در 1970s. در این دوره سنگ بیشتر بود ممنوع توسط مقامات شوروی به عنوان نماد “غربی انحطاط” ناسازگار با ایدئولوژی کمونیسم.

بعد از جلسه یکی از با نفوذ ترین جایگزین اتحاد جماهیر شوروی نوازندگان از زمان بوریس Grebenshchikov در سال 1980 Tsoi حرفه ای را به نوبه خود. توسط 1982 Tsoi ایجاد کرده بود خود را band, Kino که رو او را به سریع شهرت در سراسر اتحاد جماهیر شوروی. کین اولین آلبوم “45” ثبت شد در سال 1982 همراه با Grebenshchikov گروه Akvarium. یکی دیگر از آلبوم “Noch,” ثبت شد در سال 1986 منتشر شد و در آمریکا در دو آلبوم با عنوان “موج قرمز: 4 زیرزمینی باند از اتحاد جماهیر شوروی.”

پرتره از ویکتور Tsoi در حافظه خود دیوار در مینسک در بلاروس. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

در مجموع Tsoi تشکیل و ثبت بیش از 90 آهنگ که شد بازدید فوری از طریق کانال های غیر رسمی از جمله زیرزمینی کنسرت و bootleg نوار در زمانی که به دلیل سانسور ضبط صوت بودند دشوار است برای به دست آوردن.

بدون در نظر گرفتن شعر از آهنگ های خود را گسترش کلمه از دهان جذب زیرزمینی مخاطبان با پیام خود از جوانان توانمند و مستقل ایده ها و عدم وجود ستایش از حزب کمونیست. آهنگ “و از هم اکنون ما در حال آنهایی که مسئول” (Дальше действовать будем мы) مثلا یک خط است که می رود: “بنابراین ما در اینجا آمد به ادعای حقوق ما: بله!” (И вот мы пришли заявить о своих правах: “Да!”)

پس از پروستریکا اجازه داده است که فضای بیشتر و تحمل برای ایده های جایگزین به ویژه در هنر Tsoi و کین خواهد بود و مجاز به انجام رسما به مصاحبه در اتحاد جماهیر شوروی تلویزیون.

در سال 1988 Tsoi به نظر می رسد در یک فیلم به نام “سوزن” (Игла) توسط مدیر رشید Nugmanov که فیلم برداری شده بود امروز در قزاقستان. آن را ناشی از یک احساس با آن تصویر از اعتیاد به مواد مخدر یک موضوع بود که اگر تحت ایدئولوژی اتحاد جماهیر شوروی در نظر گرفته و منحصرا “غربی” وضعیت رغم تاثیر بسیاری از جوان شوروی به خصوص پس از جنگ شوروی در افغانستان.

این فیلم که همچنین ویژگی های آهنگ توسط کین در دسترس است در یوتیوب:

در اوت 15, 1990, Tsoi درگذشت امروز در لتونی در سن 28 بعد از ماشین خود را در برخورد با یک اتوبوس. او از مرگ شد, موضوع بسیاری از افسانه ها از جمله این ایده است که او خودکشی کرده یا کشته شده بودند توسط شوروی سابق سرویس مخفی.

Tsoi آیکون

30 سال پس از Tsoi مرگ او همچنان به طرفداران بی شماری در روسی زبان کشورها و جوامع و الهام گرفته از یک طیف گسترده ای از مردم از نوازندگان به ستاره شناسان.

در یوتیوب, برخی از فیلم ها از آهنگ های خود را باید بیش از 37 میلیون بازدید. برخی از بازدید خود نیز تحت پوشش معاصر ستاره روسیه راک و پاپ صحنه مانند تاتار-باشقیر خواننده Zemfira در بازسازی آهنگ “فاخته” (Кукушка):

آهنگ های خود را نیز ریمیکس شده توسط دی جی در سراسر روس زبان کشورها و جوامع است. Global Voices به فارسی صحبت DJ سجاف بومی از تاشکند که زندگی در هلسینکی و اجرا می کند زنده DJ جلسات شوروی موسیقی در یوتیوب از جمله ویژه Tsoi جشن تولد در ژوئن 21. در اینجا DJ سجاف را روی Tsoi پدیده:

Группа Кино была второй питерской группой, которую я когда-то услышал, это была песня Алюминиевые огурцы. Она, эта песня – как в смысле содержания, текста – каким-то, пожалуй, даже кардинальным образом скорректировала моё отношение как к року вообще, так к русскому року в частности.

Думаю, популярность Кино объясняется прежде всего общей “героической” аурой Цоя – его манера держаться на сцене, манера исполнения, голос, весь его образ… Всего этого не хватало не только на сцене. Всего этого не хватало в жизни.

Тогда это было проблемой всей страны, только что сменившей полностью курс. И вот эти поколения и поколения людей, выросших на героизации подвига – у всех этих людей с перестройкой образовалась где-то внутри пустота. Опыта жизни без героя не было. Значит, герой должен был появиться, и это произошло с Виктором Цоем.

Его лирические тексты вряд ли когда-нибудь устареют. А его песни с гражданским пафосом в какие-то моменты и нынешней российской жизни оказываются актуальными, и уместными как никогда. Что удивительно, российская рок и поп-сцены ведь так и не породили ни одной группы, ни одного исполнителя, который бы умудрился своими условными тремя аккордами зацепить “струны души” такого большого количества людей!

گروه سینما شد و در گروه دوم از لنینگراد است که من تا کنون شنیده بود با آهنگ “آلومینیوم خیار” که با محتوای آن و شعر به نوعی به طور چشمگیری تغییر درک من از سنگ و شوروی سنگ.

من فکر می کنم Kino محبوبیت است با توجه بیشتر به Tsoi را قهرمانانه هاله — خود تحمل در مرحله سبک خود را از عملکرد خود, صدای خود را در کل تصویر… این از دست رفته در [اتحاد جماهیر شوروی] مرحله در زندگی است.

در آن زمان این موضوع برای کل کشور بود که فقط به طور کامل تغییر جهت آن. نسل از افرادی که تا به حال رشد بر روی تصاویر از [کمونیست] قهرمانان ناگهان با تجربه داخلی خلاء به دلیل پروستریکا. مردم تا به حال هیچ تجربه زندگی بدون قهرمانان. یک قهرمان بود به نشان می دهد و این اتفاق با ویکتور Tsoi.

شعر از آهنگ های خود را بعید است که برای دریافت ، و آهنگ ها را با مدنی تلویحی صدا بسیار معاصر در زمینه زمان زندگی روسی و هنوز هم مرتبط است. چه فوق العاده ای است که روسیه راک و پاپ صحنه نشده تولید شده به این روز هر گروه یا خواننده است که می تواند فقط با سه آکورد لمس روح از چنین تعداد زیادی از مردم!

در اینجا DJ سجاف را Tsoi جشن تولد تریلر:

در سال 2018 روسیه, مدیر کیریل Serebrennikov ساخته شده یک فیلم به نام “لتو” (در روسیه) در مورد Tsoi زندگی و ساخت Kino اولین آلبوم در اوایل 1980s. فیلم انتخاب شد برای نخل طلا در بخش 2018 جشنواره فیلم کن.

Tsoi نیز الهام بخش فراتر از دنیای موسیقی و فیلم: او یک آیکون معاصر چشم انداز شهری در تعدادی از فروپاشی شوروی سابق و شهرستانها که نمایش نقاشی های دیواری و مجسمه و نقاشی های دیواری تجلیل از آهنگ های خود را. یکی از محبوب Tsoi مربوط graffito است “Tsoi زنده است” (Цой жив!).

در مینسک پایتخت بلاروس وجود دارد یک حافظه دیوار اختصاص داده شده به Tsoi در یک پارک در شهر:

Tsoi دیوار در مینسک است. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

در آلماتی پایتخت سابق قزاقستان یک مجسمه Tsoi ساخته شد و در تاریخ 21 ژوئن 2018 به افتخار اتصال به شبکه های متعدد به کشور است. این صدای جیر جیر از مارس 2019, زمانی که کشور, تجربه کرده, تظاهرات ضد دولتی, ویژگی های این Tsoi مجسمه مخالف آیکون حالت:

“و هیچ چیز دیگری
تمام است که در درون ما است.” [شعر از Tsoi آهنگ “تغییر” (Перемен)]

ویکتور Tsoi بیرون آمد و به اعتراض در آلماتی با یک پوستر گفت: “تغییرات”

کیف پایتخت اوکراین نیز آن را Tsoi دیوار به عنوان دیده می شود در این ویدیو:

Tsoi حتی الهام گرفته از ستاره شناسان از کریمه رصدخانه اختر فیزیک در Nauchnij که نام این سیارک 2740 Tsoj پس از او.

اما بدون شک وجود دارد چیزی است که ادامه خواهد داد به الهام بخش نسل جدیدی از طرفداران خود شعر است که مردم هنوز هم یادگیری توسط قلب و در حال نقل و اشاره شده در زندگی روزانه توسط زبان روسی در سراسر جهان است. در میان برخی از جوانان هستند که پس از آهنگ “یک بسته سیگار” (Пачка сигарет):

Я сижу и смотрю в чужое небо из чужого окна
И не вижу ни одной знакомой звезды.
Я ходил по всем дорогам и туда, и сюда,
Обернулся – и не смог разглядеть следы.

Но если есть в кармане пачка сигарет,
Значит все не так уж плохо на сегодняшний день.
И билет на самолет с серебристым крылом,
Что, взлетая, оставляет земле лишь тень.

نشستن و نگاه کردن به یک بیگانه آسمان از پنجره ناآشنا
من نمی دیدن یک آشنا star
من راه می رفت تمام جاده ها در اینجا و آنجا
تبدیل به اطراف و نمی تواند پیدا کردن آهنگ های من.

اما اگر شما یک بسته سیگار در جیب شما
پس از آن چیز که بد نیست برای امروز.
و بلیط هوا به نشستن در هواپیما با نقره بال
که آن را به عنوان طول می کشد برگ ها چیزی جز یک سایه بر روی زمین است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>