مقامات ویتنام دستگیری چهار زمین فعالان حقوق

L به R: ترین Bá Tư, ترین Bá Phương, Cấn Thị Thêu. آنها توسط پلیس دستگیر شد در تاریخ 24 ژوئن و بعد از آن به اتهام “انجام تبلیغات علیه دولت است.” منبع: Facebook – ویتنام قهوهای مایل به زرد

این مقاله در اصل منتشر شده در بلندگو یک وب سایت خبری و پادکست در ویتنامی اخبار توسط ویتنام قهوهای مایل به زرد. یک نسخه ویرایش شده منتشر شده است در زیر به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

در اوایل صبح روز 24 ژوئن زمین فعال حقوق ترین Bá Phương روایت قریب الوقوع خود از دستگیری در یک ویدیو ارسال به Facebook.

هر دو لباس شخصی و پلیس لباس شخصی ها در اطراف خانه من. آن است که 5:30 am. من فکر می کنم آنها در حال رفتن به دستگیری من امروز.

او ادامه داد:

همانطور که گفتم در من خواهد شد من به هیچ وجه قصد خودکشی اگر من دستگیر شد. من بسیار سالم در حال حاضر بدون هیچ گونه نشانه ای از بیماری است. اگر مرگ من در یک ایستگاه پلیس یا بازداشتگاه به این دلیل است که پلیس مرا کشته.

پلیس امنیتی به زور شکست را به Phương اموال و بازداشت او در مدت کوتاهی پس از. همان روز مقامات مادرش Cấn Thị Thêu او برادر ترین Bá Tư و دیگری فعال Nguyễn Thị Tâm. همه فعالان بودند صریح در مورد برخورد در Đồng Tâm در ژانویه هنگامی که پلیس امنیتی حمله به خانه یکی از بزرگان روستا رهبر و او را کشتند. Phương به حال ملاقات با دیپلمات های سفارت آمریکا در ماه فوریه به بحث در مورد آنچه اتفاق افتاده در Đồng Tâm.

رسانه های دولتی گزارش داد که Phương را Facebook حساب کرده بود “جذب بیش از 50 ، 000 پیروان” و ادعا کرد که آن را به حال “انجام شده اطلاعات تحریف شده” در مورد برخورد در Đồng Tâm. او Facebook حساب شده و تعطیل.

در جمعه, ژوئن 29, وکیل Đặng Mạnh Đình رفت و به تحقیق و تفحص در سازمان تامین Hà Nội برای انجام مراحل ترین Bá Phương دفاع. او به ارمغان آورد گزارش می دهد که همه فعالان در حال شارژ بودن طبق ماده 117 قانون مجازات برای “انجام تبلیغات علیه دولت است.” مردم متهم طبق ماده 117 چهره تا 20 سال در زندان است.

ترین Bá Phương را داده بود تولد به فرزند دوم خود را فقط چهار روز قبل از دستگیری او. در این ویدئو ارسال شده در Facebook او به طور خلاصه تبدیل دوربین خود را به کودک تازه متولد شده که به خواب رفته بود.

شهروند روزنامه نگار Nguyễn Anh Tuấn سهام در Facebook که او تا به حال صحبت با Phương در پایان ممکن است که Phương پیش بینی کرده بود که چیزی بد خواهد به زودی به او اتفاق می افتد اما نمی خواهم برای رفتن به هر نقطه از آنجا که او می خواست می شود با همسر و فرزندان خود را زمانی که آنها او را بیشتر مورد نیاز.

دولت ویتنام نیز بازداشت دو تن دیگر از فعالان در 24 ژوئن به دلیل Facebook پست نقد دولت است. این سری از دستگیری آمده تنها چند هفته پس از بازداشت سه روزنامه نگار در چه گروه های حقوق بشر خواستار سرکوب فعالان جلوتر از 13 حزب ملی کنگره است.

دیده بان حقوق بشر در گزارش پایان سال گذشته که ویتنام تا به حال بیش از 130 زندانی سیاسی. دیگر سازمان های غیر دولتی مانند دفاع از مدافعان به تازگی قرار داده شده که تعدادی در حدود 250 زندانیان سیاسی. در میان کسانی که در بازداشت هستند زمین حقوق دادخواهان که در حال مبارزه برای محافظت از زمین های خود را از تشنج توسط مقامات.

گوش دادن و تماشا به Loa گزارش در مورد دستگیری:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>