ونزوئلا جنبش فمینیستی آغاز می شود, افزایش فوق قطب بندی سیاسی

8 مارس سال 2020 تظاهرات در کاراکاس, ونزوئلا. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Uquira. با اجازه استفاده می شود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش چگونه زنان و مبارزه با خشونت جنسی در امریکا لاتین.

در ونزوئلا فمینیست به نظر می رسد دستیابی به آنچه که دیگر هیچ جنبش در کشور انجام شده در 20 سال گذشته: فراتر از نظام سیاسی و محکوم به طور فزاینده وضعیت مخاطره آمیز زنان در ونزوئلا است.

در سال 2019 و 391 نفر کشته شدند در ونزوئلا با توجه به پایگاه داده وارد شده توسط رسانه های محلی تیم از اخبار دیجیتال, مقالات در صورت عدم وجود سوابق رسمی.

اما زنان وضعیت در ونزوئلا نیز یک بحران در بحران است. کمک کارشناسان طبقه بندی ونزوئلا به عنوان یک مجموعه انسانی در اورژانس—اساسا سیاسی و یا سیاسی ساخته دست بشر است که بحران ایجاد شده شدید کمبود داروها (از جمله قرص های ضد بارداری) منابع (از جمله بهداشتی و بهداشت) و مواد غذایی است. اضافه کردن به این 16,506 مرگ و میر خشونت آمیز در ونزوئلا با تجربه در سال 2019 آن را یکی از خشن ترین کشورهای منطقه ای و جهانی است. این امور قرار دادند 4.9 میلیون ونزوئلا در خارج از کشور به عنوان مهاجران و پناهجویان.

پس از سال 2014 وجود داشته است تظاهرات برای سرنگونی دولت ونزوئلا است که به فساد متهم کرد و به طور کلی ناکارآمد حکومت. در سال 2019 خوان Guaidó اعلام شده خود را رئيس جمهور موقت بیشتر پلاریزه کشور است.

در برابر این زمینه پر سر و صدا هر جنبش اجتماعی است که به راحتی برچسب یا “pro-مادورو” یا “طرفدار اپوزیسیون”.

در دسامبر سال 2019 آن را به نظر می رسد به عنوان اگر فمینیست بودند تقسیم خود را در امتداد این خطوط به عنوان گروه زنان در ونزوئلا سازمان جداگانه تظاهرات به انجام شیلی فمینیستی جمعی لاس Tesis را “سازمان ملل متحد Violador en Tu Camino” (“یک متجاوز در مسیر شما”) به عنوان گروه های فمینیستی در بسیاری از کشورهای دیگر انجام شد در آن زمان. طرفدار دولت و معترضین ضددولتی در ونزوئلا حاضر به آواز خواندن همراه.

8 مارس سال 2020 تظاهرات در کاراکاس, ونزوئلا. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Uquira. استفاده با اجازه.

در مارس 8, 2020, اما—روز بین المللی زنان—آن را تا به حال روشن شده است که این کشور را فمینیست قرار داده بود خود را از سیاست کنار بگذارند. فمینیستی جمعی Uquira سازمان بین المللی زنان روز مارس بود که پیوست توسط سازمان با طیف وسیعی از دیدگاه های سیاسی مانند Comadres Purpuras قرمز de Mujeres از سازمان عفو بین الملل Fundamujer, هرمنس صفات, WeLab ونزوئلا Aliadas en Cadena, Feminismo Inc En Tinta, خش, ناز,-R, Araña Feminista و دیگران.

تعداد شرکت کنندگان متوسط بود—کمی بیش از 100 نفر—اما آن را نگه می دارد افزایش است هر سال است.

حضور جمعی Comadres Purpuras توییتی که آنها حاضر به “استفاده” توسط دولت یا مخالف:

ما طرح و پروژه ما می خواهیم برای بازسازی اجتماعی در بافت آن استفاده شده است به عنوان تبلیغات توسط دولت و سنتی مخالف است.

Unsupportive برنامه های سیاسی

ونزوئلا فمینیست محکوم کردن عدم اقدام به جلوگیری از femicides و تعقیب متجاوزان با وجود یک 2014 اصلاحات قانونی به رسمیت شناختن کشتار جنسیتی به عنوان یک جرم و جنایت است. در 554 رسما به رسمیت شناخته شده femicides در دو سال گذشته تنها 119 احکام صادر شده است. بر روی کاغذ ونزوئلا کافی قانون مبارزه با خشونت جنسیتی اما بودجه ساخته شده است عمومی و اجرای قانون کمیاب است.

در علاوه بر این به خشونت جنسیتی زنان آسیب پذیری اقتصادی نیز به نظر می رسد برای متحد کنیم. حداقل حقوق و دستمزد ماهانه در کشور کمتر از 4 دلار است که مانع از دسترسی به اقلام اساسی بهداشت و درمان, جلوگیری از بارداری و نیروهای آنها را به ماندن در روابط خشونت آمیز و یا مهاجرت تحت مخاطره آمیز در شرایط خطر سوء استفاده جنسی و استثمار.

فمینیست می خواهید برای بازیابی فضاهای اشغال شده توسط غالب احزاب سیاسی چون هر دو دولت و مخالفان به نظر می رسد عدم حل خشونت جنسیتی.

Guaidó ملی طرح نقشه راه که راهنمای ونزوئلا اگر او تا کنون نایل رسمی ریاست جمهوری باعث می شود هیچ اشاره ای مقابله با خشونت علیه زنان و نه پیشنهاد هر گونه اقدام برای حل جنسیتی مشکلات خاص زنان رو تحت دولت فعلی است.

مادورو دولت به تصویر می کشد خود را به عنوان فمینیست اما آن است که توسط ناتوان موسسات عمومی و بی تفاوتی. وزیر زنان و برابری جنسیتی آسیا Villegas صحبت در مورد خشونت جنسی در کلمبیا و مکزیک در یک دولت-رهبری رویداد در مارس 8, نادیده گرفتن وضعیت در کشور ونزوئلا.

8 مارس سال 2020 تظاهرات در کاراکاس, ونزوئلا. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Uquira. با اجازه استفاده می شود.

در سال 2014 سازمان ملل متحد کمیته رفع تبعیض علیه زنان توصیه می شود به مادورو دولت یک سری تغییرات برای جرم زدایی از سقط جنین تحت شرایط خاص, کاهش نرخ نوجوان حاملگی (95 از 1,000 زنان در گروه سنی 15-19 باردار شدن در ونزوئلا دوم بالاترین بارداری رای دادن در آمریکا پس از هندوراس) کاهش مرگ و مير مادران و گام های مشخص برای مقابله با خشونت جنسیتی.

در نوامبر سال 2018 با اینتر-دادگاه آمریکایی حقوق بشر به این نتیجه رسیدند که ونزوئلا مسئول “امکان اعمال شکنجه و برده داری جنسی” علیه برجسته و فعال حقوق زنان و وکیل لیندا Loaiza. هنوز در نوامبر 18, 2019, Loaiza شکایت کرده است که دولت ونزوئلا هنوز عمل پس از دستور دادگاه برای اقدامات جبران خسارت است.

“Nos Declaramos en rebeldia” (“ما اعلام می کنیم خودمان را در شورش). در 8 مارس سال 2020 تظاهرات در کاراکاس, ونزوئلا. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Uquira. با اجازه استفاده می شود.

در 8 مارس, زنان خواستار سقط جنین را بیش از حد. سقط جنین باقی مانده مخفی فعالیت با توجه به محدودیت های قانونی در ونزوئلا یکی از محافظه کار ترین حوزه های قضایی در منطقه است. سقط جنین ناامن مسئول حدود 20 درصد از مرگ در ونزوئلا با توجه به 2019 گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل, میشل باشله. همچنین در یک گزارش از 2016—سال گذشته ثبت شده—به نظر می رسد که 66 درصد بیشتر از زنان فوت کرد به دلیل عوارض زایمان در مقایسه با سال های گذشته است. یک پیشنهاد برای جرم زدایی از سقط جنین ارائه شد متفاوت فعال گروه به قانونگذاران در ژوئن 2018 با هیچ نتیجه ای تا کنون.

در روزهای منتهی به مارس 8, رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که “زنان باید 6 کودکان و نوجوانان و اجازه میهن رشد!” —بسیار غیر مسئولانه ادعا با توجه به ارقام فوق است.

به جز Henrique Capriles, یک فرماندار سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 که پشتیبانی سقط درمانی رهبران اپوزیسیون هرگز ساخته اظهارات در مورد این موضوع.

“El Estado بدون من cuida! من cuidan mis amigas!”(“دولت نمی مراقبت از من و دوستان زن انجام دهد.”) 8 مارس سال 2020 تظاهرات در کاراکاس, ونزوئلا. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Uquira. با اجازه استفاده می شود.

در 8 مارس را به عنوان نه دولت و نه مخالفان به نظر می رسد به کار برای جلوگیری از نقض علیه زنان ونزوئلا فمینیست از طیف های مختلف سیاسی جمع شده بودند می گویند:

“El Estado بدون من cuida! من cuidan mis amigas!”

“دولت نمی مراقبت از من و دوستان زن انجام دهد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>