ایالات متحده شرکت های فن آوری باید فشار برای حذف تحریم ها در سودان

جوان سودانی جشن پایان هفته جهانی کارآفرینی سودان در سال 2016. عکس با هفته جهانی کارآفرینی (CC BY-NC-SA 2.0)

در سال گذشته سودان شهروندان مخلوع یک رژیم توتالیتر است که به حال حکومت برای بیش از 30 سال است. برای شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز, رسانه های اجتماعی, سیستم عامل, شد کلید ابزار برای سازماندهی و برقراری ارتباط پیام خود را به جهان خارج است. این سیستم عامل تولید شده توسط شرکت های ایالات متحده باید نقش مهمی در تقویت اقتصاد سودان است که شروع به تکیه بر روی اینترنت برای رشد آن است. در واقع ما با تکنولوژی شرکت های علاقه قوی در فشار برای برداشتن تحریم های جدید آمریکا علیه سودان است.

در اکتبر سال 1997 آمریکا در اعمال تحریم های اقتصادی در سودان. آمریکا فرمان اجرایی 13067 ممنوع معاملات با دولت سودان. با توجه به دفتر کنترل داراییهای خارجی (OFAC), منطق پشت این تصمیم این است که دولت سودان را “ادامه داد: حمایت از تروریزم بین المللی مداوم تلاش برای بی ثبات کردن دولت های همسایه و شيوع موارد نقض حقوق بشر از جمله برده داری و محرومیت از آزادی مذهبی را تشکیل می دهند غیر معمول و فوق العاده تهدید برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده”. نیازی به گفتن نیست, انقلاب و … بسیاری از این شرایط است.

سودان جامعه مدنی تحت فشار قرار دادند تا سخت در برابر دیجیتال و فن آوری تحریم. در سال 2014 به عنوان یک نتیجه از تلاش های حمایت و پشتیبانی شده توسط آمریکا tech حقوق گروه هایی مانند Electronic Frontier Foundation برخی از تحریم بودند آرام با صدور عمومی گواهینامه D — یک گام با استقبال بسیاری از سودان و که تا به حال تاثیر بسیار مثبت در سودان tech بخش.

سودان اقتصاد اینترنت

وجود دارد راه های بسیاری برای درک مقیاس اینترنت, اقتصاد در سودان. با توجه به دیجیتال 2019 سودان گزارش شده توسط آژانس بازاریابی Kepios Pte. با مسئولیت محدود آژانس خلاق ما اجتماعی با مسئولیت محدود و Hootsuite, Inc., این شرکت در پشت Hootsuite پلت فرم رسانه های اجتماعی نفوذ اینترنت در سودان است که 28 درصد با 11.82 کاربران آنلاین. سیستم عامل مانند Facebook, Google و YouTube در میان پنج وب سایت های بازدید در کشور و همکاری کار در فضای نوآوری جوامع کارآفرینی, همایش, و مشابه رویدادهای بین المللی را تبدیل به یک واقعیت زندگی برای جوان نوآوران در کشور سودان, Khartoum.

در اوایل ماه دسامبر 2019 در سودان نخست وزیر Abdalla Hamdok را بر عهده گرفت و شش روز سفر خود به آمریکا برای بحث در مورد مسائل مربوط به سودان و آمریکا روابط رفع تحریم ها در میان آنها است. یکی از نتایج این سفر بود برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با تبادل سفرا در 23 سال.

آمریکا شرکت های فن آوری مانند Google, Twitter و Facebook باید قوی فشار در واشنگتن دی سی برای حذف کامل تحریم ها علیه سودان است. این حرکت نه تنها پایان سال یک ناعادلانه تنبیهی سیاست — آن را نیز باز می کند قابل توجه و امیدوار کننده جدید در بازار برای این شرکت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید