ترینیداد, Tony Hall رویایی از بازی و عملکرد’, پشت برگ با ارزش میراث

یک پرتره از Trinbagonian نمایشنامه نویس بازیگر و کارگردان Tony Hall, توسط ماریا Nunes. با اجازه استفاده می شود.

در تاریخ 27 آوریل سال 2020 یکی از ارکان ترینیداد و توباگو فیلم و تئاتر جامعه — بازیگر نمایشنامه نویس و کارگردان Tony Hall — درگذشت ناگهانی از یک حمله قلبی, ترک قلب یک ملت در قطعات. او 71 سال است.

سالن اختصاصی زندگی خود را به هنرهای نمایشی نوشتن هر دو مرحله و, فیلمنامه, کارگردانی تئاتر و فیلم کار می کند و اغلب ظاهر می شود در مرحله و صفحه نمایش به عنوان یک بازیگر و یا مصاحبه.

پس از گرفتن لیسانس خود را در رشته درام و آموزش و پرورش از دانشگاه آلبرتا در سال 1973 سالن برش دندان های خود را در جامعه تئاتر در کانادا; وی همچنین انجام کار در زندانها که در آن او ایجاد کارگاه های آموزشی برای زندانیان با استفاده از نقش بازی کردن به عنوان یک روش. یک یادگیرنده مادام العمر که لذت بردم سوالات فقط به عنوان بسیار به عنوان پاسخ هال به دست آورده دیپلم در فیلم و پیشرفته تولید تلویزیون از شمال آلبرتا موسسه فناوری در سال 1980.

هر دو مدارک در خدمت او و زمانی که او به خانه بازگشت و تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از پیشگام گروه از تلویزیون تولید است که ایجاد “Gayelle” [این کلیپ از ویژگی های برادر خود دنیس “Sprangalang” هال] یک مجله فرهنگی-نوع سری است که شروع به تبدیل چشم انداز منطقه ای تلویزیونی در اواسط 1980s.

برای سال های بسیاری از سالن apprenticed به عنوان یک بازیگر و کارگردان با برنده جایزه نوبل آقا درک والکات در منی ترینیداد تئاتر کارگاه (TTW) که در آن او انجام شده در جهان برتر از والکات را “بذله گو سویل” و “O ” بابل” (1975-81).

صحبت کردن با من از طریق تلفن بروس Paddington یکی از بنیانگذاران انجیر هندی محدود شرکت تولید فیلم که از طریق آن سالن قرار داده و خود را منحصر به فرد هنری مهر در های مختلف بومی اپرا صابون سریال درام و امور جاری برنامه به یاد می آورد که سالن را عمیقا درگیر در TTW که او “به طور گسترده ای به عنوان والکات را وارث آشکار”. او در توصیف سالن به عنوان “نهایی هنرمند و renaissance man” که اغلب توسعه اسکریپت از بداهه جلسات با دیگر تئاتر غول مانند Errol جونز و یونیس Alleyne.

“او عاشق طنز skits و اجتماعی تفسیر” پدینگتون گفت. “او همیشه از دیوار اما بسیار معتبر و بسیار اجتماعی متعهد است.” او به خاطر جفت شدن از سالن و همکار بازیگر Errol Sitahal در “Gayelle” مجموعه ای به عنوان “فوق العاده” و اشاره کرد که سالن را معمولا اصرار دارند آنها رویکرد موضوعات از یک زاویه غیر منتظره. “تونی خواهد, بنابراین, انجام مصاحبه برای رویدادهای مانند هندو جشنواره Phagwa,” پدینگتون توضیح داد: در حالی که Sitahal از هندی تبار که میزبان بخش در چیزهایی مانند اریشا دین است. در ترینیداد و توباگو که در آن جمعیت است تقریبا به طور مساوی تقسیم بین مردم آفریقایی و هندی تبار سالن کمک را در این کشور غنی از تنوع فرهنگی بیشتر فراگیر و قابل دسترس برای همه است.

Niala Maharaj که به میزبانی مشترک “Gayelle” با سالن گفت: در Facebook:

تونی دنبال حقیقت تا به حال هیچ جایی برای خاتوله برای jostling برای ستاره شدن, برای قومی رقابت تظاهر و pappyshow. […] ساخت Gayelle بود که همیشه در شکار برای پیچ و تاب و غیر منتظره است که تلنگر یک وضعیت دنیوی.

تبلیغاتی هنوز هم از تونی هال بازی “ژان و Dinah”. عکس ابیگیل Hadeed مورد استفاده با اجازه.

در حرفه ای که میرسد از پنج دهه در رسانه های مختلف — در عبارت “بازی و عملکرد در فضای خیابان صحنه و صفحه نمایش” — چیزی سالن تا کنون مشغول به کار شد کوتاه از ایده های اصلی. برخی از ترین شناخته شده قطعه کار صحنه خود را از طریق Lordstreet تئاتر شرکت عبارتند از تحسین منتقدان بازی “ژان و Dinah” (بر اساس توانا گنجشک معروف 1956 calypso از همان نام) “با نام تجاری جدید خوش شانس الماس نعل اسب باشگاه” (موسیقی با همکاری calypsonian دیوید Rudder) و “خانم مایل زن جهان” یک بازی بر اساس زندگی ترینیداد سیاسی کاران ژن مایل است. او همچنین co-کارگردان برنده جایزه BBC/انجیر هندی مستند “و ظرف را دور زد و با قاشق”.

تهیه کننده فیلم دانیل Dieffenthaler که مشغول به کار با سالن در انجیر هندی از سال 1990 به یاد او به عنوان “مرد ایده”. “تونی مغز همیشه کار کرده و خیلی سریع تر از هر کس دیگری است” او به من گفت از طریق تلفن. “او همیشه خانههای گلی خالی بیش از برخی از مفهوم و یا دیگر است.”

بازیگر پنه لوپه اسپنسر (سمت چپ) در محل کار با تونی هال. عکس ابیگیل Hadeed مورد استفاده با اجازه.

سالن پرشور در مورد فرهنگ ترینیداد و توباگو و در دهه 1990 با توجه به Dieffenthaler شد ابزاری در راستای بزرگداشت Canboulay شورش یک رویداد است که birthed j’ouvertمراسم آزادانه ترجمه شده به عنوان “باز از روز” است که نوید شروع رسمی ترینیداد و توباگو سالانه جشن های کارناوال است. یک مدرس دانشگاه در کانکتیکات کالج ترینیتی در سالن را به خود دانشجویان آمریکایی به ترینیداد به تجربه این رویداد دست اول به عنوان او همیشه معتقد بود که آموزش و پرورش و کارناوال — the ultimate performance art — خیلی نزدیک و در هم آمیخته.

Dieffenthaler همچنین به یاد می آورد اما نا امیدی سالن گاهی اوقات احساس به عنوان یک عضو از ترینیداد و توباگو را صنایع خلاق. هر چند او تا به حال بسیاری از موفقیت های برخی از پروژه های باقی مانده در شار در انتظار بودجه کافی است.

Trinbagonian نمایشنامه نویس بازیگر و کارگردان تونی هال. عکس ابیگیل Hadeed مورد استفاده با اجازه.

در ادای احترام ارسال شده در ترینیداد و توباگو جشنواره وب سایت پدینگتون اشاره کرد:

تونی بازی نقش رهبری در محلی فیلم ‘Obeah’ (1987) – در ابتدا شناخته شده به عنوان ‘فراموش نشدنی از Avril’ – بود که به کارگردانی هیو رابرتسون [مدیر کلاسیک ترینیداد, فیلم سینمایی, “Bim”]. متاسفانه این فیلم هنوز در انتظار ارسال-تولید بودجه و این امر می تواند بزرگ ادای احترام به تونی اگر دولت یا بخش خصوصی خواهد پرداخت هزینه برای تکمیل این فیلم است. […]

تونی همیشه بزرگ در نظر دارد برای تکمیل عمده پروژه فیلم مانند فیلم نسخه از بازی, ‘ژان و Dinah و عمده مستند در زندگی [ترینیداد به دنیا آمد مدنی مدافع حقوق و پان Africanist] Kwame Ture. متاسفانه او دریافت نمی کنید برای حمایت از این و بسیاری دیگر از ارزش های فرهنگی پروژه های که او توسعه یافته است.

“یانکی ها رفته” این نسخه از فیلم “ژان و Dinah” که پدینگتون اشاره شد به خصوص نزدیک به قلب او; او تا به حال مشغول به کار در آن با کانادا فیلمساز مری جین گومز برای بیش از یک دهه است.

از طریق واتساپ گومز به نام همکاری “لذت بخش ترین رابطه کار از [او] تمام حرفه ای”. “من بسیار آموخته,” او گفت: Global Voices به فارسی. “تونی یک دوست و یک همکار و یک دوست و یک برادر — همه چیز تمام نورد را به یکی — و او را همیشه الهام بخش است”:

او یکی از خلاق ترین نیروها و تا روشنگری. او هرگز سازش برای هر چیزی او را باور نمی کند اما او همیشه در آغوش سفر به یاد بگیرند. او زندگی می کردند به تحریک فکر می کردم. تونی به نمایندگی از بهترین این نوع از extempo ، wordsmithing که ترینیداد معروف است; او یک استاد از آن است.

در واقع هال کمک به ایجاد Jouvay محبوب تئاتر فرایند یک درام کارگاه رویکرد است که تساوی در یک نوع از بداهه متولد شده از این extemporaneous, lyrically بداهه شکل calypso همراه با داستان سرایی های سنتی با استفاده از ترینیداد کارناوال شخصیت های منطقه ای و فرهنگ عامه.

در Facebook همکار علمی لورنا Baez توضیح داد:

تونی همیشه تأکید بازی و عملکرد به عنوان ابزارهایی برای رهایی و به عنوان یک زندگی-سازماندهی اصل. […] او الهام گرفته شده بود Garveyism در گراند کارائیب و باز شدن فضاهای کشف خود و درون گرایی.

بازیگران مایکل Cherrie و پنه لوپه اسپنسر تونی در سالن مارکوس Garvey محبوب تئاتر پروژه. عکس ابیگیل Hadeed مورد استفاده با اجازه.

سالن بی نظیر سبک سمت چپ علامت آن در اعضای منطقه ای و بین المللی هنر جامعه بسیاری از آنها نوشته شده احترامات خود را در رسانه های اجتماعی به ویژه با توجه به این واقعیت است که زمان COVID-19 ماندن در خانه و اقدامات آنها را جلوگیری از جمع آوری به جشن زندگی خود را.

جدا از سازمان دیده بان حزب بزرگداشت در یک برنامه وجود دارد که یک بنای یادبود برای سالن از طریق زوم که در آن دوستان و همکاران خود را می توانید به افتخار حافظه خود را از طریق داستان ها و آهنگ ها.

بائز به پایان رسید و با به خاطر سپردن:

ما انعطاف پذیری او یک بار به من گفت: “نه رغم اینکه از کارائیب اما از آنجا که ما از کارائیب’. من افتخار او سرکش روح و ذهن است. ‘بسیاری از ما او یک بار نوشت:” آیا مجاز انواع طرح برای قطع ارتباط ما گاهی اوقات مستقیم از طریق هیچ تقصیر از خود ما است. ما همه به دنیا متصل است. راه های بسیاری وجود دارد و به این معنی است از طریق بازی و عملکرد است که در آن ما می توانیم اجازه می دهد خودمان را به تحقق بخشیدن به اتصال ما به انرژی در جهان است.’ من سپاسگزار به ملاقات کسی با چنین افزایش حس شجاعت و وضوح و هنری. ممکن است شما استراحت در صلح و آرامش و قدرت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>