سفر رفع مشکل: دارد بیمه مسافرتی قابل استرداد پس از coronavirus لغو?

عزیز سفر رفع مشکل: من تا به حال یک تور مسکو و سنت پترزبورگ رزرو برای ماه آوریل با جاده محقق است. این شرکت لغو این سفر به دلیل شیوع کروناویروس. جاده محقق سرعت مسترد سفر. من می خواهم به آنها را تعریف خود را شفافیت و ارتباطات سازگار است.

Christopher Elliott, the Travel Troubleshooter ...
Christopher Elliott سفر رفع مشکل

مشکل من این است که با آلیانز بیمه مسافرتی و تلاش برای به دست آوردن $293 مسترد برای من بیمه مسافرتی. با توجه به خط مشی بازپرداخت زمانی که شرکت تور لغو تور و من نمی واصل قابل پرداخت ادعا می کنند من سفر بیمه مسترد خواهد شد.

من تماس آلیانز به درخواست بازپرداخت را انجام دهید. من با ارسال دو پیام از طریق وب سایت خود را, اما هیچ پاسخی دریافت نکرده. سپس نام و صحبت با یک نماینده در ثبت خط. او پیشنهاد من ارسال یک ایمیل درخواست به [email protected] که من. من شنیده ام نیست هر چیزی را از آلیانز. می تواند به شما لطفا بررسی وضعیت من و به من کمک دریافت بازپرداخت از آلیانز بیمه مسافرتی?

— دایان Horban شیکاگو

جواب: اگر آلیانز بیمه مسافرتی می گوید سفر خود را بیمه نامه قابل استرداد است, سپس شما باید تمام پول خود را به عقب.

اما در آن است ؟ من بررسی چاپ خوب در قرارداد خود را و مطمئن شوید که به اندازه کافی — اگر شما تور را لغو شما هیچ سوالات پرسیده شده بازپرداخت را انجام دهید. من تردید به دلیل سفر بیمه نیست و همیشه قابل استرداد می باشد. به عنوان یک تعداد زیادی از مسافران کشف کرده اند در چند هفته گذشته برخی از سیاست ها را می توان مورد استفاده مجدد قرار, اما شما همیشه نمی توانید پول خود را به عقب. بیشتر خسته کننده بازپرداخت قوانین به نظر می رسد تغییر لحظه به لحظه به سفر شرکت های بیمه تنظیم به موج همه گیر مرتبط با لغو شد.

هنگامی که شما درخواست برای بازپرداخت شما باید آن را در نوشتن و سپس تمرین شدید صبر و شکیبایی است. سفر شرکت های بیمه در حال غرق با ادعا و درخواست بازپرداخت. در گذشته من تا به حال ادعا های کوچک فرآوری شده توسط Allianz در عرض 24 ساعت. اما پیچیده تر ادعا می کند می توانید وقت اضافی. اضافه کردن خرد کردن بار همه گیر مربوط به ادعا و شما ممکن است مجبور به صبر کنید هفته — و شاید دیگر.

قرار دادن خود را بازپرداخت درخواست کتبی بود راست حرکت می کند. در حالی که شرکت های بیمه سفر خود را ضبط مکالمات تلفن, شما لازم نیست که دسترسی به ضبط. بنابراین شما نمی دانید که آنچه یک نماینده ممکن است یا نه باید به شما گفت:. هنگامی که شما نوشتن به شرکت شما ببینید هر پاسخ نوشته شده است.

ضمنا شما می خواسته اند یک آلیانز اجرایی در مورد بازپرداخت خود را اگر روند کشیده برای بیش از حد طولانی است. من انتشار نام و شماره و آدرس ایمیل از کلید آلیانز خدمات به مشتریان مدیران در حمایت از مصرف کننده, سایت Elliott.org.

من چک با آلیانز خود را بازپرداخت. “ما سعی می کنید و لغو سیاست اما خدمات به مشتریان (department) گفت: آنها دریافت بازپرداخت خطا” یک نماینده به من گفت. “این معمولا اتفاق می افتد زمانی که وجود دارد این است که برخی از موضوع را با استرداد به این روش پرداخت.”

شما دوباره ارسال آلیانز اطلاعات کارت و آن را به سرعت پردازش خود را بازپرداخت.


اگر شما نیاز به کمک دارید با یک coronavirus مربوط به بازپرداخت لطفا با من تماس بگیرید. شما می توانید ارسال اطلاعات از طریق حمایت از مصرف کننده سایت و یا ایمیل من در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>