سفر رفع مشکل: پس از coronavirus لغو چرا هیچ تور بازپرداخت?

عزیز سفر رفع مشکل: اکتبر گذشته من رزرو شمال غربی اقیانوس آرام و کالیفرنیا سفر با Collette تورهای. در آن زمان من پرداخت می شود $519 که شامل 250 دلار سپرده و 269 $برای بیمه مسافرتی. تور برنامه ریزی شده است ممکن است.

Christopher Elliott, the Travel Troubleshooter ...
Christopher Elliott سفر رفع مشکل

سپس coronavirus شیوع اتفاق افتاده است. به دلیل سن و سال من و نگرانی های سلامت, من تصمیم به لغو این سفر در اوایل ماه مارس. من سپرده است و قرار است به طور کامل قابل استرداد می باشد. من به نام Collette چندین بار برای پیدا کردن وضعیت بازپرداخت است که هنوز اعتبار شده است به من کارت و همچنان به دریافت نتایج مثبت است. من می خواهم $250 سپرده مسترد. شما می توانید به من کمک کند ؟

— پاتریشیا Fuja Naperville, ایلینوی

جواب: اگر سپرده قابل استرداد می باشد شما باید خود را دریافت $250 به سرعت به عقب. سوال این است که چگونه سرعت ؟

شما لغو شد در اوایل ماه مارس است که زمانی که بقیه جهان لغو آن تعطیلات. Collette, تورهای مانند هر تور اپراتور دیگر در جهان مواجه فاجعه بار سناریو. هر کس می خواست پول خود را — در حال حاضر است.

من فکر می کنم شما باید به هر شرکت حداقل 30 روز به روند بازپرداخت تحت شرایط فوق العاده ای مثل این. واقعا وجود دارد هیچ سابقه برای لغو در این مقیاس است. آن را هرگز اتفاق افتاده است قبل از اینکه حتی پس از 9/11. من می دانم که چون من نوشت: این همان ستون پس از 9/11.

شما خوش شانس است که شما رزرو تور با Collette. این یکی از چند اپراتورهای تور صدور کامل بازگشت پول بازپرداخت به عنوان مخالف به سفر کوپن در طول شیوع کروناویروس. برخی از اپراتورهای تور در حال بازگشت پول اما شارژ هزینه برای پوشش ضرر و زیان خود را که آنها می توانند تحت قرارداد خود را (که هیچ کس بار خوانده شده). اما Collette یک تیرانداز راست و نمی انجام هر یک از آن.

درخواست خود را به ارمغان می آورد تا یک سوال جالب: شما باید برای رفتن به بازپرداخت کامل و یا یک کوپن? من صحبت کردم با تعداد زیادی از مصرف کنندگان (از جمله مادر من) که اصرار دارند ما باید درخواست برای اعتبار. پس از همه, اگر هر کس می پرسد برای بازپرداخت ما می تواند کشتن خطوط هوایی خطوط کروز و هتل های ما تکیه می کنند برای ما تعطیلات. من فکر می کنم که یک نقطه معتبر و با توجه به ارزش قبل از شما تقاضا تمام پول خود را به عقب.

مورد شما کمی متفاوت است. شما در این پنجره برای بازپرداخت کامل از سفر خود را و شرایط خرید روشن بود — شما می تواند بازپرداخت. بنابراین شما نیست به درخواست هر نعمت خاص از Collette.

شما می توانید درخواست کرد این موضوع به یک مدیر اجرایی در Collette اگر این کشیده بود برای بیش از یک ماه است. اما شما با من تماس تنها پس از چند هفته که نیست به اندازه کافی زمان برای Collette به روند بازپرداخت خود را. در یک زمان مثل این را نه تنها عملی به انتظار سریع بازپرداخت را انجام دهید. من هرگز فکر نمی کردم من از نوشتن این کلمات. سرزنش coronavirus.

من تماس Collette از طرف شما. یک نماینده به من گفت که آن روش استاندارد این است که به روند بازپرداخت در مدت هفت تا 10 روز کسب و کار. “اما COVID-19 شیوع منجر به سطح بی سابقه ای از تغییرات موجود رزرو اخلال در عملیات عادی و جدول زمانی,” او اضافه شده است.

Collette صادر بازپرداخت به کارت اعتباری خود را برای $250.

اگر شما نیاز به کمک دارید با یک coronavirus مربوط به بازپرداخت لطفا با من تماس بگیرید. شما می توانید ارسال اطلاعات از طریق حمایت از مصرف کننده سایت www.elliott.org/help یا با ایمیل من در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>