به مبارزه COVID-19 در میانمار یک تماس برای پایان دادن به جنگ و قطع اینترنت در Arakan منطقه

A geographical overview of towns where the internet has been blocked in northern Arakan. Image from EngageMedia

جغرافیایی بررسی اجمالی از شهرها که در آن اینترنت مسدود شده است در شمال Arakan. تصویر از EngageMedia

این ویرایش مقاله توسط Kyaw لین است از EngageMedia غیر انتفاعی رسانه و تکنولوژی و فرهنگ سازمان است. این داستان چاپ در صداهای جهانی به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

اینترنت منبع اصلی اطلاعات در جهانی COVID-19 بیماری همه گیر. اما Arakan (به طور رسمی شناخته شده به عنوان ایالت راخین) در غرب میانمار در حال حاضر دچار یکی از طولانی ترین اینترنت خاموش شدن ناگهانی در جهان است. Arakan دوم فقیرترین منطقه در میانمار بسیار ضعیف زیرساخت های بهداشت و درمان در محل. اینترنت انسداد نیز ناشی از عدم اطلاعات و دانش مربوط به COVID-19.

اینترنت خاموش شد اول اعمال شده در 21 ژوئن 2019 در چهار شهرستان در شمال Arakan. یکی دیگر از پنج شهرستان از جمله در کشور همسایه چانه دولت به دنبال آن در تاریخ 3 فوریه سال 2020 است. این به این معنی است که بیش از 330 روز گذشت از اولین چهار حوزه شده اند و بدون اینترنت و نزدیک به 100 روز برای دومی شهرک.

دولت به دلایل مختلف برای خاموش کردن مانند پیشگیری از گفتار نفرت و دروغ و بی ثباتی به دلیل درگیری در این منطقه است. هیچ کدام از اینها قابل توجیه.

این وضعیت در Arakan

اگر چه جهان در حال حاضر مبارزه با COVID-19 گیر بیش از یک میلیون نفر در شمال Arakan ناديده گرفته شده توسط دولت است. همانطور که در آوریل 19, میانمار, ثبت 107 مورد تأیید و پنج مرگ و میر نسبت به کوروناویروس. میانمار دولت اعلام نشده هر صورت در Arakan. اما این ملی شکل است که به احتمال زیاد به سرعت در حال افزایش.

در واقع, Arakan سهام در مرز با بنگلادش که در آن وجود دارد 2,456 فتح کرد گرفته شد موارد مثبت و 91 و میر ناشی از همان تاریخ. اگر مقامات میانمار رسیدگی نیست و وضعیت, Arakan باقی خواهد ماند مستعد ابتلا به محلی انتقال در منطقه مرزی.

چه چیزی باعث Arakan مختلف است که در یک درگیری مسلحانه همچنان ادامه دارد در این منطقه میان ارتش میانمار و گروههای مسلح Arakan ارتش با وجود دومی اعلام آتش بس یک طرفه تا پایان مارس بر توصیه های جهانی آتش بس توسط دبیر کل سازمان ملل متحد. برخی از تحلیلگران متهم میانمار ارتش در تلاش برای گرفتن مزیت نظامی در Arakan با انجام حمله نظامی عملیات در نتیجه باعث بیشتر بی گناه غیر نظامی و میر. بین ابتدای ژانویه و مارس 15, 2020, Arakan مرکز اطلاعات گزارش 377 غیر نظامی و میر و صدمات و یا ناپدید شدن. بسیاری از آنها زنان و کودکان هستند.

این درگیری منجر به حدود 200000 آوارگان داخلی (IDP) در منطقه بسیاری از آنها زندگی در اردوگاه ها بدون هیچ گونه خوبی ساخته شده پناهگاه و به خوبی مدیریت توزیع مواد غذایی. عدم اجتماعی فاصله در اردوگاه IDP عدم در دسترس بودن آب و عدم وجود اطلاعات در COVID-19 همه آن را دشوار برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در این منطقه است.

متاسفانه آنچه باعث می شود مردم بیشتر از ترس در حال نظامی حمله به اهداف غیرنظامی را به جای COVID-19. به نظر می رسد که دولت میانمار و نظامی بیشتر مشتاق در مورد مبارزه با Arakan ارتش به جای COVID-19 در منطقه است. اما در زیر این سه چالش از اینترنت و خاموش کردن یک فقیر وضعیت در اردوگاه IDP و مداوم درگیری های مسلحانه – وضعیت در Arakan می تواند حتی بدتر شد COVID-19 ضربه انبوه آن در آینده است.

پیام من: “توقف جنگ و اینترنت خاموش شدن ناگهانی”

در جهانی همه گیر ما باید برای جلوگیری از جنگ و اینترنت خاموش شدن ناگهانی به مبارزه COVID-19 در Arakan.

من یکی از این افراد صحبت کند حتی اگر من در حال حاضر در حال حاضر پنهان شده از جستجوی پلیس. در فوریه 23, 2020, در یانگون من چراغ دانش آموزان’ اتحادیه’ اعتراض به قطع اینترنت و نقض حقوق بشر در این درگیری-مناطق آسیب دیده از Arakan. من زندانی می شود برای یک ماه با کار سخت در صورت محکومیت در دادگاه.

اما آن است که فقط در مورد من. نکته مهم تر به تمرکز بر روی مبارزه با COVID-19. بیش از یک میلیون نفر در Arakan آسیب پذیر هستند به این بیماری اگر ما جنگ را متوقف و قطع اینترنت.

بنابراین اجازه دهید ما می گویند: توقف جنگ و قطع اینترنت برای مبارزه با COVID-19 در Arakan. مشارکت خود را در قدرت ما است. تمرکز خود را است ما شجاعت. خود کلمه است که ما می خواهیم.

*Kyaw لین در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم سیاسی در دانشگاه یانگون میانمار. او رئیس انجمن علوم سیاسی (دانشگاه یانگون) و همچنین به عنوان مدیر مسئول در Arakan دانش آموزان اتحادیه (دانشگاه-Rangoon).

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>