شناسنامه و کارت ملی جمهوری اسلامی ایران. منبع: ویکی انبار.

جمهوری اسلامی ایران حذف کرده است “ادیان دیگر” گزینه از شناسنامه و کارت ملی فرم درخواست یک حرکت که به نظر می رسد طراحی شده برای انکار میلیون ها نفر از مردم ایران از حقوق کامل شهروندی.

اعضای اقلیت های مذهبی به رسمیت شناخته نشده مانند Bahá’ís, Yarsan, Mandaeans و مسیحی تبدیل خواهد شد و یا به دروغ یا پنهان کردن اعتقادات خود را به منظور لذت بردن از حقوق شهروندی در ایران. تحت مقررات جدید صادر شده توسط اداره آمار ملی کارت شناسایی متقاضیان ممکن است را انتخاب کنید از لیست زیر به رسمیت شناخته ادیان: اسلام, زرتشت, یهودیت و مسیحیت.

به رسمیت شناخته شده اقلیت های مذهبی به مدت طولانی با آن مواجه تبعیض در ایران و بسیاری از آنها مجبور به ترک کشور پس از انقلاب 1979.

این آخرین حرکت توسط دولت ایران نشان دهنده فصل دیگری در درام است که اتفاق می افتند در این کشور در ماه های اخیر. آن به شرح زیر خونسرد سرکوب معترضان و کشته شدن حدود 1500 نفر از جمله حداقل 17, نوجوانان در سرکوب بر ضد رژیم تظاهرات در ماه نوامبر گذشته, نه به ذکر است این تیراندازی توسط پاسداران در 8 ژانویه سال 2020 از اوکراین هواپیمای مسافربری و کشتن 176 نفر در هیئت مدیره. یکی دیگر از جرم بازداشت کردند که تظاهرات فوران پس از دولت تحت فشار بین المللی اعتراف آن در واقع به حال شلیک هواپیما به اشتباه. هنوز هم وجود دارد هیچ خبری از آنچه اتفاق افتاده است به هزاران نفر که دستگیر شده بودند در طول ماه های نوامبر و ژانویه شد.

چه خواهد شد که تاثیر سیاست جدید?

کارت شناسایی ملی یک پیش نیاز برای همه چیز رسمی در ایران از جمله ثبت نام در دانشگاه, اخذ پاسپورت, فروش و خرید ملک و اتومبیل های ساخت رزرو هتل, رزرو, پرواز, به دست آوردن اجازه کار بانک معاملات شکایت, ورود به قرارداد و دسترسی به یک حقوق بازنشستگی. به عنوان سیمین Fahandej, Bahá’í نماینده در سازمان ملل متحد گفت: “صداهای جهانی “نه قادر به دریافت آن می شود فعالیت های روزمره تقریبا غیر ممکن است.”

“شیعه دولت می خواهد به نگه داشتن اقلیت های به حاشیه رانده شده به منظور نگه داشتن بر روی قدرت خود” بهناز حسینی یک اروپا مبتنی بر محقق است که منتشر شده و مقالات متعدد و کتاب های مذهبی و اقلیت های مذهبی گفت سازمان حقوق ماده 18. “رژیم تشدید فشار بر اقلیت های آنها را به مهاجرت و یا در مورد Yarsan به غارت آنها را از هویت خود را توسط Islamising آنها.”

40 سال از آزار و اذیت و تبعیض

آزار و اذیت اقلیت های مذهبی آغاز شد و در روزهای اول انقلاب با دستگیری و اعدام بهاییان و فراقانونی از نوکیشان مسیحی و کسانی که ایستاده بود تا برای آنها. افراد متعلق حتی به اقلیت های شناخته شده از جمله شهید شد در بهترین حالت دوم یا حتی سوم-کلاس شهروندان است.

“آزار و اذیت بهاییان توسط جمهوری اسلامی شده است و سازگار سیاست بیش از 40 سال گذشته ،” افشین شاهی مدرس ارشد در میانه سیاست و روابط بین الملل در دانشگاه برادفورد گفت: Global Voices به فارسی. “حتی زیر متوسط بیشتر دولت از جامعه بهایی مواجه شده است و تبعیض است. در طول تاریخ این رژیم در نظر گرفته اعضای جامعه بهائی به عنوان پتانسیل ستون پنجم. این ناشی از یک سیاسی پارانویا است که ذوب با تعصب مذهبی. در یک زمان که رژیم رو نصب چالش من تعجب نیست که آنها گرفته اند اقدامات جدید برای قرار دادن فشار بیشتر بر این آسیب پذیر جامعه است.”

با توجه به سیمین Fahandej, بهاییان همچنان محروم از دسترسی به آموزش عالی در ایران و همچنین منع از اشتغال در بخش عمومی و دریافت مزایای از سیستم بازنشستگی است. “بهایی دانشگاه متقاضیان تبدیل دور در اولین مانع بودن mendaciously گفت که فایل های خود را “ناقص”,” Fahandej گفت: Global Voices به فارسی. “حتی زمانی که بهائیان قادر به ثبت آنها هستند اخراج به زودی پس از آنها شناسایی شده به عنوان بهائیان.”

“اساسا بیش از 40 سال گذشته دولت ایران با استفاده از هر تاکتیک به زور بهائی به دروغ در مورد ایمان خود” Fahandej گفت. “در سال های اولیه انقلاب بهائی گفته شد که اگر آنها به سادگی رد ایمان خود آنها خواهد بود و نه اعدام. آنها را به انتخاب بین ایمان و حق کار و در حال حاضر بین ایمان و حق شهروندی است. صداقت در نظر گرفته شده است توسط بهایی به “بنیاد همه فضائل انسانی” و پس از بهایی ها دروغ نمی گویند در مورد ایمان خود را. شماره جدید با کارت شناسایی است که به سادگی یکی دیگر از شگرد را امتحان کنید و مطمئن بهائی انکار و دروغ در مورد ایمان خود را.”

چه می توان کرد ؟

با این آخرین حرکت جمهوری اسلامی است نه تنها نقض اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن امضاكننده بلکه خود قانون اساسی است.

ماده 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است که “هر کس حق آزادی فکر و وجدان و مذهب; این حق شامل آزادی تغییر مذهب یا عقیده و آزادی را به تنهایی و یا در جامعه با دیگران و در عمومی یا خصوصی به آشکار خود دین یا اعتقاد در آموزش تمرین عبادت و رعایت.”

ماده 19 از ایران در خود قانون اساسی آمده است: “تمام مردم ایران از هر قوم و قبیله که به آن تعلق دارند, لذت بردن از حقوق برابر و رنگ, نژاد, زبان و مانند آن نه سبب هر امتیازی.”

با حذف “سایر ادیان” گزینه از شناسنامه و کارت ملی درخواست میلیون ها نفر از افراد در ایران متعلق به اقلیت های مذهبی خود را از مطالعه حذف شدند “همه مردم ایران است.”

سیمین Fahandej معتقد است در بین المللی عمل است. “از جامعه جهانی بهائی گزارش این تخلفات به سازمان ملل متحد در سطح بین المللی” Fahandej می گوید. “فشار بین المللی است که همیشه مفید در آوردن در برگزاری دولتها پاسخگو خود را بر اساس تعهدات و وظایف در سطح بین المللی. دولت نمی خواهید به دیده می شود به عنوان ناقضان حقوق بشر و بنابراین آوردن این مسائل بین المللی و بالا بردن سطح آگاهی در مورد آنها از جنبه های مهم به دنبال عدالت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de