این کوکتل استوایی حمل و نقل خواهد شد شما حتی در طول یک بیماری همه گیر

واقعا خوب کوکتل استوایی دارای قدرت حمل و نقل — برای ایجاد احساس بودن در یک ساحل در جایی دور. حتی قبل از در نظر گرفتن که اولین جرعه شما تقریبا می توانید ببینید bobbing قایق و احساس می کنید انگشتان پای خود را در شن و ماسه.

ما ممکن است سفر به هاوایی کانکون یا باربادوس اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم نوشیدنی مانند ما هستند. جزیره با مضمون خلیج مساحت رستوران ها از سن خوزه در Hukilau به اوکلند را Sobre مسا و Pleasanton را اویو ارائه تخصص خود libations برای وانت و تحویل. و در آمریکای جنوبی-الهام Oyo, شما می توانید لذت بردن از کلمات بیهوده و احمقانه نوار روشن-هانه caipirinhas و دیگر کوکتل در پاسیو است که در حال حاضر نشت بر روی خیابان اصلی.

آشپز-صاحب موریس Dissels به نام نوار پس از پدرش Asmond بومی گویان و یک رقصنده حرفه ای شناخته شده برای خود را برنده جایزه 1930 جست و خیز کردن. او قطعا باید مورد تایید کارائیب-محور آشامیدنی برنامه توسعه یافته توسط موریس پسر مدیر کل سام Dissels و نوار مشاور ژوئن کامپوس.

Rums از گویان, ترینیداد و جامائیکا در حال مخلوط را به کوکتل است که مکمل موریس, حرکت تند و سریع, توفو, فلفل, قابلمه و دم گاو خورش. این نوشیدنی ترکیب گرمسیری مواد تشکیل دهنده از تازه انبه و هل به housemade ترش شربت ایجاد شده توسط steeping یک دم از آناناس تازه رازیانه و دیگر آروماتیک با شاخه گل.

“این بسیار متفاوت از” موریس می گوید: “و افزایش هر آنچه که شما با آن مخلوط کنید.”

این ترش شربت میآید در غیر الکلی ترشک آناناس بازآموزی و همچنین رم جامائیکا پانچ و صورتی روشن ترش, Caipirinha است که چاشنی زده با یک خوراکی رنگ ارغوانی روشن.

کارکنان در حال کار بر روی یک نادر پورتوریکو رم پرواز و همچنین به عنوان یک ترکیب ساخته شده با cassareep یک مجتمع کاراملی مایع ساخته شده از کاساوا. “بلند جزیره مانند” نوشیدنی نامیده خواهد شد Muxalace یک اصطلاح موریس مادر اختراع است که به معنی “ترکیبی از گلدان” و اتصالات برای زمان فعلی.

“اگر او گفت: ما با داشتن Muxalace برای شام این بدان معنی است که بار بودند لاغر و ما باید مقدار زیادی از منابع پس از او در حال رفتن به جلو و با هم چه او تا به حال در یک قابلمه” او توضیح می دهد.

با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس, Oyo نوشیدنی فروش در واقع کمی بالا. موریس فکر می کند او می داند چرا.

“مردم بیمار هستند (خبر بد)” او می گوید. “آنها نیاز به یک نوشیدنی. و زمانی که آنها می رسند در اینجا ما می خواهیم آنها را به حمل و نقل و یا حداقل احساس به عنوان اگر آنها در حال نشستن در جایی در یک جزیره گرمسیری در کارائیب و فرار برای لحظه ای کوتاه.”

در بالای شهر اوکلند شما می توانید فرار به کوبا و پورتوریکو و جمهوری دومینیکن از طریق دست گردد کوکتل از Sobre مسا. آشپز-صاحب نلسون آلمانی آفریقایی-Latino رستوران ها و کافی نیست و در حال حاضر ارائه فضای باز ناهار خوری, اما شما می توانید لذت بردن از برخی از آن libations در خواهر-رستوران الامار آشپزخانه و نوار است که می کند. بقیه نوشیدنی از جمله رم-محور کریب Colada در دسترس هستند در هشت اونس بطری از طریق وانت و یا تحویل.

سرآشپز و مالک موریس Dissell نام رستوران خود را اویو به افتخار مادر بزرگ خود را که به تصویر کشیده شده در نقاشی دیواری پشت سر او. (جین Tyska/اخبار منطقه خلیج گروهی)

نوار مشاوران الکس مینارد و سوزان Eggett توسعه Sobre مسا متمایز آشامیدنی برنامه که ویژگی های کوچک-تولید ارواح از جمله هائیتی clairin و کلمبیا aguardiente بعد از گوش دادن به داستان های دوران کودکی خود را در حال رشد خود را در دومینیکن مادر و مادر بزرگ پخت و پز خانه است.

“رویکرد ما کوکتل بر اساس این ایده از خانه پخت و پز” مینارد می گوید. “اگر شما فکر می کنم از یک جزیره مقصد ما در خدمت بیشتر از آنچه که بومیان در حال نوشیدن بیش از آنچه که مردم در حال خدمت در هتل ها.”

فکر می کنم مواد تشکیل دهنده مانند کارائیب soursop ، میوه housemade نارگیل-orgeat ادویه دار عسل و روغن نارگیل-شسته رم — و موز قدیمی از مد افتاده کوکتل

Sobre مسا ادویه انبه مارگاریتا که ویژگی های یک housemade فلفل سرانو تنتور شده است چنان محبوب است که به تازگی شروع به ارائه آن در 32 اونس Capri Sun-مانند کیسه. او scrawls یادداشت ها مانند “با تشکر از شما برای حمایت از ما” و “ما sobre قلب به شما و خانواده خود را” بر روی آنها. آلمانی می گوید او قصد دارد برای راه اندازی صبحانه takeout — سلام Pina Colada Mimosas با کاراملی آناناس خامه نارگیل و اجوف و خانه پخته محصولات از جمله انبه و لیمو خامه پر cronut. انتظار هفتگی Sobre مسا شام pop-ups در الامار آشپزخانه بیش از حد.

اوکلند را Sobre مسا ارائه می دهد برای رفتن تند انبه Margaritas در کاپری خورشید مانند بوکس با پیام قدردانی است. (حسن نیت ارائه میدهد Sobre مسا)

و اگر شما خود را ساخت کوکتل ودکا یا رم تزریق یک شرط بزرگ وقتی که می آید به عمر مفید و قیمت مینارد می گوید. حذف ناشی از یک پاینت از توت فرنگی یا خلال چند بزرگ, هلو, رها کردن به یک لیتر مورد نظر خود را روح و در یخچال به مدت 24 ساعت. شما باید دوست داشتنی میوه-جلو نوشیدن شراب است که می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک دسته از گرمسیری کوکتل.

حتی ساده تر: مجسمه نیم تنه از میوه های یخ زده و شیر نارگیل و شلاق تا چیزی طراوت. در حالی که شما در شربت خانه با شتاب می توانید از سرخالو میوه و استفاده از آن را رضایت بخش سرخالو مارتینی می گوید جو Olchovik مدیر در Hukilau در سن خوزه در Japantown. (که یک اونس ودکا, یک اونس شربت, کنسرو شده و 1½ اونس آب متزلزل و خدمت).

هاوایی-مضمون رستوران و بار, باز در سن خوزه در سال 2003 اما اصلی هونولولو سرمایه گذاری افتتاح طولانی قبل از آن که سه نفر از دوستان مجموعه ای را به از نو خلق کردن سلام و صفحه “ناهار” vibes خود را بومی جزیره شهرهای هیلو هاوایی; Kapaa کائوآئی; و Ewa Beach, اوآهو. با توجه به Olchovik, Hukilau است نه یک هنر و صنعت کوکتل نوع نوار.

“ما نمی باید fanciest نوشیدنی, اما مردم آنها را دوست دارم” Olchovik می گوید.

فکر می کنم گدازه (pina colada swirled با توت فرنگی و پوره) daiquiris و martinis از هر گرمسیری انواع. رستوران در حال حاضر ارائه هر چهار نفر از آن تخته موج سواری منو کوکتل برای $20 — برای وانت و تحویل فقط البته.

“ما در آغاز آن را پس از پناهگاه در محل به تلاش برای افزایش کسب و کار” Olchovik می گوید.

او به تازگی خواسته یک مشتری به طور منظم اگر او می خواهم به یک کوکتل خانه با او شور و شوق گواوا انگلستان ، “نه امروز” مشتری گفت. “این همان است.”

اگر شما می تواند مربوط, سعی کنید ساخت یک مای تای در خانه و خیره عمیقا به آن غروب-swirly رنگ در حالی که شما اندیشیدن کوکتل طبقه تاریخچه. در واقع بهتر است هر دو دستور — Vic برگرون اصلی کالیفرنیا-سبک مای تای و خود را هاوایی نسخه.


کوکتل برای رفتن

Pleasanton را اویو ارائه شده است takeout و تحویل در Tri-Valley منطقه است. چک کردن منو و پیدا کردن جزئیات بیشتر در مورد رستوران 680 اصلی سنت در www.oyopleasanton.com.

اوکلند را Sobre مسا در حال انجام است takeout و تحویل آن از بالای شهر رستوران 1680 فرانکلین سنت پیدا کردن جزئیات بیشتر در www.sobremesaoak.com.

و سن خوزه در Hukilau در حال انجام است takeout و تحویل از آن رستوران در 230 جکسون سنت پیدا کردن منو و جزئیات در www.dahukilau.com.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>