وگان آشپزی باشگاه: کتاب, آدرس, رژیم غذایی, تغییر آب و هوا

زمانی که دوست من مایکل “برنی” برنشتاین به عنوان خوانده شده “ما آب و هوا: صرفه جویی در این سیاره با صبحانه آغاز می شود” او گفت: “این حرف یک سوئیچ. و آن را نمی توان بدبختانه دوباره.” من تا به حال همان تجربه است. نشسته تا در اواخر شب با این کتاب قادر به متوقف کردن خواندن من تا به حال یک حس عمیق است که من باید در پاسخ به این شخصا و بلافاصله.

منتشر شده در 2019 توسط Jonathan Safran Foer کتاب یک درخواست به شدت کاهش ما مصرف محصولات حیوانی به دلیل آن است که قدرتمند ترین اقدام ما می تواند به عنوان افراد به سرعت تغییر آب و هوا.

هنر زندگی و علم

چه چیزی باعث Foer کتاب بسیار قابل توجه است و نه فقط این واقعیت مبتنی بر صورت او گذارد و از اتصال صنعت دام با تغییر آب و هوا و بسیاری دیگر از مشکلات زیست محیطی — یک مورد او ارائه با نظم و دقت از یک وکیل. چه شده است تا در حال حرکت است که راه او interweaves علم را با داستان زندگی خود را زندگی مورد علاقه خود را یهودی مادر بزرگ و اقدامات آمریکا غیرنظامیان در طول جنگ جهانی دوم است. او به ارمغان می آورد هر سایه ای از انسان پیچیدگی به تصویر.

نوشتن از زندگی خود را Foer بررسی با صداقت مبارزه خود را به خوردن گوشت حتی دانستن آنچه که او می داند در مورد اثر آن بر آب و هوا. به عنوان پدر دو Foer بیانگر خشم شدید و غم و اندوه است که او احساس می کند که او در برابر احتمالی آینده فرزندان خود به ارث می برند با خطر بیافتد و آب و هوا.

او گستراند دراماتیک داستان چگونه مادر بزرگ خود را به عنوان یک زن جوان فرار لهستانی خود ایجاد کرد فقط قبل از نازی ها وارد شده و نابود بقیه خانواده که نمی خواهد فرار با او. حتی اگر روستاییان هشدار داده شده بود از تهدید در سطح برخی از آنها نمی تواند کاملا به آن اعتقاد دارند. برای Foer این تند و تلخ داستان آینه های فرهنگی ما در واکنش به تغییرات آب و هوایی: با وجود هشدارهای ما نمی توانیم بر این باورند که فاجعه زیست محیطی است که در آستان ما. و بنابراین ما را در انجام به طور معمول تمایلی به برداشتن گام های لازم برای جلوگیری از بحران است.

در یکی دیگر از قیاس Foer توصیف جمعی اقدامات آمریکا غیر نظامیان در زمان جنگ مانند رعایت خاموشی و استفاده مشترک از ماشین به عنوان مثال از اینکه چگونه یک جامعه می تواند تعامل جمعی برای مبارزه با یک تهدید وجودی ما در مورد تغییر آب و هوا.

و با تمام هنر یک قصه گو استاد او به ما نشان می دهد چگونه سرسختانه مخالف ما به مفهوم تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی برای خوب از این سیاره است. “مشکل با سیاره بحران” Foer می نویسد: “این است که آن را اجرا می کند تا در برابر تعدادی از ساخته شده است در ‘بی تفاوتی تعصبات.'” قرآن کریم است که همراه با تغییر آب و هوا “احساس انتزاعی دور و جدا شده است.” مانند لهستانی روستاییان ما فقط نمی توانید کاملا به آن اعتقاد دارند. در یک بیت از شوخی Foer به نقل از روزنامه نگار الیور Burkeman از نگهبان: “اگر یک دوز و کلک از شر روانشناسان تا به حال جمع آوری شده در یک راز زیراب پایه برای درست کردن یک بحران بشریت خواهد بود ناامیدانه بیمار-مجهز به آدرس آنها نمی تواند انجام داده اند بهتر از تغییر آب و هوا.”

خبر خوب این توانمند سازی پیام که Foer بر این است که خوردن گیاهان بیشتر است نسبتا ساده ترین چیزی که به انجام و آن را یک اقدام موثر در دسترس است که به هر یک از ما ، هر کسی می تواند انجام این کار است. در حال حاضر. امروز.

“اجازه دهید که مواد غذایی را به صحبت کردن”

برنی و من در مورد بحث “ما آب و هوا” بیش از قهوه به تازگی و توافق کردند که Foer پیام است یک تماس به نوعی از وگان کمال است. بلکه چالش های هر یک از ما به مقابله و مبارزه با این واقعیت است که ما همه بخشی از مشکل است. اصولا Foer به ما می پرسد برای تحقق بخشیدن به آنچه که ما را انتخاب کنید برای غذا خوردن — تصمیم گیری ما را چند بار هر روز بر کل سیاره است و دیگر به سادگی یک انتخاب فردی.

کسانی از ما که در هیئت مدیره هستند با خوردن گیاهان برای سیاره ها در یک بیت از یک اتصال. ما احساس فوریت وضعیت و ما می خواهیم دیگران به درک ارتباط بین آب و هوا و رژیم غذایی. اما اکثر مردم را در یک نمایش کم نور وگان تبلیغی. به جای برنی می گوید مورد علاقه خود را راه برای متقاعد کردن دیگران برای خوردن بیشتر گیاهی است که به سادگی به آنها غذا و “اجازه دهید مواد غذایی را به صحبت کردن.”

برنی و کورتنی کارشناسی ارشد وگان سوپ. آنها تغذیه من فوق العاده نخود سوپ اخیرا که من واقعا لذت می برد. در اینجا این است که دستور العمل های خود را.

تقسیم سوپ نخود

بر اساس دستور العمل از “Central Coast, بازار کشاورزان, سوپ” توسط استفانی Burchiel

1½ به 2 فنجان لپه خیس یک شبه در یک کاسه بزرگ با آب به اندازه کافی برای پوشش نخود فرنگی با 4 تا 6 اینچ

¼ فنجان روغن مانند انگور دانه آووکادو یا روغن زیتون

½ فنجان پیاز زرد, تکه

4 یا 5 حبه سیر خرد شده

8 فنجان آب بیشتر از آب گرم به عنوان مورد نیاز

2 هویج پاک یا پوست کنده و خرد شده

1 یا 2 ساقه کرفس تکه

1 قاشق چای خوری رزماری خشک

1 قاشق غذا خوری جعفری خشک شده

1 برگ خشک شده کل

نمک و فلفل را به طعم و مزه

تخلیه و شستشو آغشته لپه. در یک قابلمه بزرگ پیاز در روغن سرخ کرده در روغن تا شفاف اما نه قهوه ای. سیر را اضافه کنید و همچنان به هم بزنید سرخ 2-3 دقیقه. اضافه کردن خشک و لپه و آب و به جوش آورد. اگر سوپ خیلی کف آلود, روشن کردن گرما و اجازه دهید فوم جذب به سوپ و سپس بازگشت به جوش. اضافه کردن هویج کرفس و سبزی. کاهش گرما در حد متوسط و طبخ ترک گلدان کشف در حالی که نخود فرنگی کف آلود. گهگاه هم بزنید تا سوپ ضخیم است و نخود فرنگی نرم — بسته نخود فرنگی, این می تواند در هر نقطه از یک تا چهار ساعت است. (شما می توانید با استفاده از یک اجاق گاز کند اگر شما می خواهم.) هم بزنید سوپ بیشتر در نزدیکی پایان آن زمانی است که گرفتن ضخیم برای جلوگیری از سوزان. اضافه کردن آب داغ به عنوان مورد نیاز آن را به عنوان غلیظ. فصل را با نمک و فلفل.

آیا شما می دانید ؟

“اگر ما قبول این ایده که تغییرات رخ داده در نرخ سریع, اما ما می توانید اقدام به متوقف کردن آن چه که مسئولیت ما در این لحظه ؟ در 20 سال شما قادر خواهید بود به نگاه کودک خود را در چشم و بگو: من همه چیز را من می توانم’?” — لیزا Fitzpatrick, بنیانگذار, Duluth, آب و هوا Mobilization.org.

بانی Ambrosi زندگی در دولوت و یک سازمان از وگان آشپزی باشگاه که در دیدار در ساعت 11:30 صبح روز پنج شنبه اول هر ماه در مونت رویال شعبه کتابخانه. تماس با Ambrosi در [email protected]

توجه داشته باشید: من آهسته نویسنده, بنابراین من کار بر روی داستان من کنون در پیشبرد. هنگامی که من نوشتم بیشتر از این ستون دو ماه یا بیشتر قبل از coronavirus همه گیر شد در ذهن من نیست. اما در حال حاضر حتی زمانی که تقریبا تمام اخبار در مورد COVID-19 ما باید به یاد داشته باشید که زمانی که ما در طرف دیگر از این ویروسی قسمت ما هنوز یک زمین و آب و هوا برای مراقبت از. — بانی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>