مکزیکی قلم احیای جادویی تصاویر, Chiapas

“ما شروع می شود!” woodcut و drypoint 10x10cm. تصویر با اجازه استفاده می شود.

قلم, woodcut, هنرمند و printmaker آنتونیو وکو پنک مونز تمایل به گسترش آموزش سنتی مکزیکی حکاکی در چیاپاس جنوبی منطقه و یکی از ترین آن فقیر متحده است.

مکزیک پرکار سنت از چاپبه رسمیت شناخته شده در مکزیک و بین المللی آن fandom به عنوان یک شکل از هنر است. آن تعریف ویژگی های بصری را تحمل کرده اند از قبل از اسپانیایی بار نیز به مدرنیته. یک گستره وسیعی از جنبش هنر استخدام حکاکی به عنوان یک ابزار برای بیان و هویت تولید یک خلاصه ای از مکزیک تم در این فرآیند است.

مونز کار طول می کشد با الهام در فرهنگ Chiapas, دولت در جنوب شرقی مکزیک است که به قابل ملاحظه تولیدی صنعتی مایان فولاد جمعیت که در آن زبان مانند Tzeltal, Tzotzil, Ch’ol و Zoque به طور گسترده سخن گفته است. یکی دیگر از مشخصه Chiapas,’ گردشگری است آن طبیعت فراوان با Lacandon جنگل آن قلب تپنده.

من صحبت به پنک در مورد کار خود را. این مصاحبه اتحاد ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح.

Alejandro بررتو (AB): چگونه شما به خودتان اختصاص به هنر حکاکی?

آنتونیو پنک (AP): d منecided برای تبدیل شدن به یک printmaker پس از معرفی کردم برای حکاکی تکنیک در سن 21. من می خواستم به دانستن تاریخ مکزیکی, گرافیک, هنر, با Taller de la Gráfica محبوب (TGP) برای مثال یا لیگ انقلابی نویسندگان و هنرمندان. من کشیده شده بود به این جنبش زیرا آنها باعث بیداری در جامعه مکزیک در اوایل قرن 20th.

در امتداد خط های مشابه آن برای من مهم است به دانستن تاریخ Chiapan هنر گرافیک و استادان مشهور مانند فرانکو لزرو گومز, Ramiro جیمنز پوزوو Máximo پرادو بودند که دعوت به کار در شهر مکزیک توسط Jorge الورا هرناندز و آمد به Chiapas بیشتر به عنوان یک قدرت نیروی. همه آنها موفق به گسترش هنری طیف Chiapas و شخصا الهام بخش من برای تبدیل شدن به یک قلم. من در بر داشت در داخل حکاکی ابزار با امکانات متعدد برای بیان به من توانایی ایجاد تصاویر.

“Trasatlántico”, اچ aquatint و شکر-آسانسور اچ 23 × 33 سانتی متر 2017. تصویر با اجازه استفاده می شود.

AB: آیا در زمینه Chiapan تاریخ و سنت خود را تحت تاثیر قرار کار می کند ؟

AP: بله این یک تاثیر مستقیم. من در یک شهر کوچک به نام سبنیللا که در آن خانه مادر بزرگ من تا به حال یک قفس مرغ و بسیاری از حیوانات است. من به یاد داشته باشید خشک کردن دانه های قهوه از Yajalón, (مرکز شهرستان از شمال منطقه در چیاپاس به نام Tulijá Tseltal چول). آن خاطرات هنوز هم خیلی به من نزدیک می تواند در تنفس آنها. آنها بخشی از ویژوال تخیل و آفرینش هنری. زندگی بین سرمایه و بیرونی جوامع در میان بالا جنگل و در نزدیکی مرز ایالت ایالت تاباسکو تشکیل تجربیات من.

“جامعه نمایش” حکاکی در MDF (medium-density fibreboard), 46 x 63 سانتی متر 2019. تصویر با اجازه استفاده می شود.

AB: به من بگویید بیشتر در مورد که در آن شما بزرگ شده و تاثیر آن در کار خود را.

AP: من مطرح شد در نزدیکی رودخانه ها و استخرهای میان یک زیستگاه طبیعی برای حیوانات مانند گوزن های انجام toucans و لاک پشت ها بودند که گاهی اوقات نگهداری به عنوان حیوانات خانگی توسط مردم است. مادر بزرگ من Doña Chole گفت: داستان ها و افسانه های, در مورد شهر و کلیسا با آن مقدس قرن 17th, هنر, که در آن به عنوان یک کودک من دیدم این تصاویر قابل توجه پرستاران و معابر کتاب مقدس.

یکی از این نسخهها کار میکند برای مثال یک خروس در داخل یک تلویزیون متضاد چگونه یک شروع روز در شهر با روشن کردن تلویزیون در حالی که در جوامع آن rooster که کلاغ برای شروع روز است. من پیوند حیوانات با عمده اختراعات بشر مانند یک نهنگ کشتی به عنوان یک دوگانگی متضاد. اما من هم بازگشت به شخصی تر, تم, تمثیل و یا موقعیت های اجتماعی گاهی اوقات با ترکیب تکنیک های مختلف با هم و یا با بازی با تصاویر متفاوت است.

“Aburro” حکاکی روی چوب, 34 x 25, سیستم مدیریت محتوا, 2015. تصویر با اجازه استفاده می شود.

AB: شما چه فکر می کنم از زمان صحنه هنر در چیاپاس?

AP: بسیار خوب است صحنه هنر در اینجا و بیشتر و بیشتر ارائه می دهد در حال بیرون آمدن از تمام رشته های تجسمی, موسیقی, عملکرد مرحله ، من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی که چرا با توجه به اجتماعی جدا شدن مردم از Chiapas احساس کرده اند در طول تاریخ خود به عنوان [Chiapas است] یک محل است که به حاشیه رانده شده و فراموش شده توسط دولت و فرهنگی در هم اقتصادی و هم جنبه آموزشی.

با این وجود به لطف دانشگاه علوم و هنرهای Chiapasمشهور هنرمندان تجسمی مانند خورخه الورا هرناندز, آرماندو Duvalier Guillermo لاو و قلم آلبرتو بلتران اینجا آمده اند برای ترویج آموزش و پرورش در هنر. آنها حتی فرستاده معلمان از Chiapas به قطار در شهر مکزیک. من احساس می کنم که هنر در اینجا در حال حاضر به عنوان یک حرفه به جای فقط یک تجارت است و آن را راه دادن به پیچیده تر و هویت تعریف هنر است.

هنری تولید شده در “بلندتر سن Caralampio” در San Cristóbal de las Casas. عکس با اجازه استفاده می شود.

AB: آنچه اهمیت مستقل کارگاه های آموزشی مانند سن Caralampio استودیو که شما دهکده?

AP: بسیاری! با تشکر از استودیو بسیاری از مردم تبدیل شده اند بیشتر علاقه مند به یادگیری گردآوری و در تماس مستقیم با تکنیک های که ترکیب اضافه کردن ارزش واقعی به چاپ گرافیک ایجاد شده در دولت ما. من در برابر برخی از گالری که استدلال می کنند که حکاکی بی ارزش با توانایی های ذاتی خود را از ساخت چندین کپی از آنجا که آنها می فهمند که یک حکاکی است و نه منحصر به فرد و یا قطعه اصلی. از دیدگاه من این مشارکت های اجتماعی از سن Caralampio استودیو ترویج کیفیت و ارائه با یک فرصت برای استفاده مستقیم از کارگاه و ابزار آن, به طوری که قطعه در یک سری شناخته شده به چند اصل و همه بخشی از یک نسخه.

“سن Caralampio” کارگاه. عکس با اجازه استفاده می شود.

AB: آنچه نقش است که هنر نقش در مکزیک از امروز?

AP: در زمان بعد از انقلاب, گرافیک, هنر جنبشی است که کمک ارائه محبوب بصری و خیالی آموزش و پرورش به طور مستقیم به مردم – با تعداد زیادی از TGP چاپ ، این گسترش در میان طبقه کارگر است. در حال حاضر من آن را نسبت به هنر شهری است که تلاش می کند را به هنر نزدیک تر به آنها را با دادن منطقی قابل هضم و درک مستقیم از طریق یک تصویر گرافیکی بدون دور از ذهن معانی است.

“وجود دارد هیچ پادشاه بدون قصر” اچ و aquatint, 15 x 15 cm, 2018. تصویر با اجازه استفاده می شود.

شما می توانید بیش از پنک هنر در Instagram account.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>