اولین ثبت دو سر banded kukri مار کشف شده در نپال

یک رهبری مشترک krait.عکس های ارائه شده توسط Kaligandaki بیمارستان و کمال Devkota. با اجازه استفاده می شود.

Dicephaly بیماری است که باعث می شود یک مار به دنیا آمد با دو سر است که در حال حاضر بسیار نادر است. اما زمانی که روستاییان از Nawalpur منطقه مرکزی نپال اسیر یک رهبری متحد kukri مار (Oligodon arnenis) در اکتبر 2018 آنها نشده بود faintest ایده بود که برای اولین بار از گونه های آن است. گزارش اخیر منتشر شده در آوریل سال 2020 نسخه IRCF مجله تایید کشف.

دو سر banded kukri. عکس های ارائه شده توسط Kasara, Chitwan پارک ملی نپال از طریق کمال Devkota. با اجازه استفاده می شود.

افسران پلیس نجات مار از روستاییان در حالی که آنها مصرف آن را به پایتخت یمن و انتقال آن به پارک رنجرز از Chitwan پارک ملی منتشر شد که آن را به زیستگاه طبیعی.

تولد ناهنجاری به نام dicephaly

این banded kukri مارها پس از نام خود را تیز و مسطح منحنی دندان است که استفاده از آنها برای برش خزندگان تخم مرغ است. آنها در بر داشت در سریلانکا و هند و بنگلادش و پاکستان و بوتان و نپال.

دو سر مار متولد می شوند به دلیل یک اختلال به نام dicephaly رخ می دهد که فقط در یک نفر از هر 100,000 مارها در طبیعت و در یکی از 10,000 مارها در اسارت متولد.

چون مار دو سر آنها دو مغز و دو شخصیت متمایز اما در اکثر موارد یک سر غالب دیگر. Dicephalic مارها بسیار کمی شانس زنده ماندن در طبیعت به عنوان سران ممکن است مبارزه با یکدیگر برای مواد غذایی است. همچنین دو سر آنها را کمتر چالاک در هنگام ابتلا به طعمه و بیشتر مستعد ابتلا به شکارچیان.

در حالی که تصاویر و مجسمه های از مار یا افعی اغلب در بر داشت پاغœانغœ معابد و فواره آب در دره کاتماندو دو سر مارها فوق العاده اتفاق نادر است. دو-رهبری متحد kukri تنها سوم دوقلو سر مار مستند در نپال. اولین dicephalic مار – یک نوجوان شطرنجی keelback (Fowlea piscator) – مستند شد توسط Mishra و شاه در سال 1983 در حالی که مورد دوم – مشترک krait (Bungarus caeruleus) – پیدا شد در ماه مه سال 2018 در Kawasoti شهرداری Nawalpur در منطقه مرکزی پایتخت ، این اولین رکورد از dicephalism از یک krait در نپال و آن را مورد مطالعه توسط عضو هیئت مدیره نپال توکسينولوژی انجمن و نجات مارها مدیر پروژه کامل Devkota و تیم خود را.

دو-به ریاست مشترک krait. عکس های ارائه شده توسط Kaligandaki بیمارستان و کمال Devkota. با اجازه استفاده می شود.

Devkota صحبت با صداهای جهانی در مورد چگونه نادر است برای پیدا کردن دو سر مار:

Herping [جستجو برای مارها] است کار آسانی نیست. در دهه زندگی حرفه ای من پیدا کرده اند دیگر موارد جالب مارها, اما شما همیشه نمی توانید آنچه شما می خواهید. به همین ترتیب این dicephalic مارها در بر داشت فرصت طلبانه در حالی که بررسی مارها به جای پیروی از هر یک از روش های خاص.

با توجه به Devkota تا 90 گونه مار ثبت شده توسط نویسندگان مختلف در نپال که در میان 18 در نظر گرفته سمی. در حالی که بسیاری از مردم به خصوص در زمینهای پست نپال مرگ از اثر مارگزیدگی هر سال مار است نقش خود را در اکوسیستم اضافه شده Devkota شده که انسان با مار جنگ کاهش.

[مار] نقش حیاتی برای حفظ شبکه مواد غذایی در طبیعت است. همچنین کمک می کند تا برای افزایش کشاورز بهره وری در این زمینه با خوردن موش قورباغه ها و سایر حشرات مضر. از مار زهر ما می تواند تولید بسیاری از انواع مختلف پزشکی از جمله ضد سم.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>