روز لیبریا را تعطیل آزادی بیان در میان اعتراض توده

معترضان شمار برای یک عکس در زیر پرچم “نجات کشور” عکس از علامت N. Mengonfia, 7 ژوئن 2019, مونروویا, لیبریا با اجازه استفاده می شود.

این مقاله بخشی از داد و بیداد, رسانه های کوچک ابتکار است که اصرار دولت برای رسیدگی به حقوق دیجیتال چالش ها در بررسی دورهای جهانی (UPR).

یک قطع اینترنت در سال گذشته در بعد از عمده اعتراض در مونروویا, لیبریا همچنان به ایجاد تنش بین شهروندان و دولت بیش از حق آزادی بیان آنلاین.

در 7 ژوئن 2019 یک گروه عمدتا افراد جوان جمع شده بودند در مونروویا پایتخت تحت شعار “نجات کشور” به اعتراض علیه حکومت ضعیف و مطالبات از رئیس جمهور George Weah دولت به حساب برای برخی از دست رفته 16 میلیارد دلار لیبریا به دلار — در مورد $80,282,272 ایالات متحده دلار است.

در طول روز چقدر به اطلاع عموم اعتراض به لیبریا دولت مختل دسترسی به خدمات رسانه های اجتماعی برای ساعت.

رسانه های اجتماعی گرفته شده بیش از اشکال سنتی ارتباطات در لیبریا از اواخر 2000s و Facebook خاص شده است افشاگری به جهان است. یک 2018 رسانه های اجتماعی آمار در لیبریا گزارش نشان داد که 10 درصد از این کشور در حدود 3.5 میلیون نفر از شهروندان با استفاده از رسانه های اجتماعی به طور خاص Facebook با مردان حسابداری برای حدود 60 درصد از کاربران و زنان حدود 40 درصد است. جوانان بین 25-34 سال اختصاص 184,000 از این کاربران است.

این فرصت های جدید برای آزادی بیان در سراسر طیف گسترده ای از سیستم عامل های آنلاین تحت فشار قرار دادند و دولت را به اتخاذ اقدامات برای محدود کردن کاربران به حقوق آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات است. به گفته منتقدان دولت لیبریا با توسل به اخلال در رسانه های اجتماعی دسترسی در ژوئن 7, برای جلوگیری از زنده در اعتراض به پوشش و بسیج شد.

فیدل Saydee یک لیبریا روزنامه نگار و مدیر سابق ریشه FM گفت: “صداهای جهانی که اختلال مانع رادیویی خود را از به طور موثر پوشش تظاهرات:

که محکوم شد توسط یک مقطع از لیبریا جامعه ساخته شده آن را غیر ممکن است برای خدمات در وب سایت ما من رادیو و رسانه های دیگر پخش شود.

در آن زمان Saydee بود که شرکت میزبان از “کاستاریکا نمایش” یک پلت فرم آنلاین که توسط Henry P. کاستاریکا قوی منتقد Weah دولت و رهبری سازمان از 7 ژوئن اعتراض. Saydee گفت: صداهای جهانی که خود را “شنوندگان نمی تواند یک احساس از حوادث است.” او ادامه داد:

در محل خبرنگاران نمی تواند فایل در گزارشهای زنده از طریق رسانه های اجتماعی پلت فرم برای انتقال به بعد در هوا. در هوا شخصیتهای باقی مانده بودند به سرگردان در فراموشی به آنچه اتفاق می افتد در خارج از استودیو.

Boakai امره Kamara, که همچنین با این نسخهها کار برای کاستاریکا توصیف این اقدام توسط دولت لیبریا به عنوان انده و گفت که آن را “اقدام علیه آزادی بیان است.”

در “کاستاریکا نمایش” یک تحریک آمیز بحث های رادیویی نشان می دهد که همچنین به صورت آنلاین از طریق Facebook. نشان می دهد — و رادیو خود را شناخته شده است برای انتقاد از حکومت ضعیف توسط دولت از رئیس جمهور سابق Ellen Johnson Sirleaf و سلف او زمان رئیس جمهور جورج Manneh Weah.

Saydee گفت: خود را زندگی می کنند رسانه های اجتماعی پخش مختل شد بسیاری از بار هر زمان که او و کاستاریکا شروع به صحبت می کنند در درک مشکلات در لیبریا جامعه است. Saydee مشخص نیست که چگونه بسیاری از زمان خود را به پخش مختل شد. اما ریشه های FM بود تعطیل توسط دولت در سال گذشته با توجه به اتهام مسائل مربوط به صدور مجوز. این حرکت بود ناودان توسط آزادی مطبوعات شدند.

دیگران نیز تقبیح اختلال در رسانه های اجتماعی در طول 7 ژوئن اعتراض.

برخی از شهروندان گفت: Global Voices آنها نمی تواند برقراری ارتباط با بستگان خود در خارج از کشور از طریق Facebook مسنجر و سایر پیام ها و برنامه های VoIP. همچنین بسیاری از بازدید تصمیم دولت به عنوان یک کل تخطی از حق خود برای آزادی بیان و اطلاعات در راستای بین المللی حقوق بشر ابزار و همچنین ماده 15 (a) (b) و (c) از سال 1986 قانون اساسی از کشور لیبریا, صحبت می کند که به آزادی بیان و اطلاعات و عبارات.

دیانا Teah ساکن شهرستان از Johnsonville و یک معلم متدیست آفریقایی اسقفی دانشگاه (AMEU) گفت: صداهای جهانی که در ماه ژوئن 7, اعتراض بسیار تاریخی:

دولت لیبریا که قرار است به رعایت آزادی بیان در زمان بسیار بد ترند در آن روز سرنوشت ساز.

او در توضیح این اختلال به عنوان یک “خجالت برای مردم لیبریا” و دیگر اتباع زندگی در این کشور غرب آفریقا:

نه تنها برای ما اما ناظران بین المللی که در حال حاضر در اینجا آن روز [آنها] همه خجالت حفظ است که رسانه های اجتماعی یکی از مهمترین مکان هایی که ما دریافت می کنیم و از اطلاعات! من توصیه می کنم که دولت لیبریا توجه به رشد و توسعه کشور ما که در حال مرگ است به جای تمرکز بر بستن Facebook.

دیگر Liberians اما در دفاع از تصمیم دولت برای مختل کردن دسترسی به اینترنت برگزاری این دیدگاه آن است که دولت حق ارائه میدهد ، Alicemae Kwapo یک لیبریا که در حال حاضر ساکن در ایالات متحده گفت: “دولت حق آنها انجام مسئولیت خود.”

از طریق Facebook Messenger مصاحبه Kwapo نشان داد که خاموش کردن خدمات رسانه های اجتماعی “در آن روز در واقع تا به حال به مراتب تاثیر کمتری بر روی مردم نسبت به این تظاهرات بود. …عموم مردم نمی دانند خطر و دلیلی که برای آن لیبریا دولت عمل کرده و راه را در طول روز اعتراض,” او اضافه شده است.

در حالی که دولت فراهم نیست یک دلیل برای خاموش کردن عمدی اینترنت اختلال هستند در نظر گرفته نقض استانداردهای بینالمللی حقوق بشر.

لیبریا یک دولت طرف این میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میثاق بین المللی حقوق مدنی) باید خودداری از سفارش جمله اختلالات و اقدامات برای اطمینان از حقوق کاربران آزادانه به بیان خودشان هستند و دسترسی به اطلاعات آنلاین.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر