در پاپوآ گینه نو به عنوان نخست وزیر را رد تجدید مجوز به صورت عمده معدن طلا

Porgera معدن طلا. عکس توسط ریچارد Farbelini از ویکیپدیا تحت مجوز مالکیت عمومی است.

در یک حرکت غیر منتظره, پاپوآ گینه نو (PNG) نخست وزیر جیمز Marape اعلام کرد در تاریخ 24 آوریل که یکی از بزرگترین معادن طلا از کشور خود را نمی بینم آن معدن اجاره را تمدید کرد. این تصمیم راه اندازی کرده است یک بحث شدید در مورد آینده صنعت معدن کلیدی ستون PNG اقتصاد است.

تعجب آور اعلام

Marape تصمیم مشتعل است شدید بحث PNG: این Porgera معدن سایت که مجوز آن پایان اصلی و بین المللی سرمایه گذاری در کشور است. این سایت توسط Barrick Niugini محدود (BNL) سرمایه گذاری مشترک بین کانادا بر اساس Barrick طلا, شرکت چینی Zijin استخراج, Enga استانی دولت و Porgera مالکان.

این Porgera سایت آغاز شده عامل در سال 1990. آن است که باز در گودال و معدن زیرزمینی که به تولید یک میلیون اونس طلا در سال و استخدام بیش از 5000 نفر است. معدن عملیات افزایش درآمد محلی, اما آن را نیز جلب محلی شکایت در مورد تاثیر منفی آن بر روی محیط زیست است. نقض حقوق بشر همچنین گزارش شده است که در جوامع اطراف معدن. Marape ذکر محیط زیست و مسائل مربوط به اسکان مجدد به حمایت از اطلاعیه خود به معدن.

BNL اجاره تمام شده در 18 اوت سال 2019. وجود دارد مذاکرات در مورد تمدید اجاره برای 20 سال دیگر اما در پایان Marape تصمیم به رد درخواست تعجب آور بازیکن کلیدی در صنعت و معدن. در عین حال Marape که زد در را پشت PNG’ انتخابات در 2019, اعلام کرده بود که در صورت انتخاب او به دنبال به دست آوردن یک درآمد بزرگتر به اشتراک گذاری از عملیات شرکت های چند ملیتی در صنایع استخراجی.

Marape نوشت: در Facebook در آوریل 27 برای اطمینان از ترکیبات خود را که “جهان به پایان خواهد رسید اگر Porgera بسته می شود.” او همچنین خواسته Barrick Niugini محدود به کار با دولت در اجرای مرحله گذار و خروج از طرح:

در حال حاضر که اجاره خود را تمام شده فرایند قانونی است که وجود دارد برای Barrick مطابق بنابراین شما می توانید خود را حفظ عملیات تا زمانی که یک توافق زمان خروج ما هر دو امن در زمانی که مذاکرات تعهدات متقابل بازنشسته هستند.

من نامه را بپرسید Barrick برای ادامه فعالیت این معدن زمانی که ما از طریق این مرحله اما اگر شما خرابکاری و یا نزدیک معدن شما مرا هیچ چاره ای اما به استناد سفارشات به بیش از معدن به خاطر صاحبان زمین و استانی دولت که باید بزرگتر شدن سهام به علاوه کارکنان و پیمانکاران که در حال حاضر مشغول به کار با من است.

در بعدی Facebook پست در آوریل 29, وی یادآور شد سهامداران محلی است که دولت برنامه ریزی برای آنها:

به تمام کارکنان در Porgera که گذاشته است در این زمان ما در حال کار برای بازگرداندن همه شما بازگشت به کار در اولین. قطع در آن وجود دارد!

از دست دادن خود را از درآمد جبران خواهد شد و هیچ یک از شما از دست دادن کار خود را و شما خواهد شد بازگشت به کار هنگامی که معدن باز شده است.

به تمام پیمانکاران از Porgera شما هنوز هم نیاز خواهد بود.

به همه صاحبان زمین از Porgera این است که لحظه ای خود را! شما نشستن بر روی میز به عنوان بیشتر رایگان صاحبان سهام.

BNL توصیف Marape تصمیم به عنوان “معادل ملی بدون دلیل روند.” این شرکت افزود که Marape دولت شکست خورده است را به مشورت محلی و زمینداران:

دولت را نیز نادیده گرفته و خواسته های Porgera مالکان که اکثریت پشتیبانی از فرمت BNL اجاره و نخست وزیر را رد کرده است و به آنها مشورت کنید و یا حتی شنیدن دیدگاه های خود را.

یک گروه از مالکان با انتقاد از عدم تمدید اجاره نامه و هشدار در مورد فاجعه آمیز آن تاثیر بر اقتصاد محلی:

بد درک تصمیم به گسترش Porgera اجاره معدن و منجر به هرج و مرج اقتصادی به ارمغان آورده است که به مردم ما است ما باعث درد بسیار است اما دولت هرگز برای ما بخواهید انداز و یا به توضیح دهد که چرا آنها این تصمیمات که بر ما بسیار است.

ما در حال حاضر رنج می برند از آینده نامشخص به عنوان ما مردم و معیشت نهفته Covid-19 همه گیر و تعلیق عملیات استخراج از معادن در Porgera پس از یک بد تصور تصمیم توسط دولت بیش از امتناع از SML [ویژه اجاره معدن] فرمت بدون مشورت با مالکان.

می PNG را تغییر به توسعه پایدار?

مسئله اساسی به صورت PNG است به آنچه که آن را گسترش می توانید کنترل آن مدل توسعه اقتصادی است. افکار عمومی اگر باقی مانده تقسیم کرد: برخی از مالکان دیدم عقل از چه Marape بود و پتانسیل خود را برای توسعه بهتر مدل رشد و توسعه کشور است. سرمقاله منتشر شده توسط پست-پیک روزنامه خواست دولت برای مدیریت کشور منابع خوبی و دنبال برنامه با هدف ایجاد متکی به اقتصاد است.

اما دیگر نیز وجود دارد که دیدگاه ها: یک نویسنده هشدار Marape به عمل مانند یک دیکتاتور در یک دموکراسی که در آن حکومت قانون است که تصور می شود را تایید کرد. BNL است پس از ثبت یک دادگاه دادخواست بازجویی عمل PNG دولت است.

در حالی که یک PNG روزنامه نگار به دادگاه تجدید نظر برای گفت و گو برای حل و فصل مسائل مربوط به اجاره معلوم نیست اگر هر دو طرف در حال آماده شدن برای مذاکرات: در مه 29, BNL اعلام کرد که آماده است به افزایش خطر از محلی مالکان در Porgera اجاره در عین حال در ژوئن 5, PNG, معدنی, منابع اقتدار متهم BNL از تلاش برای غیر قانونی صادرات طلا به استرالیا یک عمل محروم توسط این شرکت است. در همان هفته BNL گفت: آن را دریافت یک دادگاه متوجه است که وجود خواهد داشت یک بررسی قضایی از عدم تمدید اجاره نامه برنامه ریزی شده در جولای 20.

سرانجام در ژوئن 10, پارلمان این کشور به تصویب اصلاح قانون است که افزایش سهم دولت در استخراج این کشور را نفت و گاز و استخراج منابع است. Marape تشکر از مجلس برای قانون است. او نوشت: یک پیام خطاب به سرمایه گذاران در Facebook صفحه:

من می توانم اطمینان سرمایه گذاران ما است که ما می دانیم که آنها باید پول را برای سهامداران خود بیش از حد, بنابراین ما نمی خواهد حریص اما ما فقط درخواست برای یک سهم اگر آنها می خواهند به برداشت ما از منابع است.

این Porgera معدن اجاره مسئله شعلهور قبلی بحث در مورد آنچه به منزله یک معامله منصفانه اجازه می دهد شرکت های استخراج در این کشور منابع محدود است. این باقی خواهد ماند یک موضوع بحث انگیز است اما هر اقدامی که دولت انجام خواهد داد در حال رفتن به یک تاثیر ماندگار در اقتصاد کشور در آینده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>