دانش آموزان منجر جرم اعتراض علیه دیکتاتوری در تایلند یادبود دموکراسی

معترضان با حضور در تاریخی دموکراسی بنای تاریخی است. عکس از Prachatai.

این مقاله از Prachatai مستقل اخبار سایت در تایلند, ویرایش و چاپ توسط Global Voices به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

گروه دانشجویی رایگان جنبش جوانان سازماندهی یک تظاهرات عمومی در یادبود دموکراسی در شب شنبه (18 جولای) در اعتراض به دولت و خواستار انحلال مجلس و اصلاحات قانون اساسی و برای مقامات برای جلوگیری از اذیت و آزار شهروندان در اعمال حق آزادی بیان است.

قبل از شروع اعتراض در 5 p. m. بیشتر گیاهان گلدانی اضافه شد به باغ تزئینی در اطراف بنای یادبود دموکراسی پر کردن فضا در پیاده رو. یک ردیف از لباس افسران پلیس نیز ایستاده بود پشت حصار اطراف این بنای تاریخی است.

بیشتر بخوانید درباره تایلند بحران سیاسی ظهور نظامی مورد حمایت دولت و کودتا 2014

یک پلیس کنترل جمعیت واحد دیده می شد در نزدیکی بنای تاریخی در حدود 6:30 p. m. در حالی که یک Prachatai خبرنگار همچنین کشف یک توپ آب کامیون به سمت اعتراض سایت در حدود 7 p. m.

تعداد زیادی از افسران مستقر در اطراف منطقه و همچنین مستقر در داخل Satriwithaya مدرسه. در یک نقطه در طول شب معترضین همچنین فریاد زد که آنها را دیدم افسران در طبقه فوقانی یک ساختمان مدرسه.

افسران درگیری با معترضین در اوایل شب به عنوان گروه سعی در حذف نرده فلزی قرار داده شده در اطراف در اعتراض به منطقه است.

در 9:20 بعد از ظهر ماموران لباس شخصی اقدام به دور دو معترضان ادعا که محتوای خود را به بنر یک جرم علیه سلطنت اما دیگر معترضان را متوقف کرده و آنها را مجبور ماموران به صحنه را ترک کنند.

یونیفورم افسران ایستاده بود پشت حصار در اطراف این بنای تاریخی است. عکس و عنوان توسط Prachatai.

در اعتراض دانشجو نمایندگان در زمان نوبت به سخنرانی ها از جمله اتحادیه دانشجویی تایلند (SUT) رئیس جمهور Juthatip Sirikhan, دانشجو فعال پریت Chiwarak و فعال دانشجویی Jatupat “Pai دائو الدین” Boonpattaraksa و همچنین به عنوان یک دانشجو از پادشاه Mongkut موسسه فناوری Ladkrabang که گفت که 2014 کودتا منعکس شده که شماری از مردم را نمایندگی کرده بود آسیب دیده و حکومت قانون و ملی رفاه.

Daus Jadnok یکی از فعالان شرقی گروه رهبری جوانان که اعتراض در مقابل DVaree سردستهزنان خواننده اپرا مرکزی رایونگ هتل در طول نخست وزیر ژنرال Prayut چان-o-cha بازدید در 15 ژوئیه نیز پیوست شد.

یکی دیگر از احضار تحویل داده شد به خانه من امروز. اگر شما فکر می کنم که شما می توانید با استفاده از این احضاریه به من را متوقف کند شما فکر می کنید اشتباه است. افرادی مثل من به دنیا می آیند تنها یک بار می میرند و تنها یک بار. من فقط نگه داشتن نشانه ای گفت: “اجازه ندهید گارد خود را پایین, پدر’ و شما می توانید آن را. اگر شما نمی توانید آن را پس از آن شما باید نخست وزیر و فقط باید استعفا دهد.

وکیل حقوق بشر بزودی نامپا نیز در سخنرانی که منجر معترضین در یک شعار در حمایت از پناهندگان سیاسی یا مرده و یا زنده زندانیان محکوم تحت lèse-majesté قانون و Tiwagorn Withiton های Facebook کاربر که نوشته شده یک تصویر از خود را با پوشیدن ویروسی “من از دست ایمان سلطنت” تی شرت و بود که به زور بستری در یک بیمارستان روانی در هفته گذشته. چند لحظه بعد گفت:

ما خواستار انحلال پارلمان از آنجا که این دولت آمد از ناعادلانه انتخابات. پس از انتخابات آینده به جلو حزب منحل شد. ما خواستار به مقامات دولتی برای جلوگیری از تهدید شهروندان قادر به دیکتاتوری و به پیش نویس قانون اساسی جدیدی از آنجا که هیچ قانون اساسی در هر نقطه می دهد یک دیکتاتور قدرت به تعیین 250 سناتور رای خود را به نخست وزیر. که بی شرمانه.

در 7 p. m. سازمان دهندگان خواسته معترضین به نوبه خود بر روی چراغ قوه در گوشی های خود و نگه داشتن آنها را به سمت دموکراسی بنای تاریخی است. با توجه به برگزارکنندگان این فعالیت 112 ثانیه به طول انجامید.

در 8:45 بعد از ظهر نمایندگان از جنبش جوانان خواندن بیانیه ای که در آن آنها را به زیر سه خواسته:

-انحلال پلنگ Pracharat-led مجلس است که موفق به رسیدگی به Covid-19 وضعیت;
-پایان دادن به آزار و اذیت توسط مقامات از افرادی که ورزش خود را در آزادی بیان
-جایگزینی قانون اساسی فعلی که به نفع این رژیم با یکی از جدید است که به معنای به نفع مردم است.

آنها همچنین اعلام کرد که آنها را به دولت دو هفته برای پاسخ به خواسته های خود و یا آنها را تشدید فعالیت های خود را.

معترضان روشن کردن چراغ قوه از تلفن های خود را و نگه داشتن آنها را به سمت دموکراسی بنای تاریخی است. عکس Prachatai.

گروه دانشجویی بهار جنبش نیز در این تظاهرات, توزیع زرد “فرد از دست رفته” پوستر با تصاویر و اسامی قربانیان ناپدید شدن اجباری مانند Somchai Neelapaijit حاجی Sulong تمینا, Surachai Sae دن و سیام Bhudtipong.

اصلی اعتراض در زمان حدود یک چهارم از دموکراسی بنای تاریخی میدان در مقابل مک دونالد و Satriwithaya مدرسه و رشد از حدود 500 معترضان در آغاز به حدود 2000. از هشتگهای #เยาวชนปลดแอก (#FreeYouth) و #respectdemocracyTH trended در توییتر به عنوان آنها استفاده می شود برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد اعتراض.

حدود 9:30 p. m. دو مرد دیده می شد در حال اجرا را از طریق جمعیت و سعی کردم به پاره کردن سازمان’ چادر باعث اختلال در میان معترضین قبل از پرسنل امنیتی قادر به کنترل وضعیت و این دو نفر در خارج از این منطقه است.

سازمان قبلا اعلام کرد که آنها را به اقامت در یادبود دموکراسی تا ساعت 8 صبح روز یکشنبه (19 جولای). اما در نیمه شب آنها تصمیم گرفتند به این نتیجه اعتراض به دلایل ایمنی.

این “فرد از دست رفته” پوستر دست توسط یک گروه از اعضای بهار جنبش است. عکس و عنوان توسط Prachatai.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>