“سایه به معنی قدرت سایه شکست ناپذیر است’: گفتگو با هنرمند ترکی سلما Gurbuz

 Forest. Full Moon. ink on hand made paper, 155x300cm, 2012

جنگل. ماه کامل. جوهر بر روی دست ساخته شده کاغذ 155x300cm, 2012

ترکی, هنرمند سلما gürbüz را که مجذوب با سایه.

“سایه قدرت است. سایه شکست ناپذیر است. هیچ چیز نمی تواند غلبه سایه. سایه دنبال شما; آنها را تغییر دهید” گفت: gürbüz را در مصاحبه با صداهای جهانی.

Gürbüz را در سال 1960 متولد شد در استانبول که در آن او در حال حاضر کار می کند. او فارغ التحصیل از دانشگاه مرمره دانشکده هنرهای زیبا در سال 1984 پس از دو سال در اکستر کالج هنر و طراحی. پس از اولین نمایشگاه خود را در سال 1986 gürbüz را شده است بخشی از متعدد انفرادی و گروهی در نمایشگاه هر دو در ترکیه و خارج از کشور.

Gürbüz را آثار ایجاد جهان خیالی از موجودات ارواح و موضوعات برگرفته از 1001 شب و الهام گرفتن از تاریخ است. در حالی که او کار می کند ممکن است به نظر می رسد قطع از جهان خارج و یا وقایع کنونی آنها اساسا در رابطه با مسائلی مانند نژاد, زنان, عشق, هویت و طبیعت است.

گزیده ای از این مصاحبه را دنبال کنید.

امید Memarian: چگونه می بینید موقعیت فعلی از هنر معاصر در جهانی وسیع تر صحنه ؟ هنر رویدادهایی مانند استانبول دوسالانه افزایش دید از هنرمندان?

سلما gürbüz را: اقتصادی و بی ثباتی سیاسی در ترکیه به مدت طولانی تحت تاثیر هنر جهان است. جمع علاقه کمی کاهش یافته است در مقایسه با سال های گذشته است. اما من این را به عنوان موقت. تعدادی از ما مهم هنرمندان در ادامه به تولید آثار است که امواج در هنر جهانی. بنابراین علاقه ای که نشان داده شد در آثار هنرمندان ترکیه هر دو سطح ملی و بین المللی باقی مانده است. استانبول دوسالانه یکی از مهم ترین وقایع در هر نقطه در جهان است.

Arter, یک ابتکار غیر انتفاعی است که به ارمغان می آورد با هم هنرمندان و مخاطبان در جشن امروز هنر در همه اشکال آن و رشته های نقل مکان به محل جدید در سال گذشته است. این فضای جدید دارای 18000 متر مربع از منطقه داخلی و خانه, نمایشگاه, گالری, تراس, عملکرد, سالن, آموزش, مناطق, کتابخانه, حفاظت, آزمایشگاه, هنر, کتابفروشی و کافه.

این Odunpazarı, مدرن, موزه باز در شهر Eskişehir. استانبول مدرن موزه به زودی به یک حرکت جدید بسیار بزرگتر ساخت. بدون شک وجود دارد که همه این تحولات تا حد زیادی به نفع دید و تولید هنر معاصر در ترکیه است.

این COVID-19 همه گیر تا به حال تاثیر قابل توجهی در دنیای هنر در سطح بین المللی و در داخل ترکیه است. سازمان های بین المللی ادامه خواهد داد به طور منفی تحت تاثیر قرار, از جمله از طریق تاثیر بر مسافرت های بین المللی و در نتیجه من فکر می کنم این مهم است که کشور نشان می دهد بیشتر حمایت و علاقه خود هنرمندان و کمک به آنها برای غلبه بر این مشکلات است. هنر بازار را ترجمه و بومی سازی برای چند سال و این به نوبه خود به یک نوع متفاوت از انگیزه برای هنرمندان است.

Maybe you feel like it, oil on canvas, 155x230cm. 2016

شاید شما احساس می کنید مانند آن روغن روی بوم 155x230cm. 2016

OM: رنگ سیاه غالب است در بسیاری از آثار خود را. شما باید حتی شده به نام “نقاش از سحر و جادو سیاه, سیاه, کلاغ سیاه, مردم, جن و چشم.” چه ارتباط شما با این رنگ ؟

SG: سیاه و سفید برای من است و اساسا سایه. در زندگی من همیشه به دنبال لذت می برد در سایه. کشف من از سایه ها است که تحت تاثیر قرار نه تنها توسط علاقه من در سایه تئاتر از کشور خود بلکه از شرق دور مانند چین و ژاپن و اندونزی است. برخی از این سایه نقش بسیار آوازی در گفتمان سیاسی.

من برای اولین بار قطعه ای از تئاتر سایه یک نصب و راه اندازی من آماده برای Kuandu دوسالانه در تایوان است. این کاغذ مچاله چهره من نقل مکان کرد و در میان خود و من پیش بینی بازتاب خود را بر روی دیوار. به عنوان به خوبی به عنوان خود به خود حرکات آنها انداخت سایه سیاه و سفید بر روی دیوار. حرکات خود را تبدیل به یک تئاتر قطعه.

بعد من آماده دیگر سایه نمایشنامه برای نمایشگاه معدن در یوکوهاما در ژاپن است. در این نمایشنامه من هم وجود دارد در سایه. این یک قطعه سخت. من در مقابل پرده این زمان با عروسک های سایه ای در دست من است. آنها حیوانات, عروسک, خروس ریونز و امثال ان. همراه با عروسک, من وارد یک عملکرد است که شبیه یک نبرد واقعی مبارزه فیزیکی. آن را تبدیل به یک بازی که در آن نمایان مبارزه بین این احساسات به عنوان حسادت شور و آسیب پذیری. در این سایه سیاه و سفید ساخته شده آن را به نقاشی های من. سایه به معنی قدرت است. سایه شکست ناپذیر است. هیچ چیز می تواند غلبه سایه. سایه دنبال شما; آنها را تغییر دهید. همراه با حرکت از نور خود و موقعیت و شکل سایه نیز تغییر میکند. سایه می تواند تغییر شکل یک شی. سایه آشنایی ظهر. است و تغییر نمی کند اما سایه آن می تواند تغییر کند. سایه دو بعدی. این نشان می دهد ما خودمان را.

Woman with Roosters, oil on canvas, 155x230cm. 2011

زن با خروس روغن روی بوم 155x230cm. 2011

OM: زنان باید بسیار قوی حضور در بسیاری از آثار خود را. چه نوع از زنان شما صحبت در مورد خود کار می کند و آنچه آنها به شما چیست ؟

SG: من معمولا تصویر خودم در توصیفاتی از چهره زنان در نقاشی های من. آسیب پذیری و شجاعت كند و لبخند از چهره زن در حال بازتاب احساسات خود من. آنها بی گناه هستند آمار و ارقام از یک تعریف نشده زمان. آنها آسیب پذیر هستند. آنها لاسی. به جای بودن در گفت و گو با بیننده, بیننده می تواند به جای فرم های عجیب و غریب نزدیکی با آنها. آنها عرفانی و ساده در عین حال شجاع و هوشمند است. آنها آموزش دیده اند و در این راه از هر دو شرق و غرب است. هر یک دارای یک داستان متفاوت در جهان است. و من در اینجا صحبت کردن در مورد یک داستان به عنوان یک محصول از داستان است. این جای داستان که بازی کردن در بداهتا مد; داستان است که باید شکسته طریق به جنبش عاری از تخیل. هر داستان تولد می دهد به یک جدید و همه آنها این عنصر نظم و انضباط و پایداری. برای آنها طبیعت بسیار مهم است آنها احساس دوري طبیعت است. آنها دست طبیعت است. این زنان دیدن طبیعت در آن ریزترین جزئیات آنها مطالعه آن رنگ آن مایل به مصرف آن: گمشده در طبیعت است. آن است که این شجاعت است که به آنها قدرت به صورت رایگان.

Ormanda Dans / Dance in the Forest, 2013 El yapımı kağıt üzerine mürekkep / Ink on handmade paper 61 × 118 1/10 in

رقص در جنگل, جوهر بر روی کاغذ دست ساز, 61×118 1/10 در سال 2013.

OM: بسیاری از نقاشی های خود را نگاه مانند کار یک قصه گو. چگونه می توانم به شما در ایجاد داستان های خود را و چگونه آنها را در نهایت به عنوان نقاشی?

SG: این شروع می شود با یک تصویر ذهنی. سپس من اندیشیدن است که در آن تصاویر من می توانید استفاده کنید برای ایجاد دید که در عرض یک نقاشی و نوع اثر دراماتیک آن را داشته باشد. من اغلب احساس که افرادی که در نگاه من نقاشی می توانید به عنوان خوانده شده آنها را مانند یک داستان است و من باید به نحوی آنها را قادر به انجام این کار. اما ما باید به تمایز در اینجا بین این نوع از داستان سرایی و ترکیبی انسجام ادبی نویسنده و نوشته شده است و قصه است که آنها ساخت تا خود را از طریق لایه های دانه بندی طول می کشد که از آغاز تا پایان به آنها نوشتن پیش نویس, پاک کردن و بازنویسی.

در فرایند خلاق ادامه جریان خود به خودی است که به وضوح قابل مشاهده است. من باز کردن درب به مطالعه ایجاد شده است. وجود دارد هیچ چیز در تصاویری که من با چیز دیگری است. برای مثال من هرگز می گویند: “این بخش نشده و معلوم شد کاملا به عنوان من می خواهم دوست دارند, بنابراین من تغییر کاغذ.” هر آنچه که من انجام شده است نشان داده شده وجود دارد. این یک شیوه ویژه هر نویسنده است که باعث می شود من. اما در همان زمان این می تواند کشیدن. این فرآیند نیاز به بالاترین درجه از غلظت است. چه تر است, من باید بدانید که از همان ابتدا دقیقا آنچه که من می خواهم. سپس دوباره آن را به می گویند که من به نشستن در مقابل یک نقاشی داشتن toiled و انجام هر محاسبه است. من دوست دارم برای ترک خودم به رایگان. من فرم رایگان انجمن می تواند باعث این نقاشی به جریان در یک جهت جدید است. و من احساس می کنم این شگفتی است که یک نقاشی از یک نقاشی.

OM: آیا وقایع کنونی تاثیر کار و خلاقیت خود را?

SG: من را ندارد, سیاسی و نقاشی. من نمی نشستن در مقابل یک قطعه از کار و احساس فشار سیاست های روزمره. تم نقاشی با موضوعات و مطالب جداگانه و تحت تاثیر حوادث روزمره در زندگی و یا تحولات جاری. و بنابراین من واقعا نمی توانم بگویم که من احساس می کنم موضوع به یک اثر قطعی در آینده به طور مستقیم از این زمینه. اما من تحت تاثیر غیر مستقیم وجود دارد هیچ شکی نیست. و نه تنها به عنوان یک هنرمند من تحت تاثیر درجه اول به عنوان یک فرد. امیدی من رنج می برند در جهان خارج با توجه به حوادث رخ می دهد که تمایل به نوبه خود من عمیق تر به خود من دنیای درونی. این است که یک فرم ارسال می شود و می تواند بهتر از فکر به عنوان یک قوی تر ضربه را به بیرون هنری ، من می گویند که من نمی تواند به طور مستقیم تحت تاثیر قرار و پس از آن من به طور ناگهانی به یاد داشته باشید یک نقاشی من ساخته شده برخی از سه سال پیش. به نام دفاع از حقوق و آزادی کسانی که به آنها ستم در بسیاری از مکان ها در جهان من نقاشی مجسمه آزادی. مجسمه آزادی تنها نمادین در اینجا البته. و به نگاهی که نقاشی دوباره در حال حاضر در نور از آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد در ایالات متحده را افزایش می دهد به قرائت آن در مجموع زمینه های جدید و من شخصا که بسیار جالب است.

سمت چپ: آگهی Gloriam جوهر بر روی کاغذ دست ساخته شده, 220×120 سانتی متر است. 2016. وسط: “در مواجهه با خودم” آرشیو رنگدانه چاپ 17/30 ed., 83x42cm,2012. راست: مارپیچ. جوهر بر روی دست ساخته شده کاغذ 240x122cm, 2011.

OM: شما متولد شدم و زندگی در استانبول ترکیه یک کشور با تاریخ غنی و فرهنگ است. چگونه می توانید یک اکتشاف منابع خود را به ریشه و هویت فرهنگی خود را کار می کند ؟

SG: استانبول پایتخت از سه امپراتوری: روم و بیزانس و امپراتوری عثمانی. آن وسیع و غنی از تاریخ و فرهنگ است که تعداد بسیار کمی از دیگر شهرهای جهان می تواند چالش است. استانبول غنی هویت نتایج حاصل از سنتز “شرق” و “غرب”. هنگامی که شما را به یک پیاده روی در شبه جزیره تاریخی استانبول شما می توانید ببینید عثمانی مینیاتور بیزانس موزاییک تاریخی مساجد و کلیساها که همه آنها صدها سال فقط در یک روز. متولد می شود و به ارمغان آورد تا در یک شهرستان مانند این تا به حال بسیار اثر مستقيم بر هنر من. برای مثال عثمانی شکار مینیاتور یا نقاشی بیزانس پرستاران هستند و تنها تعداد کمی از افراد من را به تصویر کشیده است. در همان زمان, در سرزمین آناتولی که تعداد بی شماری از تمدن ها را ساخته اند خانه خود را در طول تاریخ یک محل فوق العاده غنی اساطیر. برخی از منابع من بازگشت به اغلب برای نقاشی های من هستند کسانی که مانند Kybele الهه شکل که ریشه را پیدا کنیم و در هیتی و Phrygian تمدن. علاوه بر این من به عشق بازگشت به جهانی اسطوره ها مانند کسانی که از آدم و حوا و یا مدوزا. من همیشه برای پیدا کردن که من کشف نقاط جدید از نظر جنبه های جدید هر بار که من از رفتن به آنها را.

Night. Sleeping Beauties. ink on hand made paper, 155x300cm, 2011

شب. خواب زیبایی. جوهر بر روی دست ساخته شده کاغذ 155x300cm, 2011

OM: چه کار می کنید در حال حاضر و زمانی که ما را به دیدن یک بدن جدید کار می کند ؟ خواهد بدن جدید خود را از کار بود ادامه کار قبلی خود را?

SG: دو سال پیش من بازدید تانزانیا با دوست من Burak Acar. ما رفت و در سیاحت اکتشافی در افریقا در Serengeti و در زمان ویدئوها و عکس ها را برای یک هفته تمام. آفریقا باز درب جدید الهام به من. من مشغول به کار در آفریقا برای یک زمان بسیار طولانی است. در ماه نوامبر سال 2020 من راه اندازی خواهد شد من جدید نمایشگاه انفرادی در استانبول مدرن است. در این نمایشگاه من نقاشی و مجسمه با الهام از آفریقا به نمایش گذاشته خواهد شد. در کنار این ما خواهید بود با تنظیم های مختلف تصویری نصب نشان دادن فیلم هایی که ما در زمان در حالی که در Serengeti. در این لحظه من هدایت یک تیم است و ما در حال کار برای به دست آوردن آن آماده است. من واقعا هیجان زده در مورد این.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر