جنسیتی و زن ستیزی در پاکستان تلویزیون نشان می دهد بحث

Screenshot from YouTube via Yamaan TV. Khalil ur Rehman Qamar and Marvi Sirmed FIght On Aurat Azadi March 2020.

تصویر از یوتیوب از طریق Yamaan تلویزیون. نمایشنامه نویس خلیل ur Rehman قمر (2 از سمت چپ) و حقوق بشر Acrtivist Marvi Sirmed (4 از سمت چپ) در یک نئو کانال تلویزیون نشان می دهد بحث در Aurat آزادی مارس سال 2020 است.

جنسیتی زن ستیزی و استفاده از زبان توهین آمیز علیه زنان مهمانان بحث شد موضوع را دوباره در پاکستان پس از زشت تف یک نئو کانال تلویزیون برنامه بین نویسنده/مدیر خلیل-ur-Rehman قمر و فعال حقوق Marvi Sirmed در 4 مارس سال 2020 است. گرم بحث بین این دو بود در مورد شعار ‘Mera Jism Meri Marzi’ (بدن من انتخاب من), بود که در سال 2019 Aurat مارس. شعار اسیر تقاضا برای توانمندسازی زنان, اما آن را نیز موجب یک واکنش شدید از برخی گروه های تندرو.

خلیل-ur-Rehman قمر مشهور درام کارگردان به تازگی دعوت به کانال های خبری با توجه به آمار TV, درام, سریال Meray Paas Tum Ho. در طول برنامه او ادعا می شود بزرگترین فمینیستی در اطراف. اگر چه در یکی از برنامه او tutored توسط فعال Tahira عبدالله در مورد حقوق زنان و فمینیسم.

اظهارات خود را در مورد Aurat مارس باعث بحث بحث با Marvi Sirmed که ویژه استفاده از سوء استفاده و بد زبان. این ویدئو از بحث رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی بود و آن را به شدت محکوم کرد در بسیاری از سیستم عامل است. پاکستان رسانه های الکترونیکی و مقررات سازمان (PEMRA) خواسته شد تا ممنوعیت قمر از ظاهر شدن در تلویزیون. حتی کمیسیون حقوق بشر پاکستان خواستار عذرخواهی. PEMRA صادر شده نشان می دهد-باعث توجه به این کانال و عذرخواهی توجه داشته باشید نیز توییتی توسط رئیس کانال.

برنامه لنگر عایشه Ehtisham توییتی عذرخواهی:

رئیس NEO تلویزیون نصرالله ملک همچنین عذرخواهی به Marvi Sirmed:

سناتور شری رحمان پاکستان حزب مردم را محکوم کرد این حادثه در سنا و حاضر به حضور در هر برنامه روی NEO تلویزیون تا عذرخواهی داده شد توسط مدیر.

در 5 مارس, Geo TV نیز فسخ قرارداد خود با قمر بود که به طور گسترده ای قدردانی توسط کاربران رسانه های اجتماعی:

بخش جالب توجه در همه این است که این اولین بار نیست که چنین spats جای گرفته اند در برنامه های تلویزیونی بین مردان و زنان و حتی برخی از آن را در نظر هنجار. هر کاری که با این نسخهها کار بر روی حقوق زنان حقوق اقلیت ها و یا مسائل اجتماعی و دعوت کانال های تلویزیون را به آمادگی برای مقابله با اظهارات موهن و رفتار بد و بیشتر از زمان مجریان قادر به رسیدگی به این وضعیت است.

مردان رفتار بد در تلویزیون

با وجود سابقه طولانی در مشارکت زنان در حوزه سیاسی برخی از بخش های محافظه کار در پاکستان همچنان به ترویج patriarchial ارزش ها و این اغلب منعکس می شود در برنامه های تلویزیونی.

حتی در اواخر نخست وزیری بی نظیر بوتو بود که هدف از نفرت گفتار و زبان ناپاک در حالی که رقابت انتخابات در طول 1990s زمانی که یک سازماندهی مبارزات انتخاباتی به بدگویی او مدارک ارائه شده علیه او توسط رقیب سابق نخست وزیر نواز شریف:

فرزانه باری یک فعال حقوق بشر نیز مورد آزار واقع شدند از طریق پرسش های مطرح شده در ایمان خود را با دیگر اعضا در زمانی که او صحبت کردن در مورد اهمیت زنان در لایحه حمایت از.

در یکی دیگر از برنامه های تلویزیون در سال 2016 مولانا حافظ حمدالله صبور از علمای-e-اسلام (F) راه می رفت خاموش نشان می دهد در خشم به عنوان او تلاش برای قلدر لنگر Fareeha ادریس که به پایین رفتن نیست به خوبی با او و او موفق شد در مقابله با این حمله است.

فوزیه Viqar یکی دیگر از فعالان حقوق زنان و فرزانه باری شد بخشی از یک بحث و گفتگو در اوایل ازدواج در سال 2016 زمانی که مرد سخنرانان مهمان متهم آنها را از رفتن در برابر آموزه های اسلام.

حتی اگر قسمت های مختلف از مردان حمله به همکار مردان مشترک هستند اما زنان شده اند به یک هدف آسان برای مردان در پاکستان است. دقیقه یک زن صحبت می کند تا او را به چهره مقاومت در آنلاین و آفلاین فضاهای. اما با وجود حوادث مشابه در برنامه های تلویزیونی اخیر بدنام بحث مربوط به قمر اتحاد چپ یک طعم و مزه بد در دهان و دیده شده است به عنوان یک توجیه برای همبستگی اقدامات مانند Aurat مارس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>