موانع برای آزادی بیان به عنوان تونس دعوا COVID-19

کبوتر اشغال معمولا شلوغ باب Bhar مربع در پایتخت تونس به عنوان کشوری است که به طور کلی در قرنطینه پس از 22 ماه مارس است. عکس های اعتباری: از دست رفته در تونس وبلاگ [با اجازه استفاده می شود].

به عنوان تونس دعوا COVID-19 کسانی که انتقاد از دولت در پاسخ به همه گیری روبرو هستند تلاش به آنها را به سکوت.

دو وبلاگ نویسان دستگیر شده بودند در اوایل این ماه برای متهم مقامات محلی از فساد در رابطه با توزیع کمک ها در حالی که یک روزنامه نگار است که به انتقاد از وزیر بهداشت مواجه توهین آنلاین.

وبلاگ نویس و از فعالین محلی Anis Mabrouki دستگیر شد و در 14 آوریل سال 2020 یک روز پس از او زنده جریان در Facebook جمعیت از شهروندان در Tebourba (30 کیلومتری غرب پایتخت تونس) جمع شده بودند خارج شهردار بسته به تقاضای کمک مالی وعده داده شده به آنها توسط دولت است.

“کمک به افراد خاصی داده و در توزیع سوال برانگیز راه” Mabrouki اظهار نظر در حالی که زنده جریان ویدئو.

پس از شهردار ظ اتهامات عنوان شده علیه او در دادگاه ظاهر شد و در 15 آوریل و شد به اتهام “ایجاد سر و صدا و اختلال عمومی” و “متهم مقامات دولتی از جرائم مربوط به شغل خود را بدون تجهیز اثبات گناه” را در زیر مقالات 316 و 128 به ترتيب از مجازات, وکیل او گفته سازمان عفو بین الملل. او همچنان در زندان به عنوان او در انتظار بعدی او شنوا و برنامه ریزی شده در آوریل 30.

در تاجروين یک شهر در استان ال-Kef (175 کیلومتری غرب تونس) با زنان فعال Hajer Aouadi شد حبس برای متهم مقامات محلی از فساد در توزیع سمولینا در یک ویدیو ارسال شده در Facebook مارس 12. در این ویدئو او همچنین گفت که زمانی که او رفت و با عموی خود را به پلیس شکایت آنها حمله و با تهدید به دستگیری. پلیس محلی دستگیر و هر دو آنها را که همان روز. آنها به نظر می رسد در دادگاه روز بعد شدند و به اتهام “توهین به کارمند دولت” طبق ماده 125 قانون مجازات و “ایجاد سر و صدا و اختلال عمومی” تحت ماده 316 قانون مجازات. آنها هر کدام به یک سال زندان و جریمه نقدی.

“تونس مقامات بلند با توسل به مبهم در قوانین کیفری مجازات و تعقیب آنلاین تفسیر اما در ادامه به انجام این کار در زمان COVID-19 همه گیر است ناراحت کننده,” Nissaf Slama یک عضو دیده بان حقوق بشر تونس, اتاق کار تیم تحقیقاتی گفت: Global Voices به فارسی. “مقامات باید با پرهیز از دستگیری و پیگرد وبلاگ نویسان و شهروندان خود را صلح آمیز تفسیر در مسائل مربوط به منافع عمومی” او اضافه شده است.

Slama خواست تونس قانونگذاران به “اصلاح قوانین که به جرم صلح آمیز گفتار.”

در حالی که تونس ساخته شده است ستوده پیشرفت وقتی که می آید به آزادی بیان مطبوعات و رسانه ها آزادی پس 2011, قوانین مختلفی است که شامل محدودیت برای آزادی بیان است که نقض استانداردهای بین المللی باقی می ماند در این کتاب است.

ماده 86 از مخابرات کد تصریح می کند که هر کسی به جرم “آسیب رساندن به دیگران و یا اخلال در زندگی خود را از طریق شبکه های ارتباطی” ممکن است به دو سال در زندان است. قانون مجازات بندهایی که به جرم افترا و گسترش مطالب “موجب آسیب به نظم عمومی یا اخلاق خوب.”

آنلاین کمپین اهداف نگار

روزنامه نگار و رسانه مفسر خلیفه Chouchene اخیرا در معرض یک کمپین آنلاین از توهین پس از انتقاد وزیر بهداشت Abdellatif Mekki.

در یک نمایش رادیویی با عنوان “Albilad Alyawm” در رادیو ملی در 9 آوریل Chouchene انتقاد اعضای دولت’ عدم احترام به COVID-19 سلامت و اقدامات ایمنی مانند پوشیدن ماسک و نگه داشتن فاصله 1 متر در بازدیدکننده داشته است خود را به بیمارستان ها و مراکز قرنطینه. “آنها باید کمتر گریه چون coronavirus را به رسمیت می شناسد نه اشک وزیران و نه احساسات انسانی را تنها به رسمیت می شناسد و اقدامات عملی بر روی زمین” او گفت:. در یک پرس کنفرانس برگزار شده در مارس 7, وزیر بهداشت, Mekki, گریه او به عنوان خواست مردم را به رعایت بهداشت عمومی و قرنطینه در محل در این کشور از مارس 22.

پس از Chouchene به پایان رسید خود را تفسیر later در همان نمایش hostsd دیگر روزنامه نگار Mekki درخواست به حق پاسخ دهند. او با انتقاد Chouchene برای “متلک” او و “ارزیابی چیزهایی که او را واجد شرایط برای ارزیابی.” “شما یک متخصص به انتقاد ما” Mekki گفت: با اشاره به مفسر.

برخی از وزیر هواداران در رسانه های اجتماعی با توسل به حمله به این روزنامه نگار و رسانه ها در بخش عمومی در Facebook. یکی نوشت که “این رسانه ها از شرم فقط باید نابود شود.” یکی دیگر نوشت که او از “سوختن از [media] ستاد و اجرای تمام کسانی که در هر خروجی رسانه ها که گسترش ترس و یا نزاع و یا حتی سوال از تلاش های متخصصان سلامت است.”

در بیانیه منتشر شده در مارس 10, National Syndicate برای روزنامه نگاران تونس (SNJT) را محکوم کرد این کمپین آنلاین در حالی که نگرانی بیش از “وزیر را رد رسانه ها انتقاد به بهانه که این کشور در جنگ علیه coronavirus.”

وتذكر النقابة الوزير بالدور الأساسي الذي يعلبه الصحفيون في مسار التوعية وإصلاح الخطة الوطنية لمكافحة فيروس عبر نقد النقائص التي تخللت بعض الإجراءات التي تم اتخاذها

سندیکای یاد وزیر از نقش خبرنگاران در آگاهی رسانی و در اصلاح طرح ملی برای مقابله با این ویروس با انتقاد از کاستی های که نفوذ این اقدامات که به تصویب رسید.

‘نه مصون از انتقاد’

در مقاله منتشر شده در صداهای جهانی در آوریل 24, تونس مشارکت کننده Saoussen بن شیخ نوشت که جنگ لفاظی های مستقر در مبارزه با COVID-19 همه گیر توسط سیاستمداران و برخی از رسانه ها در خاورمیانه و شمال آفریقا “را برانگیخته هیستری و ترس و قطبش در میان شهروندان است.”

او افزود:

این جنگ روایت کرده است ایجاد یک آب و هوا از یک تجمع در اطراف پرچم’ اثر که در آن مردم متحد پشت ظاهرا قوی و قاطع رهبران.

در این آب و هوا, انتقاد از دولت قابل تحمل نیست چرا که این کشور گفته است “در جنگ است.” به عنوان یک نتیجه از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان که سوال پاسخ مقامات و اقدامات به رمان coronavirus می توانید در صورت تلاش برای به سکوت آنها را تحت این بهانه که آنها فاقد “میهن پرستی” و یا “تخصص” و یا به عنوان در مورد Mabrouk و Aouadi متهم به “ایجاد سر و صدا و اختلال به مردم است.”

“مقامات و نهادهای دولتی هستند و نه مصون از انتقاد و به خصوص در طول یک بحران” Slama دیده بان حقوق بشر گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>