ساختمان دولت جمهوری صربستان در بلگراد. عکس از ویکیپدیا کاربر Matija CC BY-SA 3.0.

این داستان بر اساس گزارش جهانی صدای محتوای شریک متا.mk News Agency پروژه مسخ بنیاد. بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

صربی نخست وزیر آنا Brnabić اعلام کرد روز پنج شنبه, آوریل 2 که او دولت را لغو حکم [یک فرمان اجرایی] برای متمرکز اطلاع رسانی با توجه به کرونا ویروس, بیماری, پس از چهار روزنامه نگار بازداشت شده بود برای “گسترش وحشت و تحریک ناآرامی.”

Brnabić تاکید کرد که این حکم لغو خواهد شد در صورت درخواست از رئیس جمهور صربستان Aleksandar Vučić در حالی که او در زمان سرزنش برای “احمق” اورژانس مقررات این ادعا آن را تمام انجام.

Moja je glupost من moja krivica što smo مناسب برای انجام این کار ovako doneli, moja je glupost što به nisam obrazložila من što bacamo senku na zaista fantastičan posao koji smo را صدا uradili o طعمه kako smo را صدا من kako ćemo nadalje informisati građane i o طعمه ko daje informacije.

این نتیجه حماقت من و من تنها یک مقصر برای تصویب این [فرمان] من معلوم احمق برای توضیح آن به درستی و اجازه می دهد برای این کار به بازیگران سایه در واقع فوق العاده شغل ما تا کنون در مورد راه ما چگونه بوده است اطلاع رسانی به شهروندان و چگونه ما می رویم به انجام آن در آینده و در مورد کسی که قرار است به ارائه اطلاعات است.

Brnabić اظهار داشت که او معتقد بود این حکم را حفاظت از شهروندان از اطلاعات تایید نشده در حالی که Vučić می ترسید اثرات منفی بر روی اطلاعات کلی (persian).

این حکم به طور رسمی با عنوان نتیجه گیری از دولت, به قدرت رسید, در مارس 31 تصریح شده که تنها نهاد مسئول اطلاع رسانی عمومی در مورد وضعیت و عواقب ناشی از این بیماری همه گیر است که ستاد بحران به ریاست نخست وزیر, در حالی که گسترش اطلاعات توسط افراد غیر مجاز باید در نظر گرفته نمی شود دقیق و یا تایید و تهدید عواقب قانونی برای گسترش دروغ در حالت اضطراری.

آنا Lalić یک روزنامه نگار از پورتال نوا.rs منتشر شد و در مارس 2, پس از گذراندن شب در زندان پس از دستگیری او پس از بالينی مرکز Vojvodina مستقر در نووی ساد فشرده اتهامات عنوان شده علیه او را با دادستان و پلیس به صورت ناراحت کننده و آسیب رساندن به شهرت نهاد. قبل از آن بیمارستان ابراز “تلخی با توجه به نادرست تایید نشده و مخرب گزارش شده توسط Nova.rs پورتال در مورد کار این موسسه سلامت.”

در مقاله منتشر شده در مارس 1 و با عنوان “بالينی مرکز Vojvodina در نقطه شکستن: پرستاران بدون دنده محافظ” Lalić توصیف “هرج و مرج” وضعیت در داخل بیمارستان و گزارش در مورد کمبود مزمن اساسی تجهیزات حفاظتی شخصی دنده بهداشتی مواد و داروها. مرکز نیست, پاسخ به سوالات خود را در مورد ادعاهای whistle-blowers.

پس از دستگیری او, آنا Lalić محکوم شد به 48 ساعت از بازداشت, با این حال مقامات لغو این تصمیم قبل از مهلت.

دستگیری واکنش توسط خانه آزادی, مقاله 19 و دیگر سازمان های دفاع از حق به کار روزنامه نگاران به خصوص تحت شرایط بیماری همه گیر.

داخلی و احزاب سیاسی و سازمان های مدنی مانند جوانان ابتکار برای, حقوق بشر, روزنامه نگاران مستقل ” انجمن Vojvodina و رسانه ها از صربستان نیز در واکنش به دستگیری بسیاری از شهروندان ابراز شورش از طریق شبکه های اجتماعی است.

صدای جیر جیر: این Ana Lalić روزنامه نگار از نووی ساد. او دستگیر شد امشب به دلیل متن مورد بالینی مرکز Vojvodina.
آنها به جستجو آپارتمان خود مصادره تلفن همراه و لپ تاپ.
آنها را به دنبال خود منابع! مانند کفتار. حتی اگر او حق دارد که برای حفاظت از آنها و نه آنها را نشان می دهد!
اگر او منتشر نشده این باید تنها سوال [هر روزنامه نگار باید بپرسید] در کنفرانس مطبوعاتی! آگهی nauseam!

عکس: آنا Lalić برگزاری یک علامت مطلب “جلوگیری از فاشیسم!”

Lalić مورد تنها نیست. موسسه بین المللی مطبوعات (IPI) یک شبکه جهانی از سردبیران رسانه های مدیران پیشرو و روزنامه نگاران برای آزادی مطبوعات با انتقاد از بازداشت سه روزنامه نگاران در صربستان در این فضا از یک هفته و به نام در مقامات برای اطمینان از COVID-19 همه گیر مانع نیست و توانایی رسانه ها به گزارش آزادانه.

از اتهامات عنوان شده علیه Lalić شده اند کاهش یافته است و تحقیقات ادامه دارد ولادیمیر Radomirović از انجمن روزنامهنگاران صربستان (UNS) گفت IPI. “این دومین مورد یک روزنامه نگار دستگیر شدن در یک هفته,” او اضافه شده است. “این بسیار نگران کننده است.”

در مارس 26, یک خدمه تلویزیون از KTV ایستگاه بود دستگیر و به اتهام عدم انجام اجباری ضد عفونی در حالی که تلاش برای وارد کردن یک ساختمان اداری برای انجام مصاحبه.

“ما خوش آمدید Brnabić تصمیم و مقامات را به طور کامل احترام به حکم” الیور پول-Kyrle, IPI سر از اروپا حمایت و برنامه ها گفت. “ما همچنین اصرار دولت صربستان به اطمینان حاصل شود که روزنامه نگاران قادر به رفتن در مورد کار خود را بدون ترس از دستگیری. دقیق و به روز شده گزارش از روزنامه نگاران خواهد بود ضروری متحد از دولت ها در مقابله با این بیماری همه گیر.”

پس از انتشار… روابط عمومی

با توجه به آوریل 3 مصاحبه با Lalić ساخته شده توسط رسانه های خروجی نوا.rs حتی اگر او تا به حال منتشر شده است و لپ تاپ و تلفن همراه, بودند, بازگشت, این روند در برابر او در حال انجام است. اتهامات بر اساس لغو حکم نشده بود کاهش یافته است به عنوان قانون صربستان نیز شامل ماده 343 “تحریک وحشت و ناآرامی” که حامل یک حکم زندان از 6 ماه تا 5 سال است.

صربی روزانه Danas مطلع در مارس 2 که به عنوان یک اندازه گیری برای کاهش رسوایی با دستگیری آنا Lalić بالینی مرکز Vojvodina (CCV) دعوت رویترز خبرنگاران به فیلم خود را به واحد اورژانس “تا روزنامه نگاران خارجی خواهد مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.”

در مارس 2, تصویری فیلم برداری از رویترز شد و سپس ترویج شده توسط رسانه های دولتی در صربستان به عنوان مدرک از دولت انکار از Lalić گزارش در کنار یک بیانیه توسط ولایتی وزیر بهداشت برای, Vojvodina Zoran Gojković خواستار آن است که “روزنامه نگاران باید از انتشار اطلاعات تایید نشده”

با توجه به Danas این بود که یک روابط عمومی-شیرین کاری در نظر گرفته شده به عنوان یک حمله در برابر رسانه های محلی جامعه است.

U ovom slučaju nije “zaustavljen Rojters”, nego آنا Lalić یک پرکو nje سو من svi domaći novinari من mediji dobili šamar od uprave KCV.

در این مورد دولت نیست “متوقف کرد” اما آنا Lalić و از طریق او همه داخلی روزنامه نگاران و رسانه ها دریافت سیلی توسط CCV مدیریت.

این عبارت “توقف رویترز” بخشی از تاریخ روزنامه نگاری در یوگسلاوی. آن را ادا در سال 1980 توسط یک سرخوردگی رسمی Xhavid Nimani زمانی که به او گفته شد که مهر است که هنوز اطلاع رسانی در مورد ناآرامی ها در کوزوو در زمانی که دولت اقدام به اعمال سانسور بر همه رسانه های داخلی.

با توجه به covid19.rs رسمی وب سایت دولت در گیر با 7 آوریل به مجموع تعداد افراد آلوده در صربستان افزایش یافته و تا سال 2020 با 58 مستند مرگ و میر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im