راز محاکمه تهدید باز کردن عدالت در استرالیا

Hands off Timorese Oil - Brisbane May Day 2017 parade

معترضان در بریزبن اعتراض استرالیا ادعا می کنند در تیمور شرقی, نفت, مارس 2017 – عکس اندرو مرسر / فلیکر (CC BY-NC 2.0)

یک دولت غیر قانونی اشکالات از یک کشور خارجی نخست وزیر در طول پیمان مذاکرات است. جاسوسی در شارژ که تبدیل خلاف کاران و وکیل او صورت محرمانه محاکمه. اتصالات در معرض میان سیاستمداران دولت و شرکت نفت است که به دست آورده از نظر مالی از این پیمان است.

یک جنگ سرد جاسوسی رمان یا مدرن رسوایی مربوط به روسیه و سرویس اطلاعات خارجی (SVR) و یا آمریکا سازمان اطلاعات مرکزی (سیا)? فکر می کنم دوباره!

جاسوسی در تیمور شرقی

در سال 2004 استرالیا و کشور جدید از تیمور شرقی بودند مذاکره معاهده بیش از مرز خود در دریای تیمور. آینده غنی نفت و گاز در خطر است. استرالیا Secret Intelligence Service (ASIS) bugged PM Xanana Gusmão را به سرقت یک مزیت در این مذاکرات. استرالیا وزیر امور خارجه در زمان AlexanderDowner ظاهرا دستور داد نظارت است. او بعدها در زمان مشاوره با Woodside نفت این شرکت که بهره مند از اصلی پیمان. شده اند وجود دارد پیشنهادات دیگر از تضاد منافع است. که پیمان شد و در نهایت renegotiated در سال 2018 پس از فریب عمومی ساخته شده است.

Global Voices به فارسی منتشر شده در داستان اتفاق می افتند در سال 2013:

‘استرالیا جاسوسی در تیمور شرقی برای به دست آوردن مزیت تجاری’

تیمور شرقی: ‘استرالیا جاسوسی آمریکا برای نفت اسرار’

پرده ی اسرار

هویت خلاف کاران شناخته شده به عنوان شاهد K شده و سرکوب شده است. در سال 2018 او و وکیل برنارد Collaery شد و به اتهام توطئه برای به اسرار به تیمور شرقی. این نیاز به موافقت وزیر مسئول دادگستری دادستان کل مسیحی پورتر. آنها رو جداگانه محاکمه.

شاهد K دهکدهای گناه التماس کرد اما معتقد است که او تنها نقض شد و برای آماده سازی یک استشهاد برای جلسات داوری بین دولتها در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه.

Collaery که سابق دادستان کل استرالیا australian Capital Territory, التماس کرد گناه نیست. بخشی از Collaery را محاکمه برگزار خواهد شد در راز پس از تصمیم دادگاه است که محافظت از پوست حساس و یا اطلاعات طبقه بندی شده.

بسیاری از مردم در رسانه های اجتماعی شده اند خشم توسط تعقیب ترس از این جهت کشور خود را در نظر گرفتن:

همچنین بسیاری از سوال فقط کسی یا چیزی است که محافظت می شود. سازمان های اطلاعاتی? وزرای دولت که مجاز به عملیات جاسوسی و یا تایید تعقیب? تجاری نفت منافع و دیگران که سود اصلی پیمان ؟

حقوق بشر مبارز تام کلارک آوازی مدافع شاهد K و Collaery:

دیگران بر این باورند که هدف واقعی پشت کشیده کردن مراحل قانونی است که برای جلوگیری از امکان آینده خبرچین.

در ماه اوت سال 2019 استرالیا australian Broadcasting Corporation (ABC) چهار گوشه برنامه مورد بررسی قرار تیمور شرقی رسوایی در اسرار جاسوسان و محاکمات است. آن را کاوش ‘تنش بین کسانی که می گویند امنیت ملی میباشد و کسانی که از ترس مداوم تجاوز از دولت امنیت عمومی را حق بدانند.

استفان چارلز یک قاضی سابق دادگاه عالی ویکتوریا و barrister نشان داده شده است هر دو ASIS و ASIO ( خارجی و داخلی سازمان های اطلاعاتی) در موارد گذشته. او فقط یکی از چندین ارشد حقوقی ارقام مصاحبه در برنامه که شد آشفته جهت محاکمه:

این یک جنبه اساسی از حکومت قانون است که رسیدگی در محل عمومی. دشوار است تصور کنید هیچ توجیهی برای این اقدامات در حال وقوع در راز.

هر کسی که بار خوانده شده روزنامه ها آگاه است که ASIS افسران وارد شده و bugged به تیمور کابینه محل. هر کس آگاه است که نتیجه شنود آن محل بود که استرالیا رو بزرگ و بسیار مزیت ناعادلانه در مذاکرات در حال انجام بین تیمور و استرالیا است.

زندانی در ماسک آهن

این روند به تعقیب خبرچین شده است نگران کننده است. در یک مورد بی سابقه تزئین اطلاعات نظامی افسر شاهد J هویت محاکمه محکومیت و حکم زندان نگهداری می شدند به طور کامل ، او و برنارد Collaery داده شده است, صندلی خالی, حقوق بشر, جایزه حقوق مدنی سازمان آزادی ویکتوریا:

راز محاکمه… چالش یکی از اساسی, پایگاه حقوقی ما: سیستم مورد نیاز برای باز کردن عدالت و پاسخگویی.

این موارد… برجسته نیاز برای قوی عمل به اطمینان حاصل شود که هر گونه محاکمات برگزار می شود در دادگاه علنی و در معرض نظارت عمومی.

افغانستان در فایل

نظامی سابق وکیل دیوید مک براید همچنین چهره یک برنامه به طور بالقوه راز دادگاه برای دمیدن سوت در اتهام جنایات جنگی توسط سربازان استرالیایی در افغانستان است. خود را “افغان فایل های وحی بودند پشت یک پلیس فدرال حمله ABC و ممکن است اتهامات جنایی علیه یکی از آن روزنامه نگاران.

وجود دارد یک بررسی رسمی در حال انجام توسط بازرس کل نیروی دفاع استرالیا با هشدار دهنده ادعا می کند در ادامه به ظهور مانند قتل غیر مبارزان. آهسته پیشرفت پرس و جو یک نگرانی برای برخی در رسانه های اجتماعی:

بسته عدالت

این محاکمات در حال برگزار شد که استرالیا است که به سرعت تبدیل شدن به یک دولت امنیتی با نظارت قوانین تضعیف حقوق دیجیتال و نیروهای پلیس در, اخبار سازمان های و روزنامه نگاران حمله به آزادی رسانه ها. روزنامه نگار پل Gregoire نوشتن در دود نظرات پلت فرم استدلال می کند که کاهش از باز کردن عدالت در استرالیا “glimmerings توتالیتاریسم”.

روزنامه نگاران در ABC گرفته اند به توییتر برای اضافه کردن صدای خود را:

در توسعه اخیر پیشنهادی امنیت ملی قانون اجازه می دهد کودکان به عنوان جوان به عنوان چهارده به اجباری تحت بازجویی توسط عوامل اطلاعاتی. خود را پدر و مادر یا قیم می تواند حذف از مصاحبه برای اینکه مخل.علاوه بر این دستگاه های ردیابی نیز می تواند کاشته شده در اتومبیل و یا در کیسه های بدون حکم.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر