دانشمندان: سوراخ ازن ممکن است بزرگترین تا کنون ثبت شده

توسط Scottie اندرو | ایسنا

قطب شمال را لایه ازن توسعه یک قطره اشک که به رشد یک سوراخ و سپس یک سوراخ بزرگتر. در حال حاضر آن ممکن است بزرگترین سوراخ قطب شمال را لایه ازن تا کنون متحمل شده است.

این سوراخ در لایه ازن قطب شمال رسیده مساحت بیش از 620,000 مایل مربع از آن را برای اولین بار کشف در ماه فوریه گفت: دیگو لویولا یک دانشمند در آلمانی هوافضا مرکز در بیانیه ای به آژانس فضایی اروپا.

ازن در سطح منطقه به شدت کاهش یافته است پس از آن.

که غیر معمول برای چند دلیل. در حالی که سوراخ در لایه ازن گزارش شده در هر سال در قطب جنوب که در آن درجه حرارت بسیار سرد هیچ ملاحظه سوراخ در لایه ازن ثبت شده در قطب شمال پس از سال 2011 است.

حتی محققان با کوپرنیک برنامه اتحادیه اروپا را در زمین مشاهده برنامه که برای اولین بار, گیر افتاد, سوراخ می گویند که آنها مطمئن نیستند که چرا آن چنان بزرگ است.

“ازن شده است در این لایه تقریبا به طور کامل تخلیه گفت:” وینسنت-هانری Peuch مدیر کوپرنیک فضای نظارت بر خدمات.

در مورد لایه ازن و ازن سوراخ

زندگی بر روی زمین متکی بر لایه ازن که نشسته در استراتوسفر بین 9 و 22 کیلومتری بالای زمین به ما محافظت از اشعه ماوراء بنفش است که شناخته شده است به علت سرطان پوست و سرکوب سیستم ایمنی بدن. اما انسان ساخته شده از مواد شیمیایی شده اند مجبور چاله در آن سال شده است وجود دارد یک سوراخ در قطب جنوب لایه اوزون در هر سال از سال 1985 زمانی که یکی از اولین گزارش شده توسط انگلیسی ها بررسی قطب جنوب.

وجود دارد چند شرایط لازم برای جدا کردن یک سوراخ در لایه ازن. در میان آنها کلروفلوروکربن ها تولید مواد شیمیایی شده اند که مرحله به مرحله از محصولات مصرفی پس از آنها ممنوع شد و در سال 1996 و halons که قبلا داشت و در آتش نشانی که تجمع در فضای پس از آنها ساطع شده در طول فعالیت انسانی است.

این مواد شیمیایی می تواند در جو باقی می ماند بین 50 و 100 سال است. به دلیل طول عمر لایه ازن نمی رود به طور کامل درمان تا پایان قرن 21 با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست.

چگونه ازن سوراخ فرم

زمانی که قطب جنوب است که پردهی در زیر انجماد تاریکی قطبی گردابها می توانید فرم — کسانی که در حال چرخش از ابر استراتوسفر است که تسهیل واکنش های بین CFCs و لایه ازن (سوراخ به طور معمول در فرم هنگامی که آب و هوا -108.4 درجه فارنهایت).

هنگامی که شرایط مناسب و نور خورشید پس از زمستان می رسد ازن می شکند CFC باند به انتشار یک اتم کلر است که می توانید فشار با نوک انگشت یک سوراخ در لایه ازن با توجه به ناسا ازن سازمان دیده بان.

آن را بسیار نادر برای ازن سوراخ به شکل در قطب شمال که در آن کوهستانی در ارتفاعات بالا باعث می شود آن را دشوار برای قطبی گردابها به شکل و حفظ قدرت خود Peuch گفت.

اما وجود این شکستن رکورد سوراخ بدان معنی است که شرایط باید درست در قطب شمال. Peuch گفت: این هنوز روشن نیست که چرا این حفره تشکیل شده است ،

چه شکستن رکورد سوراخ معنی

سطح ازن شدت کاهش یافت و در منطقه آسیب دیده در طول ماه های فوریه و مارس Peuch گفت.

به عنوان یک نتیجه تابش اشعه ماوراء بنفش ساخته شده است که آن را به سطح زمین است که کمی بالاتر از حد معمول است. اما به دلیل سوراخ رخ داده در زمستان و اوایل بهار شاخص اشعه ماوراء بنفش به بالا از 5 است که غیر منتظره ای بالا برای این منطقه اما نسبتا عادی برای بسیاری از ایالات متحده که قراردادن موشواره در اطراف یک شاخص از 5 یا 6 با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست ماهانه اشعه ماوراء بنفش به طور متوسط.

این سوراخ مطرح نیست یک معامله بزرگ برای انسان هر چند Peuch گفت. به دلیل تابش اشعه ماوراء بنفش است که عمدتا تحت تاثیر شمال گرینلند که او گفت: کم جمعیت و قرار گرفتن در معرض نمی خواهد آخرین طولانی اثر این سوراخ ازون جزئی هستند.

یکی منطقه ای که از نگرانی او گفت این است که چگونه این می تواند بر اکوسیستم در این منطقه است.

“که من نمی توانم بگویم اما برای سلامت انسان آن را نسبتا متوسط,” او گفت:.

و سوراخ نیست دائم یا: Peuch گفت که او انتظار دارد که آن را به شروع به نزدیک به عنوان به زودی به عنوان در هفته آینده.

is.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>