“شکنجه را متوقف! #NetworkCase” می خواند این تظاهرکننده placard خارج FSB دفتر مرکزی آن در مسکو 14 فوریه سال 2020 است. عکس (c): Marc Bennetts. با اجازه استفاده می شود.

یک دادگاه در شهر پنزا و جنوب شرق مسکو به ارمغان آورده است به یکی از ترین کشور نگران کننده پرونده های جنایی در سال های اخیر. روز دوشنبه 10 هفت آنارشیست و ضد فاشیست بودند محکوم به زندان جملات زیر مقاله 205.4 روسیه قانون مربوط به “مشارکت در فعالیت های تروریستی” همراه با چندین مواد مخدر و سلاح اتهامات عنوان شده علیه. جوانترین ایلیا Shakursky است و تنها 23 سال; قدیمی ترین نوازنده واسیلی Kuksov است 31. خود را به زندان طیف وسیعی از شش تا 18 سال است. طول این جملات که به مقدار 87 سال کل کشور شوکه کرده اند — 18 سال دست به دیمیتری Pchelintsev است طولانی تر از برخی از جملات دریافت شده توسط محکوم قاتلان در روسیه است.

“شبکه مورد” پس از نام این گروه تروریستی که مردان جوان متهم به تعلق باعث شده است تا در سراسر کشور بحث و گفتگو در مورد استفاده از شکنجه توسط روسیه به اجرای قانون بدن. مدافعان برجسته حقوق بشر استدلال می کنند که کلید شواهد برای وجود “شبکه” به دست آمده از طریق شکنجه . طی هفته گذشته صدها نفر از معترضان برگزار شد انفرادی و اعتصاب علیه اشتغال در خارج از مقر FSB که سرویس های امنیتی روسیه در مسکو و چند شهر دیگر. آنها راه اندازی یک آنلاین flashmob تحت هشتگهای #делосети (شبکه مورد) #мывсевсети (ما همه شبکه) #судебныйбеспредел (lawless دادگاه) و #НетПыткам (هیچ به شکنجه.)

“شبکه” شکنجه مورد یک داستان در مورد ترس است. قاه ترس FSB می خواهد این احکام خشن برای مرعوب کردن کسی که آنها مصرانه خواست تا در میان خود وحشت. اما در واقعیت همه این انجام داده است که در متقاعد کردن مردم است که FSB تبدیل شده شدید و هیجانات ناپایدار است کوته و باطل است.

از جمله حساب های غیر معمول نیست در روسیه امروز است. بر اساس یک نظرسنجی توسط Levada مرکز در سال گذشته به عنوان بسیاری به عنوان یکی از ده روس ها ادعا می کنند که شکنجه شده و در دست اجرای قانون در حالی که یک تجزیه و تحلیل از دادگاه داده ها در سال 2018 نشان داد که اکثر عاملان تنها صورت خفیف عواقب. “شبکه” مورد بوده است خدشه دار اتهامات شکنجه از زمان آغاز آن در همراهی با سرکوب خشن از آنارشیست ها و antifascist گروه در سال های اخیر است.

در اواسط ماه اکتبر سال 2017 Yegor Zorin یک دانش آموز از پنزا دستگیر شد و به اتهام توطئه تروریستی. آشنایان خود را به او پیشنهاد کرد که شکنجه شده در زندان که در طی آن برای اولین بار اتهامات از وجود “شبکه” ساخته شد. سپس در ماه ژانویه سال 2018 دو روسی antifascists ویکتور Filinkov و ایگور Shishkin رفت از دست رفته در سنت پترزبورگ. Filinkov اعلام کرد که FSB عوامل خواستار آن شدند که او اعتراف به عضویت در یک سلول تروریستی شناخته شده به عنوان “شبکه” در کنار چند تن از آشنایان از پنزا که دستگیر شده بود در سال 2017. او بعد از ارائه دقیق شهادت از شکنجه و اعتراف خود را پس گرفت. Shishkin از سوی دیگر نمی توان هر گونه اتهامات علیه مقامات با وجود گزارش های پزشکی نشان می دهد نشانه هایی از شکنجه. او به جای pled گناه و موافقت با محققان’ حساب از حوادث. او موفق به دریافت سه و نیم سال زندان محکوم کرد. توسط 2019, “شبکه,” رسما تعیین شده یک افراطی سازمان است.

مردان جوان در پنزا آنها Filinkov نقش ایفا می کنند یک گروه از فعالان محلی از پنزا را آنارشیست و antifascist صحنه. با توجه به مستقل انتشار نوایا گازتا وجود دارد دلیلی برای باور کردن که چند تن از اعضای این گروه نه کسی دیگر. دیگر اعضای متهم به حال فیلم برداری فیلم ها از خود بازی و بورس ارائه شد توسط دادستان به عنوان شواهدی از آموزش نظامی به آماده شدن برای حملات است. محققان همچنین ادعا کرد که این گروه که آنها ادعا داشتند سلول در بلاروس سنت پترزبورگ و مسکو برنامه ریزی برای هدف قرار دادن جام جهانی 2018 و انتخابات ریاست جمهوری در روسیه اتهامات که نمی شد در صورت نهایی در برابر آنها.

چند تن از اعضای این گروه مانند ایلیا Shakursky دیمیتری Pchelintsev و ایلیا Kapustin همچنین ارائه توصیفات دقیق از شکنجه در دست FSB عوامل که همه ادعا شدید ضرب و شتم و شوک الکتریکی در سراسر بدن خود را. با این وجود کمیته تحقیق روسیه بارها و بارها حاضر به باز کردن یک تحقیق جامع به اتهامات شکنجه; در سال 2018 مقامات حتی به این نتیجه رسیدند که کبودی و برق علائم در Kapustin بدن حاصل از گزش ساس.

این گرافیک و اغلب نگران کننده شهادت را طنین انداز با یک جامعه در حال حاضر عمیقا آشفته توسط مقامات دولتی’ عدم پاسخگویی. این اعتقادات سیاسی محکوم مردان نیز باعث برخی از روح جستجو میان مخالفان در مورد معنای همبستگی. در مارس 2018, نوایا گازتا خبرنگار یان Shenkman به نام روس ها به درک که هر چه خود را به تفاوتهای سیاسی شبکه مورد مجموعه اخلال سابقه برای تمام شهروندان:

В Петербурге и Москве есть выработанные механизмы помощи. Есть независимые журналисты, правозащитники. В Пензе ничего похожего нет. Имеет значение и среда. “Болотное дело”, по которому село много леваков, в том числе я, было важным для всей либерально-демократической оппозиции. Это история, понятная среднестатистическому журналисту из столицы. А тут люди, которых обвиняют по очень жестким статьям. Не либералы. Не московские активисты. Нужно прорывать предубеждение по отношению к ним […] Но это дело не про анархизм и даже не про антифашизм, а про то, что завтра могут прийти и за тобой — по любому поводу. Электрошокер не отличает своих от чужих.

در سنت پترزبورگ و مسکو وجود دارد توسعه یافته سیستم های کمک. وجود مستقل روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر است. وجود دارد هیچ چیز مانند که در پنزا. در این زمینه نیز مهم است. این Bolotnaya مورد که در آن بسیاری از چپ های کنار از جمله خودم محکوم شدند مهم بود برای کل لیبرال-دموکراتیک مخالف است. این یک داستان بود که متوسط نگار از پایتخت می تواند درک. و در اینجا افرادی هستند که چهره های بسیار خشن کرده است. آنها نه لیبرال ها. آنها مسکو شدند. ما نیاز به قطع از طریق تصورتان نسبت به آنها […] این مورد نیست در مورد آنارشیسم و نیست حتی در مورد antifascism اما در مورد این واقعیت است که فردا آنها می تواند برای شما — به هر دلیل. الکتریکی شوکه نمی تمایز بین “ما” و “آنها”.

که همبستگی در زمان برخی از زمان به دلیلی. اما بیش از دو سال پس از Shenkman ستون مورد آمده است به افکار عمومی آگاهی است. در دسامبر 2018, جشن تئاتر شرکت Teatr.Doc صحنه یک تولید مبتنی بر شکنجه و شهادت از متهم مردان از پنزا. در 12 فوریه برجسته دانشگاهیان انتشار نامه سرگشاده ای در برابر “ساخته” مورد و روز بعد برجسته اپوزیسیون مبارز Alexey Navalny به شدت مورد انتقاد قرار “وحشیانه” دادگاه حکم خود را محبوب کانال یوتیوب. پست زیر توسط دیمیتری Bavyrin یک روزنامه نگار برای Vzglyad روزنامه نشانه خوبی است از خلق و خوی میان روسیه آنلاین مخالفان:

Я не пытался разобраться в деле “Сети”, так что присяжным могу быть только на поверхностном уровне.

Верите ли вы, что компания “антифашистов” и анархистов обсуждала на пьянках и в мессенджерах гипотетическую возможность насильственного свержения государственного строя? Да, легко верю.

Верите ли вы в то, что фсбэшники могли применять к задержанным по этому делу пытки? Да, легко верю.

Что, по вашему мнению, представляет большую общественную опасность – разговоры студентов про свержение режима или пытки в СИЗО? Разумеется, второе.

من در میانهی شب اقدام به حفاری به جزئیات این “شبکه” مورد که من فقط می تواند به عنوان یک هیئت منصفه در سطح سطحی.

آیا شما باور دارید که پیامبران و یا بیش از چند نوشیدنی, یک گروه ضد فاشیست و آنارشیست ها ممکن است فرضی بحث در مورد امکان سرنگونی دولت خشونت به معنی? بله, من به راحتی می توانید بر این باورند که.

آیا شما بر این باورند که FSB افسران ممکن است اعمال شکنجه به بازداشت شدگان در این مورد ؟ بله, من به راحتی می توانید بر این باورند که ؟

از این که به نظر شما نشان دهنده یک خطر بیشتری برای جامعه: دانشجويان, چت, در مورد سرنگونی این رژیم و یا شکنجه در بازداشتگاه. من فکر می کنم آن را یک ثانیه.

— دیمیتری Bavyrin, Facebook, 14 فوریه سال 2020

محبوب تصویری وبلاگ نویس یوری ورزشها ابراز مشابه تمایلات در کنار یک فیلم توسط یوگنی Malyshev یک روزنامه نگار مستقل خروجی رسانه ها 7×7 مورد به مورد. این ویژگی در مصاحبه با بیش از 40 آشنایان از مردانی.

شما باید به تماشای این فیلم. هیچ heroisation از متهمان (در میان آنها برخی تماما مشکل بچه ها) فقط یک گام به گام تحقیق و تفحص در مورد. و آن این است که گام به گام تجزیه و تحلیل خواهد شد که موهای خود را ایستاده در پایان و حتی بیشتر.

جای تعجب نیست که برخی از بلندترین صدای بالا بردن زنگ بیش از روز دوشنبه حکم از جناح چپ مخالف دولت روسیه — مانند فعال سرگئی Udaltsov و خواننده کیریل مدودف. پلاکارد برگزار خارج FSB ساختمان در مسکو اغلب برجسته آرم مخالفت با RSD یا روسیه سوسیالیستی جنبش است. این حکم در “شبکه” مورد نیز می آید در یک رزونانس لحظه برای روسیه antifascists — یک ماه پس از ده سال از سالگرد قتل antifascist وکیل حقوق بشر استانیسلاو Markelov و روزنامه نگار آناستازیا Baburova.

پاسخ به این حکم همچنین نشان می دهد که مخالفان دولت روسیه آگاه است که هر چه خود را به تفاوتهای سیاسی تهدید (و گاهی اوقات تجربه) از شکنجه آنها را متحد می سازد. مقایسه به استالین نشان می دهد آزمایش های غیر معمول نیست. در فوریه 9, مستقل, سیاستمدار آلکسی Minyaylo ارسال شده یک عکس از خود را برگزاری یک پلاکارد که سوال پرسیده “چه شما اعتراف تحت شکنجه؟” او به زودی دریافت پاسخ از Ildar Dadin که در سال 2015 شد اولین بار روسی به زندانی برای نقض مکرر از این کشور سخت گیرانه قانون در غیر خشونت آمیز اعتراض. Dadin که منتشر شد در سال 2017, اتهام شکنجه به دست نگهبانان خود در یک مستعمره زندان در کارلیا روسیه و شمال غرب. جواب او را به خود جلب کرد در این واقعه:

Во-первых, я бы слово “признался” поставил в кавычки. Так как лжеоговаривать себя под пытками в том, к чему тебя принуждают преступники-террористы, в том, чего ты не совершал, вряд ли можно назвать признанием.
Во-вторых, я – тоже сломался. В карельской пыточной колонии, во время дикой физической пытки […] В итоге скажу лишь, что под страшными, сопровождающимися долгой, дикой, сводящей с ума болью, уверен, абсолютное, подавляющее большинство не только скажет чего угодно, чего не было на самом деле, но и готово будет прямо предать, оговорить САМЫХ БЛИЗКИХ (как бы это дико для нормальных людей не звучало). Так как когда ты испытываешь дикую, непрекращающуюся боль в тебе выключается все человеческое, выключаются все человеческие принципы, понятия, нормы морали – они просто тонут во все нарастающем под этой болью животном инстинкте, который требует, орет, кричит лишь одно – прекратить эту дикую, невыносимую, сводящую с ума, буквально выключающую разум, боль. Все человеческое в этот момент в вас скорее всего выключит эта боль, причиняемая нелюдями-садистами.

اولا من با قرار دادن کلمه “اعتراف” در علامت نقل قول. زمانی که جنایتکار تروریست ها شما را مجبور به تهمت زدن به خودتان را تحت شکنجه است که به سختی می تواند به نام اعتراف. آنها همچنین شکست من در Karelian شکنجه مستعمره از طریق وحشیانه شکنجه فیزیکی […] به عنوان یک نتیجه, من فقط می توانم بگویم که در شرایط ترور و وحشی طولانی مدت, دیوانه کننده درد من متقاعد شده است که اکثریت قریب به اتفاق مردم نه تنها می گویند که همه چیز آنها نیست; آنها به شما چیزی اختراع آماده به خیانت خود را نزدیکترین و عزیزترین (مهم نیست که چقدر وحشی است که برای تلفن های موبایل به مردم عادی است.) هنگامی که شما تجربه است که دیوانه کننده درد مداوم خود انسان اصول و مفاهیم خود را قطب نمای اخلاقی همه خاموش است. آنها در حال غرق, غریزه حیوانی که رشد می کند در زیر آن درد که خواسته های خود فریاد می زند فقط یک چیز: در پایان این درد دیوانه کننده است که به معنای واقعی کلمه سوئیچ کردن ذهن خود را.

جامعه روسیه را به تلاش برای ایجاد حس از این سخت حکم صحبت می کنند به خبري در روابط با دولت است. به عنوان دانشمند علوم سیاسی اکاترینا Shulmann می نویسد: اقدامات سخت گیرانه به نام “ضد افراط گرایی” در خود شکست و به احتمال زیاد برای متقاعد کردن مردم عادی روسیه که وجود دارد هیچ راه قانونی برای بیان نارضایتی خود را.

شاید در آن شرایط مقامات صرفا مصمم به یادآوری مخالفان که حقیقت این است که اغلب کسانی که در قدرت مایل به آن باشد با این حال از آن استخراج شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im