افزایش قیمت و مالیات سنگین تهدید پایداری یک هنر قدیمی در پنجاب هند

Rajesh, Wood Carver. Image via Kirrt.

راجش چوب کارور. تصویر از طریق Kirrt.

تزئینی چوب کنده کاری و منبت هنر Hoshiarpur در Doaba منطقه از هند ایالت پنجاب بوده است و مشهور جهان برای قرن ها. اما یک سال 1989 ممنوعیت استفاده از عاج همراه با محیط زیست حمایت های نادر چوب و همچنین مقدمه ای از پیچیده اداری صادرات شیوه های به طور چشمگیری تغییر کرده این حرفه است. به عنوان چوب کنده کاری می شود کمتر سودآور و صنعت آغاز به مردن ترک بسیاری از صنعتگران و بدون یک راه مناسب رو به جلو است.

Hoshiarpur واقع در کوهپایه های هیمالیا شده است و خانه را به هنر منبت چوب به صورت چند قرن.

عتیقه Hoshiarpur عاج منبت کاری محصولات را به دنبال دارد در حراج خانه ها نه تنها در هند بلکه در خارج از کشور. پس از تجارت عاج ممنوع شد, صنعتگران تبدیل به استخوان و فلز و بنفش است که می تواند دیده می شود در مدرن تکرار از هنر و صنعت است.

هر دو پس از آن و در حال حاضر صنعتگران ترجیح می دهند به چوب با کیفیت بالا از Shisham درخت (North Indian Rosewood) است که از نظر دوام و مقاوم در برابر تاب برداشتن.

اما پس از رشد تقاضای چین برای چوب بلسان بنفش منجر به شکایت از یک کاهش عظیم در آمریکای لاتین جنگل Shisham چوب قرار داده شد در یک لیست محدود از اقلام تجاری در سال 2017. این کمبود چوب افزایش یافته و هزینه های منبت چوب محصولات منجر به کاهش تقاضای داخلی و اتکای بیشتر بر روی صادرات است.

Furnitures and items created using the wood inlay technique. Image via Kirrt.

مبلمان و آیتم های ایجاد شده با استفاده از چوب منبت روش. تصویر از طریق Kirrt.

در همان زمان دولت هند ایجاد شده خود را بین المللی پذیرش گواهی به نام Vriksh که گواهی است که چوب مورد استفاده در صنایع دستی است که از نظر قانونی و مسئولانه منابع. اما اخذ مجوز ایجاد کرده است یکی دیگر از لایه ای از بوروکراسی است که منجر به تورم قیمت ها توسط واسطه های تجاری در چوب. این همراه با افزایش مالیات دولت است که منجر به کاهش تدریجی از صنعتگران در منطقه است.

در Hoshiarpur وب سایت دولت قرار می دهد تعدادی از تمرین صنعتگران در 100-150 و اشاره می کند که کمبود Shisham چوب تهدید بقای تجارت است.

Global Voices به فارسی’ شریک Kirrt یک گالری آنلاین که در آن داستان از صنعتگران منطقه پنجاب و کار خود را و زندگی مستند شده است. در سال 2018 به Kirrt برجسته راجش یک woodcarver از Hoshiarpur, که توضیح می دهد که چگونه این حرفه است در طول سال تغییر:

تمام صنعتگران می دانستند که هنر کنده کاری نقوش چوب و سایه آنها گذشت. من یکی از دو هنرمندان چپ در کسب و کار. کپورتهلا آن شناخته شده است منحصر به فرد مبل با عاج منبت. اما زمانی که دولت ممنوع عاج ما آغاز شده با استفاده از ورق های اکریلیک برای حفظ رنگ سفید. [..]

در سال 1911 پدر بزرگ من به انگلستان رفت و به عنوان بخشی از یک تیم به انجام کار چوبی به زبان انگلیسی در خانه. ما هنوز هم دارای گواهی او در آن زمان. من 10 بود که من برگزار سایه مداد برای اولین بار. [,,] من هرگز سرآمد در مدرسه. خانواده من تصمیم گرفت تا من را خارج از مدرسه و آموزش خانواده حرفه ای.

Wood Carver at work. Image via Kirrt.

چوب کارور در محل کار. تصویر از طریق Kirrt.

او توضیح می دهد که آن را پایین پرداخت حرفه ای:

اما حتی بعد از این همه کار سخت من نمی رسیدن به آنجا. من هرگز قادر به ذخیره یک درصد از این کار. من دستمزد روزانه فقط 300-400 (US$ 4-6) Rs. است که به سختی به اندازه کافی برای حفظ زندگی روزمره است.

راجش مذاکرات در مورد چالش های بسیاری از هنرمندان روبرو هستند:

با شکایت بسیار من سرزنش مغازه دار که استخدام کرده است من موضع خود را ندارد بهتر است. مبلمان ارزش lakhs است که دروغ گفتن در فروشگاه در حال انتظار برای مشتریان. محصولات ما ندارد و مشتریان محلی آنها گران قیمت برای مردم محلی است. بسیاری از فروش اتفاق افتاده در خارج از کشور اما در حال حاضر دولت تحمیل کرده است بنابراین مقدار مالیات بر صادرات و شما باید برای ارسال (بسیاری از) کاغذ بازی برای تمام مواد استفاده شده در یک محصول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید