افزایش حملات علیه روزنامه نگاران برای گزارش در مورد درگیری در شمال موزامبیک

تانک نظامی نیروهای مسلح دفاع از موزامبیک در رژه روز تحلیف رئیس جمهور فیلیپ Nyusi 15 ژانویه 2020. عکس: Alexandre Nhampossa مورد استفاده با اجازه

این Mozambican دولت شده است قادر به جلوگیری از افراطی حملات که گرفتار شمال استان Cabo Delgado برای بیش از دو سال در حال حاضر. علاوه بر این, شده است وجود دارد افزایش تعداد تهدیدات ساخته شده علیه روزنامه نگاران که در حال پوشش این مسئله است.

برای مثال روزنامه نگاران مانند Amade Aboobacar و استکیو Valoi و محقق دیوید Matsinhe دستگیر شدهاند در سال 2019 توسط دولت نیروهای خود را برای گزارش در مورد جنگ است.

در اخیر بیشتر مورد استاد Julião Cumbane پیشنهاد در Facebook که روزنامه نگاران گزارش در این حملات باید سکوت توسط ارتش و پلیس و سرویس های مخفی که می توانید با استفاده از “فوق العاده قضایی” روش در صورت لزوم. Cumbane اضافه شده است که اخبار در مورد درگیری “تضعیف روحیه کسانی که وظیفه دفاع از کشور ما و جلال آن حمله است.” Cumbane نیز رئیس جمهور از شرکت ملی علوم و فنون پس از اینکه نامزد دریافت جایزه توسط دولت از رئیس جمهور فیلیپ Nyusi در اواخر سال 2019.

پیشنهاد Cumbane شبیه به آنچه Egídio واز خود نوشت Facebook صفحه. واز یکی از Nyusi مشاوران در حوزه ارتباطات و مدیر از رئیس جمهور شبکه های رسانه های اجتماعی. واز نوشت که این حملات نباید “استفاده می شود برای فروش روزنامه ها” و او در توصیف این مقاله گزارش در این درگیری به عنوان “اخبار سازمان” تندرو حمله.

هر دو Cumbane و واز اکو عمومی اظهارات رئیس جمهور Nyusi چه کسی گفت که برخی از روزنامه ها نوشتن “در برابر حاکمیت” در اشاره به کسانی که گزارش در مورد حملات و اتهام فاش کردن شکنندگی دفاع و نیروهای امنیتی کشور موزامبیک است.

[Os jornalistas اونا causa] disseminam essa mensagem, escrevem nos seus jornais coisas کنترا یک soberania sem eles terem یک consciência que essa defesa está a ser feita por pessoas com گراند sacrifício.

روزنامه نگاران گسترش این پیام [آنها] نوشتن در روزنامه های خود را در برابر حاکمیت بدون اینکه آگاه باشند که ما دفاع ملی توسط حسن نیت ارائه میدهد از مردم [که] یک فداکاری بزرگ.

افزایش تهدید علیه آزادی بیان

رسانه موسسه آفریقای جنوبی نیز هشدار در مورد افزایش تهدید برای آزادی بیان در موزامبیک. این گروه هشدار داد که تهدید شد در درجه اول با هدف روزنامه نگاران گزارش در مورد حملات. جامعه مدنی مرکز دموکراسی و توسعه نیز محکوم رسانه ها مربوط به حملات و توصیه روزنامه نگاران به ادامه انجام وظیفه خود برای اطلاع رسانی عمومی است.

O CDD condena veementemente به عنوان ameaças کنترا یک liberdade de imprensa e solidariza-se com os jornalistas دا Carta de Moçambique یک quem سیستم عامل incentiva یک continuarem یک informar سیستم عامل moçambicanos e o mundo em geral sobre سیستم عامل ataques اونا Cabo Delgado.

CDD به شدت محکوم تهدید علیه آزادی مطبوعات و همدردی با روزنامه نگاران [و] آنها را تشویق می کند به ادامه اطلاع Mozambicans و جهان به طور کلی در مورد حملات در Cabo Delgado.

به روز رسانی در مورد تاثیر جنگ

مهاجمان ناشناخته مسلح افرادی که سوزاندن خانه و حمله به مدارس و بیمارستان ها و دیگر زیرساخت های عمومی لوت کالا در خصوصی مراکز خرید ربودن زنان, در میان دیگر اقدامات.

آژانس پناهندگان سازمان ملل UNHCR است تخمین زده است که بیش از 100000 نفر آواره شده بودند به دلیل افزایش خشونت است. یکی از کارشناسان سازمان گفت: سازمان ملل متحد اخبار درباره وخامت اوضاع در زمین:

Na, ilha de Matemo tive que entrevistar um refugiado que teve que fugir. یک ویلا foi atacada. Um dos filhos ficou para tras para tentar salvar alguns bens da família e para levar junto. Ele foi پگو por um desses membros desses grupos armados e acabou, sendo decapitado.

در جزیره Matemo من تا به حال به مصاحبه با یک پناهنده که مجبور به فرار. این روستا مورد حمله قرار گرفت. یکی از بچه ها ماندند سعی کنید به صرفه جویی در برخی از دارایی های خانواده و آن را با آنها. او گرفتار شده بود توسط یکی از این اعضای این گروه های مسلح و سر بریده شد.

بیش از 900 نفر کشته شده اند در حال حاضر پس از حملات آغاز شد و در اکتبر سال 2017 با توجه به آفریقای جنوبی, اخبار, نشریه مستقل آنلاین.

به عنوان تعداد تلفات همچنان افزایش یابد رئیس جمهور Nyusi اشاره کرد که دولت او در حال حاضر به همکاری با دیگر کشورها در مبارزه با این حملات منوط به شرایط خاصی است. این بود که با استقبال ایالات متحده آمریکا و روسیه که به راحتی در طولانی خود را به کمک کند.

وضعیت ناامنی نیز تاثیر سرمایه گذاری های جدید در این استان است که در مرکز توجه برای اجرای سه پروژه تولید گاز طبیعی مایع شده با سرمایه گذاری در جهت از ما 50 میلیارد دلار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>