شکاف بیش از جزایر سلیمان’ جدید ‘چین یک سیاست باعث هرج و مرج COVID-19 پاسخ

Malaita ساکنان استقبال از کمک های انسان دوستانه از تایوان. عکس از Facebook صفحه Malaita استان برتر دانیل Suidani

یک ضبط کمک های حمل و نقل استانی رهبر بازی خود راهکار و عصبانی سفارت چین.

این همه مواد تشکیل دهنده در پیچیده COVID-19 پاسخ از جزایر سلیمان یکی از معدود کشورهای جهان هنوز به ثبت coronavirus مورد اما یکی است که هنوز هم صدمه زدن به لحاظ اقتصادی از شیوع بیماری های مربوط به اختلالات.

در قلب این سردرگمی بسیار دیپلماتیک اخیر تغییر است.

پس از 36 سال روابط دیپلماتیک خود با تایوان و جزایر سلیمان چین به رسمیت شناخته شده و به تصویب رسید “یک چین” سیاست در سپتامبر 2019.

اما جزایر سلیمان است یک مجمع الجزایر ملت و همه قطعات آن کل موافقت با این تصمیم.

Pro-تایوان دانیل Suidani برتر از Malaita استان — پرجمعیت ترین استان در جزایر سلیمان — همواره حاضر کمک از دولت چین.

و پس از این استان باقی مانده است یک پاسگاه تایوانی تاثیر یک واقعیت است که گرفته شده و اهمیت بیشتر به عنوان یک جسارت Tapei استخدام COVID-19 دیپلماسی برای افزایش آن با مشخصات بین المللی.

Suidani ساخته شده است کمی تلاش به بازی همه چیز را.

در واقع در ژوئن 8, او تماس گرفته شده تا بحث با صدور بیانیه ای نقطه تایوان پس از آن فرستاده برنج, ماسک های صورت و تجهیزات پزشکی به Malaita:

همکار Malaitans ما در یک منحصر به فرد و موقعیت ممتاز شده اند به کمک یک کشور است که ایستاده در مقابل ممکن است از ووهان ویروس.

او همچنین تحقیر دولت ملی را “یک چین’ سیاست:

آنچه ما انجام می دهند امروز برای رسیدن به آن برای حمایت از بقای ما چیزی جدید است. به نظر می رسد جدید تنها به این دلیل که به تازگی معرفی چارچوب و نهادی مجموعه یو پی اس. با این حال محدودیت و تحت این چارچوب باید استفاده نمی شود برای محدود کردن توانایی ما به عنوان یک مردم برای پیدا کردن پشتیبانی مناسب در زمان هایی از این دست.

‘لازم به ذکر است با نگرانی عمیق…’

این نظر بودند که هرگز رفتن به دور بماند. وزیر امور خارجه ارمیا energy community سرعت منتشر شد یک بیانیه مطبوعاتی انتقاد Suidani را “تفرقه” و “التهاب” سخنان:

چنین تفرقه بیانیه از استانی برتر را تهدید می کند وحدت کشور در زمانی که ما نیاز به کار با هم در حفظ COVID-19 از ورود به مرزهای ما و نه سیاسی ویروس.

وزیر energy community خواستار احترام دولت در سیاست خارجی و خواستار کسانی که در ادامه به تحریک و التهاب اظهارات به توقف و کار نسبت به ساخت یک متحد قوی کشور است.

چینی سفارت fumed توصیف Suidani بیانیه به عنوان “غیر مسئولانه”:

لازم به ذکر است با نگرانی عمیق است که رهبران Malaita استانی دولت به تازگی ساخته شده غیر مسئولانه اظهارات و اقدامات علیه “یک چین” سیاست های اتخاذ شده توسط جزایر سلیمان دولت ملی.

ادعاها و اقدامات Malaita استانی رهبران نامشروع نامناسب و کاملا اشتباه است. آن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی چین و لطمه می زند و احساسات ملی مردم چین.

‘Malaita زندگی ماده”

اما Malaita محلی از رهبر حمایت در پارلمان این کشور. پیتر Kenilorea Jr, رئیس کمیته روابط خارجی خواستار دانم که چرا دولت تا به حال موفق به بیان رسمی برای تشکر از کمک های انسان دوستانه ارائه شده توسط تایوان. بر اساس بیانیه منتشر شده توسط SB هرالد, این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:

نه وجود دارد و حتی ساده “متشکرم” از دولت ملی برای این کمک های انسان دوستانه به یکی از بزرگترین ولایات. سکوت در این کمک های انسان دوستانه توسط سابق دیپلماتیک که در حال حاضر ظاهرا بخشی جدایی ناپذیر از شریک جدید ما بود و پر سر و صدا.

بیشتر رسوایی بود هنوز هم آمده است.

در ژوئن 11, Malaita استانی دولت گزارش داد که پولیس ملی تا به حال ضبط یک محموله از تایوان شامل لوازم پزشکی که در نظر گرفته شده برای Malaita.

پلیس گفت: آن را به حال مصادره حمل و نقل به دلیل این نگاه مشکوک. این ادعا که آدرس فرستنده بود و نه مناسب است و محموله نشده بود خطاب به Malaita استانی دولت است.

اما رسانه ها اعلام کرد که اداره کشور را دادستان فرستاده بود یک نامه به اطلاع پلیس که “تجهیزات پزشکی گزارش فرستاده شده توسط تایوان به Malaita استان یک عمل سرپیچی از تصمیمات دولت”.

آن را بیشتر هشدار داد که حمل و نقل ممکن است “عبارتند از مواد که ممکن است در نقض فتنه عمل می کنند.”

در ژوئن 24 رهبر مخالفان متی Wale محکوم اقدامات پلیس و دولت ملی:

این غیر قابل توجیه است و آن را فقط باعث مسخره از تلاش های ما برای آماده سازی مردم ما در برابر Covid-19 و وضعیت اضطراری.

من از این رو دولت را به جلوگیری از به پکن لحن و اولویت ما سلامت مردم و ایمنی.

یک کمپین آنلاین با مضمون “Malaita زندگی موضوع انتشار COVID-19 تجهیزات’ است پس از راه اندازی شده است به فشار برای آزادی مصادره تجهیزات پزشکی.

این Malaita استانی دولت گفت: آن را در حال آماده سازی قانونی اقدام به بلافاصله بازیابی حمل و نقل از تایوان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>