به خاطر سپردن Amadou دیللو یک گینه قربانی خشونت پلیس در ایالات متحده آمریکا

Amadou دیللو ضد خشونت پلیس مارس در مقابل کاخ سفید در 15 فوریه سال 1999 Elvert خاویر بارنز اعتراض عکاسی از طریق فلیکر CC BY 2.0.

موج اخیر Black Lives Matter تظاهرات در ایالات متحده برجسته سابقه ای طولانی از خشونت پلیس هدفمند علیه آمریکایی های سیاه و سفید.

در مه 25, جورج فلوید, سیاه کشته شد, یک افسر پلیس در مینیاپولیس, مینه سوتا. پس از مرگ او معترضان و فعالان به خیابان آمده اند, صحبت کردن نام دیگران بی شماری که فوت کرده اند در دست پلیس از جمله ترور جوان گینه Amadou دیللو که به ایالات متحده آمریکا به مطالعه است.

دیللو, 23, وحشیانه شات 41 بار در ورودی آپارتمان خود را در 4 فوریه سال 1999 توسط چهار شهر نیویورک لباس شخصی افسران پلیس که بخشی از یک در حال حاضر از بین رفته “خیابان crimes unit.” چهار گویند دیللو یک مظنون تجاوز به عنف و که آنها فکر می کردند او یک اسلحه به او — او تنها حمل در کیف پول خود را ،

چهار پلیس ادوارد McMellon, Sean Carroll, Kenneth رئیس و ریچارد مورفی, تمام شد به اتهام قتل درجه دوم اما همه تبرئه شد — همانطور که اغلب مورد است که پلیس از سود کل مصونیت از مجازات در دادگاه های آمریکا. این تبرئه خشم بسیاری از آمریکایی ها از همه نژادها و منجر به ملی شدن ،

افسر پلیس, رئیس باقی مانده در نیروی انتظامی بود اما “reassigned تفنگ خود را” در سال 2012 است. افسر Carrol ارائه یک “عاطفی عذرخواهی” به خانواده اما نه تا بعدا با توجه به نویسنده Janus Marton.

نیویورک “شده است جهان بزرگترین آزمایش در چند فرهنگی برای قرن ها, طراحی جاه طلبانه مردم با رویاها و استعداد از سراسر کشور و جهان به آن پنج شهرکی” به یاد می آورد Marton که به یاد می آورد که چگونه چهار افسران محاکمه صورت گرفت در آلبانی یک شهرستان نزدیک به دلیل نگرانی که آنها “نمی تواند به دست آوردن یک محاکمه عادلانه در برانکس” نیویورک شهر قصبه که در آن دیللو کشته شد.

چند دهه پس از دیللو قتل سیاه زندگی توجه معترضان به یاد داشته باشید شرایط از کشتار وحشیانه توسط پلیس شهر نیویورک افسران با استناد به نیویورک فرماندار اندرو کومو برای انفعال در پلیس پاسخگویی جسی مک کینلی آلبانی رییس دفتر برای نیویورک تایمز نوشت:

Amadou دیللو ضد خشونت پلیس مارس در مقابل کاخ سفید در 15 فوریه سال 1999 Elvert خاویر بارنز اعتراض عکاسی از طریق فلیکر CC BY 2.0.

که Amadou دیللو?

دیللو متولد شد در لیبریا به گینه پدر و مادر Saikou دیللو و Kadiatou دیللو به عنوان قدیمی ترین چهار توضیح می دهد Ayodale emily vancamp source یک نویسنده آفریقایی. پدر و مادر خود را صادر قیمتی بین آفریقا و آسیا به دیللو فرصتی برای مطالعه در کشورهای مختلف از جمله تایلند که در آن او زندگی می کردند برای یک بار با مادر خود پس از پدر و مادر او طلاق گرفته است.

Kadiatou دیللو, Amadou را یک جنگنده است که ازدواج در سن 13 و باردار بود با دیللو در 16. او تحصیل خود و شروع یک کسب و کار در تایلند است.

به عنوان یک زبان آموز او کشیده شد به فرهنگ آمریکایی است. در سال 1996 دیللو به دنبال خانواده اش به شهر نیویورک و آغاز یک کسب و کار با یک پسر عموی. او در حالی که به عنوان یک فروشنده خیابانی با آرمان به مطالعه زبان انگلیسی و علوم کامپیوتر.

یک عزادار مادر عزادار شهرستان

Kadiatou دیللو, دیللو را در گینه هنگامی که او دریافت کرد که پسرش شده بود به ضرب گلوله افسران پلیس. او در سفر خود به ایالات متحده آمریکا و آغاز جنگ برای حافظه خود را تبدیل شدن به “یک نماد مبارزه با خشونت پلیس” در ایالات متحده که با استفاده از تجربه خود را برای توانمند سازی دیگران نوشت کاریزمای سخنرانان یک وبلاگ نویس است.

“خانم دیالو humanizes تراژدی از دهها و خشونت پلیس و همچنان به شدت کار با رهبران جامعه به ارمغان می آورد در مورد تغییر” کاریزمای سخنرانان ادامه داد.

این دیللو خانواده شکایت اداره پلیس نیویورک در یک $61 میلیون عمدی طرح دعوی در دادگاه و در نهایت حل و فصل برای 3 میلیون دلار به گفته الکساندر استار با رادیو بین المللی نوشت که در مورد میراث دیللو کشتن در سال 2014 در پنجمین سالگرد مرگ او: “آنها با استفاده از برخی از این پول برای ایجاد Amadou دیللو بنیاد و صندوق کمک هزینه تحصیلی در سال 2005” و دانش آموزان همچنان به دریافت بورسیه تا به امروز.

در چهارمین سالگرد Amadou دیللو مرگ شهر نیویورک پرده برداری از یک نشانه برای Amadou دیللو محل در برانکس به افتخار حافظه خود را.

Kadiatou دیللو کار کرده با 100 سیاه پوستان در اجرای قانون که مراقبت های حقوقی و وکالت گروه برای بهبود پلیس در شهر نیویورک و همچنین با سیاستمداران محلی به تصویب دهها قانون در Albany, New York.

در سال 2004 Kadiatou دیللو نوشت: برنده جایزه کتاب به نام “او برجسته بود در مستند “مرگ دو پسر” در سال 2006 و “هر مادر و پسر” در مورد سه مادرانی که هر یک از دست یک کودک غیر مسلح به دست پلیس نیویورک بخش.

Black Lives Matter امروز

سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات که فوران در پاسخ به جورج فلوید قتل توسط پلیس باعث شد بسیاری از کاربران توییتر به استناد نام Amadou دیللو بیش از 20 سال پس از کشتار وحشیانه:

دیللو تراژدی الهام گرفته شده است بیش از 20 آهنگ ها, 5 docuseries و 2 فیلم ها.

کلارا || BLM (@quiteclara) توصیه می کند docuseries در دیللو مورد:

کلینت اسمیت, یک نویسنده و معلم توییتهایی “کافی است به اندازه کافی”:

بنابراین آفریقایی (@Mx_chichi) یک انسان شناس می نویسد:

Felonious Munk یک اتیوپی صدای آمریکا کمدین نویسنده و بازیگر به یاد می آورد نام دیگر سیاه و سفید مردان آمریکایی که کشته شدند در دست پلیس در ایالات متحده:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>