پناهندگان در اتیوپی اردوگاه جمع آوری حفظ حریم خصوصی و خروج نگرانی بیش از UNHCR دیجیتال جدید ثبت نام

مردم آواره خشکسالی در سومالی وارد دولو Ado اردوگاه در کشور همسایه اتیوپی و صف به ثبت نام توسط سازمان های امداد رسانی در حال اجرا کردند ، عکس از اداره انکشاف بین المللی در انگلستان از طریق فلیکر CC.توسط.2.0.

یادداشت سردبیر: این قطعه نوشته شده توسط Tesfa-Alem b-line medical روزنامه نگار و پژوهشگر مستقر در اتیوپی. این بخشی از مجموعه ما را در شناسه دیجیتال, سیستم های تولید شده در همکاری با اتاق موتور. بازدید از شناسه دیجیتال microsite برای خواندن کامل گزارش تحقیق در این روند جهانی و مطالعات موردی در پنج کشور است که باید مستقر شناسه دیجیتال سیستم از جمله اتیوپی.

در سال 2010 کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) رسما اعلام کرد یک دیجیتال جدید شناسایی (ID) برنامه برای پناهندگان است.

برنامه جدید شناخته شده به عنوان هویت بیومتریک سیستم مدیریت (ساله)بود که بعد از معرفی به ده ها تن از کشورها — از جمله اتیوپی — در سال 2017.

بیومتریک ثبت نام قادر می سازد برای پناهندگان امن شناسه دیجیتال است که به آنها امکان دسترسی به طیف وسیعی از کمک خدمات و حقوق. اگر چه شناسه دیجیتال مزایای بالقوه در نظر تقویت انسانی پاسخ خود را با استفاده از نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی و محرومیت در میان پناهندگان.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در اتیوپی توضیح داد: به صداهای جهانی در مصاحبه ای که BIMS سیستم از ویژگی های اضافی از پناهندگان ثبت نام است که با هدف بهبود پروفایل پناهندگان و همچنین جمع آوری اطلاعات به منظور افزایش اعتماد به نفس و به تبع آن شمول است.

“سیستم یکپارچه جامع فرد ثبت نام ورزش برای اطمینان از یکپارچگی داده ها و اطلاعات با کیفیت” گفت: Kisut Gebregzabiher, سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در اتیوپی.

این بسیار حیاتی برای پناهندگان به عنوان دولت به رسمیت شناخته شده و هویت اسناد و مدارک می تواند تشکیل اثبات هویت قانونی است که کلید برای حقوقی و اجتماعی و اقتصادی و دیجیتال ورود پناهندگان در جوامع میزبان. … این سیستم همچنین حذف ریسک های متعدد ثبت نام یا سرقت هویت.

ساله است که در حال حاضر در حال اجرا در تمام 26 اردوگاه های پناهندگان در سراسر اتیوپی به عنوان به خوبی به عنوان شهری و سایر مراکز که در آن پناهندگان پناه هستند.

نگرانی های حریم خصوصی

چند پناهندگان در Jewi اردوگاه واقع در غرب Gambella منطقه و Hitsats در منطقه شمال تیگری گفت: Global Voices به فارسی است که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کارکنان هرگز با اشاره به اشکالاتی از فن آوری بیومتریک.

دیجیتال مراحل ثبت نام قطاری چندین ویژگی از جمله اثر انگشت و عنبیه تشخیص ساختار صورت و صدا. این روند در نتیجه منجر به نگرانی در میان پناهندگان بیش از نقض حریم خصوصی (زمانی که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده است با اشخاص ثالث) و محرومیت از خدمات ضروری بر امتناع.

هنگامی که این فن آوری برای اولین بار معرفی شد بسیاری از پناهندگان بودند آگاه از خطرات بالقوه دیجیتال ثبت نام تا برخی از افراد تحصیل کرده بیشتر در این اردوگاه آغاز شده صحبت کردن در مورد پیامدهای آن.

یکی سودان جنوبی پناهنده در Jewi اردوگاه است که نمی خواهم نام خود را نشان داد به دلیل نگرانی های امنیتی گفته صداهای جهانی که آنها با همتایان اروپایی خود در مورد بیومتریک ثبت نام و بدون هیچ توضیحی توسط مقامات اردوگاه از این خطرات.

دیجیتال ثبت نام می تواند منجر به عواقب جدی برای آن دسته از پناهندگانی که نمی خواهید اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته یا خود کشور میزبان و یا کشور مبدا برای ترس از تبعیض مجبور به بازگشت و یا تلافی برخی از پناهندگان گفت: Global Voices به فارسی.

در Hitsat اردوگاه اریتره پناهندگان بودند که در نظامی که از ترس دولت اتیوپی ممکن است به اشتراک گذاری اطلاعات خود را با اریتره دولت است.

اریتره پناهنده شد به خصوص نگران پس از اخیر روابط اتیوپی و اریتره که ترمیم روابط دیپلماتیک در جولای 2018 پایان دادن به دو دهه از خصومت. دو همسایه مبارزه خونین مرز جنگ از سال 1998 تا سال 2000 که به کشته شدن حدود 70 ، 000 مردم است.

بیومتریک و اطلاعات شخصی جمع آوری شده توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در حال گزارش مشترک با اشخاص ثالث ادعا می کنند که Gebregzabiher, UNHCR, رسمی را رد کرد: “پناهندگان داده ها به اشتراک گذاشته نمی شود با هر خارجی ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل حفاظت از داده ها سیاست های حاکم بر حفاظت از داده ها برای تمام داده های متعلق به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل.”

آنچه که همچنین باعث می شود شناسه دیجیتال ثبت نام خطرناک است این واقعیت است که اتیوپی ندارد قوانین به طور خاص طراحی شده برای مقابله با حریم خصوصی و حفاظت از داده ها مسائل — به جز چند مجموعه از قوانین موجود در قطعات مختلف از قانون است که تضمین حق حفظ حریم خصوصی.

“کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل باید احترام به حقوق هر فرد رفتن را از طریق روند ثبت نام” یک اریتره پناهندگان گفت: Global Voices همچنین با تاکید بر نیاز به “به درک چرا داده های بیومتریک در حال جمع آوری و چگونه از آن استفاده خواهد شد و همچنین خطرات بالقوه.”

Gebregzabiher این سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در اتیوپی رد پناهندگان ادعا می کند. او گفت: صداهای جهانی که آنها را ارائه پناهندگان با توضیحات در “فواید و پیامدهای” سیستم جدید قبل از گام گذاشتن در ورزش است. زمانی که صداهای جهانی خواسته Gebregzabiher به روشن کردن آنچه که او به معنای “مفاهیم” او گفت: “معایب عدم اجرای سیستم دیجیتال.”

“این روشن بود به پناهندگان که استاندارد بالاتری از ثبت نام به معنی بهتر حفاظت بهتر-هدفمند برنامه نویسی پیشرفته تمامیت داده ها و حفاظت از داده ها, تقلب” Gebregzabiher گفت: Global Voices به فارسی.

پناهندگانی که به صحبت کرد Global Voices به فارسی گفت که ناکامی در حال افزایش در اردوگاه بیش از خطرات بالقوه از شناسه دیجیتال و به عنوان یک نتیجه وجود دارد در حال رشد است و تمرد نسبت به منفور دیجیتال سیستم شناسایی. یکی از پناهندگان در Hitsats اردوگاه که خواست ناشناس بماند گفت:

ما هیچ آگاهی از خطرات ناشی از به رسمیت شناختن. بسیاری از ما به اتمام بیومتریک ثبت نام از صداقت و با توجه به اعتماد ما به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و اتیوپی.

این فرد گفت: Global Voices به فارسی است که آنها خواسته بودند برای رضایت خود را قبل از داده های بیومتریک جمع آوری شد.

یکی دیگر از پناهندگان که او نیز خواست نامش فاش نشود با توجه به نگرانی های امنیتی گفت:

فرایند ثبت نام در آغوش نمی رضایت. خواسته بودن برای رضایت دیده می شود به عنوان لوکس راست. ما ثبت نام کنید به عنوان یک وسیله نیروی چرا که ما هیچ گزینه ای دیگر برای به دست آوردن غذا و یا حفاظت.

‘یک تعهد برای بقا’

پناهندگان گفته شده است که کسانی که حاضر به شرکت در دیجیتال ثبت نام محروم هستند از دریافت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کمک های چنین به عنوان جیره غذایی و یا هر گونه کمک اساسا آنها هیچ چاره ای جز ملزم به ورزش است.

چند پناهندگان در Hitsats و Jewi اردوگاه صحبت کرد که با صداهای جهانی از طریق تلفن گفت: آنها راحت نیست با تازه معرفی دیجیتال سیستم ثبت نام و پرسش مزایای آن است.

سابق اریتره سرباز که خواست ناشناس بماند به دلیل نگرانی های امنیتی گفت:

بر خلاف آنچه UNHCR کارکنان است گفت: دیجیتال جدید سیستم ثبت نام نمی شروع هر گونه مزایای ویژه بسته. ما در حال گرفتن همان طور معمول کمک مانند جیره غذایی و غیر غذایی که ما استفاده می شود برای به دست آوردن. … من شک اگر این سیستم جدید را در همه را هر اضافی کمک مزایای.

برای یک اریتره پناهندگان مادر یکی که او نیز نخواست نامش فاش شود تعهد دیجیتال ثبت نام دیده می شود به عنوان یک پیش شرط برای دریافت خدمات اساسی از آژانس پناهندگان سازمان ملل:

آن است هولناک برای دیدن کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با استفاده از دیجیتال ثبت نام به عنوان یک تعهد برای بقا. … من احساس می کنم گروگان گرفته برای غذا و سرپناه توسط یک آژانس سازمان ملل متحد مورد اعتماد را به تکیه.

Gebregzabiher UNHCR سخنگوی اشاره کرد که او تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است دیده می شود کسی حاضر ثبت نام.

“راه اندازی ورزش قبل بود عظیم آگاهی-کمپین جمع آوری به طوری که پناهندگان باید یک درک مناسب از مزایای جدید سیستم ثبت نام و همکاری با کارشناسان انجام ثبت نام. به عنوان مثل وجود دارد و مقاومت از پناهندگان آنچه” Gebregzabiher گفت.

این پناهندگان که صداهای جهانی به صحبت کرد در اتیوپی گفت: چند پناهندگان که حاضر به ثبت نام مجبور به ترک اردوگاه.

یکی سودان جنوبی پناهنده که خواست ناشناس بماند گفت که “اکثریت کسانی که حاضر ثبت نام از اردوگاه پس به آنها گفته شد به انجام این کار. برخی از آنها را تا حدی در اردوگاه و دیگران باید یکپارچه خود را به جوامع میزبان در Gambella در حالی که دیگران تا به حال برای بازگشت به سودان جنوبی.”

Global Voices به فارسی بیشتر آموخته است که در Jewi اردوگاه پناهندگان پیروان برخی از گروه های مسیحی مانند پروتستان ناجی یهودی کلیسای خدا و جماعت Yawuhe نیز حاضر مراحل ثبت نام بر اساس مذهبی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>