اعتراض, هنر در خیابان های طرابلس: مصاحبه با هنرمند لبنانی Batool یعقوب

Batool یعقوب. عکس گرفته شده با کسب اجازه از او Instagram.

پس از تظاهرات علیه دولت لبنان آغاز شد و در 17 اکتبر 2019 خیابان هنر به طور فزاینده ای تبدیل به شکل دیگری از اعتراض. هنرمند و فعال Batool یعقوب که همراه با یک گروه از هنرمندان از طرابلس در زمان آثار هنری خود را به خیابان ها به عنوان شهری هنر در سراسر دیوار هماهنگ با صدای protestings در سراسر شهرستانها.

در ماه اکتبر سال گذشته زمانی که دولت لبنان می خواستم برای اجرای مالیات بر واتساپ خدمات تماس و دیگر سیستم عامل رسانه های اجتماعی هزاران نفر از مردم لبنان رفت و به اعتراض در شهرهای مختلف. برای آنها این اندازه گیری به طور نامتناسبی تحت تاثیر اکثریت فقیر. اگر چه دولت خارج اندازه گیری اعتراضات ادامه داد, افشاگری های سیاسی, فساد, سیستم های فرقه ای که برقرار ثابت سهمیه کرسی های مبتنی بر دین از بحران اقتصادی و همچنین دفاع از حقوق زنان و گروه های اقلیت از جمله سوریه. دولت کاهش یافت و در 29 اکتبر, اما زمانی که یک دولت جدید تشکیل شد و در ژانویه سال 2020 آن را دریافت کرده بود با اعتراض. آغاز اعتراضات دولت بازداشت بیش از 450 نفر از آنها گزارش کرده اند که شکنجه شده است.

شهر طرابلس و شمال منطقه به یک منطقه عمدتا مسلمان جمعیت نقش محوری در تظاهرات. قبلا در این زمینه تجربه کرده بود عدم پوشش رسانه ای و پس از تظاهرات در طرابلس نیز کمک به پاک کردن کلیشه های مربوط به فقر و به جای برجسته جامعه هنرمندان سخنگویان جوانان و وحدت مردم آن است.

در این زمینه GV نویسنده مارتا Closa Valero مصاحبه Batool یعقوب یک هنرمند خود آموخته از طرابلس. Batool که نقاشی خیابانی هنر در طول تظاهرات در سال 2019 در حال حاضر همچنان به هنر از خانه اش به عنوان کشور برطرف قفل پایین با توجه به COVID-19.

مارتا Closa والرو: بسیاری از آثار ساخته شده توسط هنرمندان لبنان را می توان در رسانه های اجتماعی مرتبط با این اعتراضات مانند فرهنگی هنری فضا “هنر تغییر ” در بیروت است. شما از انجام کار مشابه در طرابلس چگونه این جنبش پدید آمده?

Batool یعقوب: هنر خیابانی یک روش جدید برای من این اولین کار من بود در ماه ژانویه با هم با دوستان Ghiath Al Robih به سوریه فلسطین هنرمند زندگی در طرابلس و Nagham Abboud همچنین یک طرابلس هنرمند. جالب است که آن اولین بار در شهرستان است که یک گروه از هنرمندان آمده اند با هم برای یک علت شایع برای نشان دادن انقلاب و به مبارزه برای آزادی بیان. قبل از هر منطقه به حال خود را در نمایشگاه های مختلف هنری وجود دارد اما نبود وحدت است.

“سقوط لیره” توسط Batool یعقوب Ghiath Al Robih و Nagham Abboud. عکس ژائو سوزا مورد استفاده با اجازه.

MCV: آنچه که انگیزه برای انجام اولین آثار هنری با هم ؟ آنچه شما می خواهید به نشان می دهد ؟

ضربه فیلم های پورنو کار: کار بیشتر بود Ghiath ایده. آن را شامل یک 3D نقاشی بر روی زمین در میدان از طرابلس انقلاب است. ما به نمایندگی از لبنان در حال سقوط به ورطه. این یک راه ساده برای به تصویر کشیدن آنچه که ما زندگی را از طریق در زمان واقعی ما از دست دادن ارزش ارز دولت بدون دولت انجام هر کاری برای نجات این وضعیت است.

MCV: به صورت جداگانه و با چه تم اصلی است که شما می خواهید برای انتقال از طریق کار خود را?

ضربه فیلم های پورنو کار: موضوع اصلی ما این است که انقلاب نشان می دهد که چگونه مردم مظلوم و شرایط سخت است که ما در دولت لبنان فراهم نیست و ما با حقوق اساسی. به این دلیل که هنرمندان ما به دنبال چیزی است که نمی توان دست کم گرفت این است که ما می خواهیم برای قرار دادن در ضبط خواسته های تظاهرات و اطمینان حاصل شود که صدای ما شنیده می شود. ما نمی خواهیم به از دست دادن حق ما را به خودمان بیان کنیم باید مسئولیت را به انجام همه چیز را که ما می توانیم برای بیان پیام ما.

عکس های اعتباری به @pixmotion در Instagram حساب یعقوب. با اجازه استفاده می شود.

MCV: با توجه به اینکه خیابان masculinized فضا, آیا تا به حال احساس آن است که سخت تر است را به خیابان هنر به عنوان یک زن ؟

ضربه فیلم های پورنو کار: زن بودن و مایل به ایجاد هنر خیابانی یا هر هنری نظم و انضباط است که شامل انجام در خیابان سخت تر است برای یک زن. در جامعه لبنان وجود دارد با ذهنیت های مختلف و ظلم و ستم نسبت به زنان وجود ندارد. جامعه فکر می کند که زنان به عنوان محدود به صفحه اصلی آشپزی و مراقبت از کودکان. در این راه ما چشم انداز قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. آن است که این ذهنیت است که قبول نمی کند یک زن در خیابان نقاشی و یا انجام دیگر اشکال هنری مانند رقص است. به عنوان یک زن شما مجاز به ایجاد هنر در خانه و سپس آن را به یک گالری از آنجا که آن را حمل می کند پیامدهای منفی چون هیچ نمایش گذاشته شده است. اما هنگامی که آن را ترجمه به هنر خیابانی وجود دارد یک نمایشگاه و پس از آن شما می توانید خود را در موقعیت های منفی با هرزه چشم ارعاب و مردم با افکار بد از شما. این منجر به بسیاری از زنان به جهش به خیابان هنر. با وجود این جنبه ها, من می خواهم به شجاعت به تمام زنان لبنانی را به خیابان ها و حمل مهارت های خود را با آنها.

عکس از یعقوب Instagram. با اجازه استفاده می شود.

MCV: در هفته گذشته این دیده اند تظاهرات در طرابلس دوباره. چه انگیزه ای برای تظاهرات و آنچه که موقعیت خود را به عنوان یک هنرمند و فعال?

ضربه فیلم های پورنو کار: آخرین تظاهرات پدید آمده به عنوان یک نتیجه از افزایش سریع هزینه های زندگی و قیمت پایه محصولات خود را افزایش. مردم دیگر چیزی برای از دست دادن, به طوری که آنها در حال طرح ریزی خشم خود را نسبت به بانک ها از آنجایی که آنها در بالای این موسسات که غارت شهروندان است. شخصا, من فکر نمی کنم که این واکنش مطلوب است برای بازیابی پول ما. من معتقدم در این اتحادیه از کل جمعیت لبنان برای تحت فشار قرار دادن دولت و برای سرکوب این هرج و مرج است.

عکس های اعتباری @ahmed_photo86 نشان داده شده Instagram حساب Batool. با اجازه استفاده می شود.

MCV: دیدن وضعیت فعلی در لبنان چیست و موقعیت خود را با توجه به آینده ؟

ضربه فیلم های پورنو کار: وضعیت کنونی را ندارد من احساس خوبی برای آینده است. من می خواهم به امید اما واقعیت به ما نشان می دهد که وضعیت بدتر شده است. افزایش COVID-19 موارد و عدم اقدامات پیشگیرانه در بخشی از مردم می تواند این وضعیت حتی بدتر است. با وجود این من آرزو لبنان آزادی و ثبات با هنر من من ادامه خواهد داد برای انجام تا آنجا که من می توانم برای کمک به افزایش آگاهی و انتقال پیام ها از ما شد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>