‘حفاظت از جنگل ها بسیار مهم است برای درمان بیماری های همه گیر,’ بومی رهبران می گویند

لوی سوکر رومرو BriBri بومی فرد از کاستاریکا و هماهنگ کننده Mesoamerican داد از مردم و جنگل (AMPB). عکس از جوئل Redman/اگر ما نیست پس با اجازه استفاده می شود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

بومی رهبران از کاستاریکا و برزیل و اندونزی که به تازگی با حضور در یک کنفرانس در ایالات متحده گفته اند که بیماری های همه گیر مانند COVID-19 تبدیل خواهد شد به طور فزاینده ای مشترک اگر جنگل ها حفظ شود.

رهبران داد در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک در مارس 13, سازماندهی شده توسط پوشش آب و هوا در حال حاضر جهانی روزنامه نگاری ابتکار شرکت تاسیس شده توسط Columbia Journalism Review و ملت.

حداقل یک چهارم از طب مولکول های مشتق از گیاهان; 80 درصد از مردم در سراسر جهان با تکیه بر داروهای گیاهی و تنوع زیستی است که بسیار مهم برای پیدا کردن داروی جدید. هنوز جنگل زدایی در جهان بیشترین زیستی جنگل های پیشرفت سریع است.

بدن در حال رشد از تحقیقات علمی نشان می دهد که مردم بومی یکre کلیدی برای حفاظت از جنگل ها اما آن مردم به طور فزاینده ای قربانی خشونت آمیز در زمین جنگ است. در کاستاریکا به تنهایی دو Bribri رهبران کشته شده اند در 12 ماه گذشته و تا کنون هیچ یکی شده است تحت پیگرد قانونی قرار.

در نشست خبری رهبران هم مقصر بزرگ و شرکت های چند ملیتی مانند شرکت کارگیل و یونیلور برای احترام به حقوق زمین های خود را.

برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر من مصاحبه لوی سوکر رومرو از Bribri جامعه در کاستاریکا و رهبر هماهنگ کننده Mesoamerican داد از مردم و جنگل (AMPB). مصاحبه ترجمه شده و ویرایش شده برای اختصار.

ملیسا Vida (MV): چه ارتباطی بین COVID-19 و راه ما از زندگی ؟

لوی سوکر رومرو (LSR): مطالعه در مورد ریشه های کروناویروس و می بینیم که فعالیت های انسان را مورد تاخت و تاز و کاهش فضای در دسترس برای حیوانات. نه تنها آن بوده است کاهش می یابد اما ما در چنین درنده مدل توسعه است که انسان در حال تجاوز خود را در فضای بیش از حد – این چیزی است که اتفاق می افتد با سویا قصد دارد در جنگل آمازون. همه این حیوانات در حال جمع آوری در یک مکان و… که می داند چه اثرات آلودگی و مواد شیمیایی باید در این گونه که آسیب پذیر هستند. این یک سوء مدیریت از ما به اصطلاح توسعه است.

MV: چگونه ما می تواند بازیابی از COVID-19?

LSR: coronavirus مانند دیگر بیماری های همه گیر است که به طور فزاینده ای رخ می دهد که یک نتیجه از سیاره ما عدم تعادل. وجود خواهد داشت بسیاری دیگر از بیماری های همه گیر مانند “قارچ بیماری از پاناما” به احتمال زیاد برای حمله به همه ما موز تولید و پیامدهای عظیمی در جوامع ما.

چه جایگزین ؟ تنوع و گوناگونی دارند اما این بعید است که اتفاق می افتد به این دلیل که بازار متمرکز شده است در یک محصول واحد. تنوع کلیدی است و ما سنتی بومی مزارع باید پزشکی و انواع محصولات. و من فکر کرده ام: ما در بومی سرزمین هنوز هم می تواند حفظ خودمان را حتی زمانی که شهرستانها قرار می گیرند. ما در حال بازگشت به ما ظرفیت های خود پایداری.

زن و کودک از راما هندی رودخانه جامعه در نیکاراگوئه, نوازش یک گراز وحشی. عکس های ملیسا ویدا با اجازه استفاده می شود.

MV: بنابراین امید می توان در جنگل است ؟

LSR: بله اما زمانی که جنگل را قطع, که در آن ما می رویم به دریافت دارو? ما را گفت: آن را دوباره و دوباره اما… تا کنون تصمیم گیرندگان نمی پرداخت توجه زیادی به ما. تصور کشورها در واقع افزایش تعداد آنها از مگا پروژه ها و monocultures که سرعت جنگل زدایی برای رفع بودجه خود را [با سود ساخت]. آنها در حال رفتن به عقب.

MV: آیا شرکت های دارویی می آیند برای دیدن شما برای پزشکی ؟

LSR: که زاویه دیگری است. ما همیشه گفته ام که دانش ما در دسترس است برای هر کسی که مایل به کمک به درمان بیماری های ایجاد شده به دلیل تغییر آب و هوا, اما ما هرگز گفت: “آمده بهره برداری ما آمده و سرقت همه چیز ما است.” پیدا کنم آن را سخت به درک که قدرت اقتصادی را می توان تا کور به برخی از چیزهایی. هر زمان که آنها را ببینید یک فرصت برای غارت و پول آنها آن را انجام دهد. این چیزی است که ما همیشه محکوم کرد ما باید مراقب باشید [با این شرکت ها].

MV: چرا کاستاریکا گوش دادن به گفته شما ؟

LSR: من معتقدم که کاستاریکا است که بازتابی از آنچه اتفاق می افتد در منطقه ای: دولت ها نتوانسته اند به درک که جوامع است که مردم بومی مردم کسانی از ما که با جنگل — یک عامل کلیدی در حفاظت از این منابع و یک عامل کلیدی بقای انسان است. سیاستمداران فقط نمی فهمم.

MV: چرا زدایی شتاب در مرکزی امریکا در ده سال گذشته?

LSR: اول شرایط اقتصادی در کشور ما در حال وخیم و شرکت های بزرگ استفاده کنید که استدلال می گویند: “ما در حال رفتن به بوته کشت خالص و ما می رویم به شما یک کار است.” مردم فکر می کنم که [توسعه اقتصادی] اما از آن نمی باشد. آنها با استفاده از فقیر وضعیت اقتصادی مردم روستایی. دوم این قانون و اجرای قوانین [برای حفاظت از جنگل ها و حقوق ما] واقعا ضعیف در منطقه است. سوم قاچاق مواد مخدر در حال رشد در منطقه آنها با استفاده از جنگل ها است. چهارم و شخصی من است نظر کشورهای آمریکای مرکزی هستند بیشتر متمرکز بر حل کسری بودجه خود را نسبت به حفاظت از جنگل ها. آنها بیشتر نگران درآمد خود را در مورد مالیات خود را در مورد سرمایه گذاری خارجی.

زن و کودک از راما هندی رودخانه جامعه در نیکاراگوئه. عکس های ملیسا ویدا با اجازه استفاده می شود.

MV: بنابراین شاید Coronavirus همه گیر است که یک فرصت را به فکر می کنم متفاوت است ؟

LSR: من نمی آن را به عنوان یک فرصت من آن را به عنوان آنچه که ما گفته اند برای مدت زمان طولانی به جهان و سیاستمداران و آشکار است که امروز ما باید مراقبت از جنگل ما باید خود ما توسعه سیستم ما نباید قبول این مگا پروژه… ما شده است گفت: این برای سال و هیچ کس گوش به ما.

بنابراین من اعتقاد دارم که زمانی که بیماری های همه گیر مانند این اتفاق می افتد سیاستمداران ممکن است فکر می کنم به خود: “این مردم هستند حق”. ما می دانیم آنچه که ما در حال صحبت کردن در مورد. این دانش است که تصویب شده است ancestrally و ما می دانیم که هر نوع عدم تعادل به پایان می رسد تا همه چیز رو به وخامت. زمین یک موجود زنده مثل ما. زمانی که او می شود نامتعادل وجود دارد عواقب و ما آنها را در حال حاضر.

MV: چه چیزی به شما امید می دهد?

LSR: واقعیت این است که ما به عنوان مردم بومی به طور فزاینده ای سازمان یافته است. ما در حال به دست آوردن بیشتر و دانش بیشتر. ما باید بیشتر ابزارهای ارتباطی. همچنین ما باید از تجارب موفق در منطقه مانند در مدیریت جنگل در تولید محصولات ارگانیک در پانل های خورشیدی موفق توسط زنان است. ما در حال بازگشت به ریشه های ما به ما بومی دانش فرهنگی به منظور زنده ماندن. چرا که در حال حاضر آن را در مورد بقا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>