میدان سرخ مسکو ترک در طول COVID-19 pandemic, مارس 17 سال 2020 است. عکس (c): Marc Bennetts. با اجازه استفاده می شود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

روسیه بار دیگر در قلب بین المللی “خبر جعلی” رسوایی. از ماه فوریه برخی از رسانه ها را متهم کرد مسکو از رها کردن یک coronavirus کمپین دروغ. این ادعا تکرار شد در یک سند داخلی پیش نویس توسط اتحادیه اروپا سیاست خارجی بازو در مارس 18.

در میان این عناوین از آن آسان است به از دست ندهید همین است که دولت روسیه نیز در جنگ در برابر دروغ خود را — و تعریف خود از “خبر جعلی” است که بسیار در چشم بیننده است.

در زمان نوشتن با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز نقشه وجود دارد بیش از 68,000 تایید coronavirus موارد در روسیه است. این کشور است که تحت سخت قرنطینه اقدامات است. اما برای چند هفته و روسیه بود و یک پرت و ثبت شده به طور قابل توجهی پایین تر مرگ و میر نسبت به سایر کشورهای بزرگ و غیر منتظره ای کم میزان عفونت با وجود آن نسبتا زیادی تست درایو. شده است وجود دارد مقدار حدس و گمان بیش از این داده ها بسیار از آن با تمرکز بر اثربخشی روسیه تجهیزات تست. در اواخر مارس 21 کشور تنها گزارش 306 تایید موارد — به عنوان بیمارستان شروع به پر کردن با غیر منتظره ای شدید موارد ذات الریه. “من احساس آنها در حال دروغ گفتن به ما” گفت آناستازیا Vasilyeva رئیس پزشکی کشور اتحادیه.

به عنوان همه گیر به شدت در روسیه و برخی از شهروندان شروع به شک آمار رسمی است. به نظر می رسد شده اند به این گرایش که به رهبری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور به وزارت امور خارجه در مارس 4 که ادعا می کند از هزاران نفر در روسیه شد “تقلبی” است که به احتمال زیاد آمد “از خارج از کشور” در نظر گرفته شده برای ایجاد وحشت در میان جمعیت.

اختلافات بیش احتمالی تعدادی از موارد به نظر می رسد که در این مرکز برای اولین بار با مشخصات بالا “خبر جعلی” ردیف در روسیه بیماری همه گیر. در مارس 20 ایستگاه رادیویی مستقل Ekho Moskvy حذف متن و ضبط گفتگو با دانشمند علوم سیاسی والری Solovey از وب سایت خود را. تقاضا آمد از Roskomnadzor روسیه رسانه های دولتی دیده بان که در 18 مارس تا به حال تهدید به حذف روسیه, اخبار رسانه های’ گواهینامه و یا مسدود کردن وب سایت خود را اگر آنها منتشر شده “تقلبی” در مورد کوروناویروس. Roskomnadzor توضیح داد که آن را تا به حال به “حذف نادرست اجتماعی اطلاعات که مطرح عظیم اختلال در نظم عمومی” اما مشخص نیست که محتوای متخلف در Ekho Moskvy پخش. آن است که در حال حاضر اعتقاد بر این است که آنچه irked مقامات بوده است Solovey را برآورد که کروناویروس در حال حاضر ادعا 1,600 در روسیه زندگی می کند و مقایسه کرملین دست زدن به بحران به اتحاد جماهیر شوروی در پاسخ به این 1986 هسته ای چرنوبیل فاجعه است.

در همان زمان انتشار آنلاین در ماگادان نیز سقوط ناپاک از Roskomnadzor. در 20 مارس Govorit ماگادان تهدید به جریمه های بزرگ در ارتباط با مقاله ای ادعا کرده است که یک مرد با یک مشکوک به عفونت کرونا ويروسی مرده بود در شهرستان روسیه در شرق دور. اگر چه انسان عفونت هرگز تایید انتشار در دفاع از آن گزارش; به عنوان یک ویرایشگر گفت: دولت در خروجی رسانه ها ریا نووستی: “یا بیمار نبود در بیمارستان یا نبود او مشکوک به داشتن coronavirus یا او نمی میرند. تمام این چیزها اتفاق افتاده است.”

زمانی که محلی چاپ برجسته ملی روزنامه کومرسانت گزارش داد که 1000 تا گور آماده شده بود برای coronavirus قربانیان در یک گورستان در شهر اوفا در آوریل 12 سردبیران آن دریافت دقیقا همان تماس Roskomnadzor خواستار حذف این مقاله است. و هنگامی که نوایا گازتا روزنامه نگار النا Milashina نوشت: یک مقاله انتقادی در مورد چچن مقامات دست زدن به بحران دادستان کل خواستار حذف آن در آوریل 16 با توجه به اشکالات. Milashina بعدها علنا تهدید رهبر چچن رمضان قدیروف.

آن است که نه تنها نشریات که سقوط ناپاک از این روند است. افراد مختلف در هفته های اخیر متهم شده اند های “نادرست اجتماعی اطلاعات است.” یا به ترجمه از روسی legalese: ‘جعلی’شد.

یک قانون در برابر جعلی اخبار

یک قانون در برابر انتشار “اعتماد اجتماعی اطلاعات منتشر شده تحت پوشش راستگو پیام” وارد نیروی در روسیه در ماه مارس 2019. این قانون که معرفی شد در کنار بحث برانگیز ممنوعیت “متخلف” مقامات.

2019 قانون تا به حال ساخته شده جعلی اخبار اداری جرم و جریمه نقدی. آن را به ندرت و متناقض استفاده می شود توسط دادستان — تا ماه مارس زمانی که تعدادی از محاکمات تحت قانون شدت افزایش یافته است.

در تاریخ 1 آوریل سال جاری پوتین بالا برده سهام با امضای یک قانون جدید که باعث می شود به اشتراک گذاری خبر جعلی یک جرم جنایی. آن را همراه با یکی دیگر از قانون که باعث نقض قرنطینه اقدامات یک جرم جنایی اگر انجام این کار باعث مرگ و میر. مسئولیت کیفری برای به اشتراک گذاری “خبر جعلی” در حال حاضر می تواند به معنای خوب تا دو میلیون روبل و احکام زندان تا پنج سال. اگر انتشار “اطلاعات غیر قابل اعتماد” تداخل با بهره برداری از خدمات ضروري مجرم ممکن است تا جریمه از 400 ، 000 روبل.

با توجه به استانیسلاو Seleznev یک وکیل برای Agora بین المللی حقوق بشر و سازمان های غیر دولتی یکی از نقاط چسبیده در قانون است که مقامات باید ثابت کند که مجرمان می دانستند که این اطلاعات ظاهرا غلط قبل از توزیع آن. این همچنین اجازه می دهد تا مقامات برای مجازات تنها یک نفر به جای کل زنجیره ای از افرادی که به اتهام “خبر جعلی” — حلول آن را با معنا و با هر به اشتراک گذاری.

Seleznev و همکارانش از ترس این است که قانون را سرد اثرات آن بر آزادی بیان. در طول نزدیک به سه هفته پس از آن وارد نیروی RuNet اکو را شناسایی کرده حداقل شش نمونه از پرونده های جنایی برای گسترش “خبر جعلی.”

اولین پرونده جنایی آورده بود در برابر سنت پترزبورگ اقامت آنا Shushpanova با توجه به پست او در سسترورتسک دارایی در VKontakte در مارس 2, که در آن او ادعا کرد که یک بیمار در یک کلینیک محلی کشف شد به خفیف, علائم کروناویروس, اما بعد از آن به خانه فرستاده شده توسط حمل و نقل عمومی. پاول Yasman, Shushpanova وکیل گفت Meduza که این مورد روی حیله و تزویر است با توجه به این که آن غیر ممکن است برای اثبات که Shushpanova بود “آگاهانه های” جعلی, اخبار, به عنوان او بر این باور او منبع به طور کامل قابل اعتماد است. Shushpanova همچنین گفت Meduza که او معتقد است که این مورد در ارتباط بود به فعالیت.

با این وجود موارد اداری برای “fake اخبار” ادامه اعلام می شود — اجرای قانون به نظر می رسد ترجیح می دهند آنها را, و راه اندازی در حداقل 12 از اقدامات اداری برای جرم تنگ تر شد در تاریخ 1 آوریل. این موارد نیز تا حد زیادی از نگرانی های کاربران رسانه های اجتماعی که شک و تردید در گزارش های رسمی در مورد این بیماری همه گیر.

برای مثال در مارس 9, پلیس در سنت پترزبورگ راه اندازی یک مورد اداری در برابر ولادیمیر Vorontsov مدیر یک گروه در شبکه های اجتماعی VKontakte به نام “پلیس بازرس.” Vorontsov را متخلف ارسال شد ضبط مورخ در مارس 2 که در آن Vorontsov ادعا کرده است که 70 درصد از مردم در FSB موسسه در سنت پترزبورگ شده بود با آلوده coronavirus. با توجه به RBK, Vorontsov گفت که او تا به حال برای اولین بار کشف این اتهام علیه او در RT شبکه تلویزیونی و VKontakte که در حال حاضر حذف شده و متخلف پست توسط این زمان او رفت و به دنبال آن است. اخیرا در سورگوت یک مرد جوان بود به اتهام یک جرم اداری در آوریل 21 برای انتشار اخبار جعلی برای استدلال در پست های رسانه های اجتماعی است که مقامات محلی بودند نه در حقوق خود را به بازداشت غیر آلوده مردم برای نه مطابق با self-انزوای رژیم است.

باید تاکید کرد که این اتهامات عنوان شده علیه کاربران رسانه های اجتماعی ساخت خطرناک تر ادعا می کند: در 15 آوریل 38 سال از ولادی کافکاز دستگیر شد برای به اشتراک گذاری ویدیو آنلاین با دعوت از شهروندان برای بیرون آمدن از انزوا و اصرار دارد که انجام این کار مطرح شده و هیچ تهدیدی برای سلامت خود.

با COVID-19 در ذهن همه روشن است که مقامات روسیه نمی تواند اعمال قانون جدید در برابر هر رسانه های اجتماعی کاربر با یک بحث نظر در مورد کوروناویروس. آنها ممکن است قصد داریم به طوری که در 15 آوریل مخالفان وب سایت خبری MBK-رسانه ها گزارش دادند در یک سند گفته از ریاست جمهوری حمایت “demonstratively” درخواست های جعلی اخبار قانون در برابر “چند وبلاگ نویسان” و “یک زن و شوهر از رسانه ها.”

در نتیجه تعداد نصب از “خبر جعلی” coronavirus موارد هر دو اداری و جنایی را ترک کرده است برخی از RuNet کاربران تلخ در مورد آنچه آنها را به عنوان انتخابی خود نرم افزار. زمانی که videoblogger الکساندر خار ثبت طنز تصویری طنز COVID-19 تئوری های توطئه او رو تعقیب کیفری بر اساس قانون جدید:

دوستان یک پرونده جنایی شده است علیه من دیروز کمدی کلیپ که در آن من را مسخره تئوری های توطئه ادعا که coronavirus سرچشمه در یک آزمایشگاه. دلیل: خبر جعلی درباره منشاء ویروس. @sledcom_rf [کمیته تحقیقاتی فدراسیون روسیه]: حال شما خوبه در سر ؟ *پنهان در پشت مبل*

تضاد می تواند کشیده شده با انتصاب دکتر الکساندر Myasnikov به عنوان رئیس دولت Coronavirus مرکز اطلاعات. Myasnikov که به طور منظم به نظر می رسد در تلویزیون به عنوان مهمان طرفدار کرملین دانشمند ولادیمیر Solovyov ساخته شده چند ادعا می کند در ماه های فوریه و مارس است که این بیماری همه گیر نمی خواهد وارد روسیه شد که در آن “فصلی” و که آن را باید کاهش خواهد یافت اواسط ماه آوریل است. او بعد از عقب نشینی این ادعا که او توصیه می شود در انتظار گله ایمنی.

دکتر الکساندر “COVID دریافت نمی کند روس ها” Myasnikov خواهد صندلی ستاد مبارزه با کروناویروس. است خود را به تمام کارکنان مانند که یا شما فقط برداشت یکی از شایع ترین حس برای برقراری ارتباط با ،

در میان Myasnikov وظایف خواهد بود برای رهبری مبارزه با کروناویروس مرتبط با “خبر جعلی.”

ایمن ماندن خاموش ماندن

روسیه است و نه غیر معمول در دفاع از پیامدهای علیه کسانی که در گسترش اطلاعات غلط مضر است که می تواند آسیب برساند و سلامت عمومی است. اما به عنوان تعدادی از اداری و پرونده های جنایی تحت قانون جدید مانت دیجیتال فعالان حقوق زن هشدار می دهند که از آن استفاده می شود به خصوص اغلب در برابر کسانی که آشکارا سوال دولت را به حساب مبارزه با ویروس و یا آمار رسمی از coronavirus موارد و مرگ و میر.

در حال حاضر کسی به فکر اشتراک گذاری نظرات خود را در مورد این بیماری همه گیر در RuNet را به خوبی انجام دهید را به حساب این مشاوره از Sarkis Darbinyan یکی از بنیانگذاران Roskomsvoboda یک سازمان غیر دولتی دفاع از آزادی اطلاعات آنلاین. او پیشنهاد زیر را در نظرات به TV باران در آوریل 11:

    • Не публиковать информацию, которая отличается от официальных данных оперативного штаба или государственных органов. Даже со ссылкой на слова знакомых;
    • Не шутить про коронавирус — у полиции и прокуратуры нет никакого чувства юмора, и за любую шутку, которая не соответствует официальной информации властей, могут привлечь к ответственности;
    • Если вы все-таки решили пошутить или выразить свое мнение о коронавирусе, отличное от официального, стоит поставить дисклеймер/хештег с указанием на это. Это объясняется тем, что в таком случае следствию “придется анализировать не только контент, но и комментарий самого пользователя о том, что к его сообщению не надо относиться серьезно.
  • نه انتشار هر گونه اطلاعات است که متفاوت از اطلاعات رسمی از ستاد عملیاتی و یا سایر نهادهای دولتی. حتی اگر پشتیبانی شده توسط این کلمات از آشنایان.
  • نمی جوک در مورد کوروناویروس. نه پلیس و نه دادستان باید حس شوخ طبعی; آنها می تواند نگه داشتن شما پاسخگو برای هر شوخی که نیست مربوط به اطلاعات رسمی.
  • اگر شما هنوز هم تصمیم به شوخی در مورد کوروناویروس و یا در هر راه ابراز نظر که متفاوت از خط رسمی شما باید اضافه سلب یا برچسب که نشان می دهد این. این نیاز است که توضیح داده شده توسط این واقعیت است که محققان را به تجزیه و تحلیل نه تنها محتوای متخلف پیام بلکه هر کاربر نظر که نشان می دهد که این پیام باید یا نباید جدی گرفته شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru