کولاژ ساخته شده از تصویر پرچم کوزوو و جامائیکا و ویکیپدیا عکس از کوزوو سفیر ایالات متحده Vlora Çitaku بود که مقصر این بدبختی.

این داستان توسط Milica Radovanović در ابتدا در ظاهر متا.mk News Agency پروژه مسخ پایه و اساس است. یک نسخه به روز شده است منتشر شده در زیر به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

“جامائیکا به رسمیت شناخته شده است استقلال کوزوو” – داستان تکرار به طور گسترده ای در بالکان ملت و منطقه در فوریه 20. پس از بالا مشخصات کوزوو مقامات از جمله رئیس جمهور هاشم Thaçi, با شوق و ذوق اعلام کرد که اخبار رسانه ها به سرعت آن را برداشت. در این روز تنها در حدود نیمی از کشورهای جهان رسمیت شناختن کوزوو به عنوان یک کشور مستقل.

جز این که هیچ یک از آن درست بود. دو ساعت پس از اتهام به رسمیت شناختن گزارش شده است جامائیکا وزیر خارجه کامینا جانسون-اسمیت آن را تکذیب کرد.

کوزوو را به دفتر ریاست جمهوری با اشاره انگشتان دست در این کشور سفیر ایالات متحده Vlora Çitaku که گفته اطلاع مقامات در خانه مورد جامائیکا قطعنامه در فوریه 19. وزیر امور خارجه Glauk Konjufca تایید این حساب از طریق شبکه های اجتماعی افزود که Çitaku فرستاده بود این اطلاعات توسط ایمیل.

در مارس 4, Konjufca درخواست رئیس جمهور کوزوو به تماس هفت سفیران از جمله Çitaku به دلایل گفته ربطی به رسوایی.

Çitaku توییتی در مورد اخراج او از آمریکا ماموریت اما هنوز علنا اظهار نظر در جامائیکا موضوع است.

تعداد کشورهایی که به رسمیت شناختن استقلال کوزوو یک موضوع بحث انگیز است. پریشتینا ادعا آن است که 116 کشور در حالی که بلگراد می گوید این رقم پایین تر است. در سال های اخیر بلگراد به طور فعال لابی برای منصرف کردن کشورها از به رسمیت شناختن کوزوو به عنوان یک کشور مستقل. برخی از کشورها که تا به حال آن را انجام داده در گذشته را اخیرا عقب نشینی مانند غنا و سیرالئون.

در حالی که تحلیلگران از جمله Shpetim Gashi سرزنش جامائیکا اشتباه در کوزوو را “نابالغ سیاست خارجی” دیگران می پرسند که آیا رسانه ها نیز به عهده دارد.

بررسی, بررسی, بررسی

صحبت کردن با دگردیسی Maja Zivanovic یک روزنامه نگار با بالکان گزارش های تحقیقی شبکه (BIRN) استدلال می کند که روزنامه نگاران باید تایید Thaçi این اتهامات قبل از گزارش آنها را — از جمله با درخواست از دولت برای یک سند رسمی و یا چک کردن با جامائیکا مقامات.

او اضافه می کند که در حالی که وجود دارد بسیاری از بحث در مورد خبر جعلی در بالکان آنها به ندرت مشکل است که در زمان منابع اطلاعات غلط در حال مقامات خود است. او می گوید:

Svaka objava nekog političara na društvenim mrežama چگونه تاثیر, فقط zbog te kulture da se olako daju izjave من tvrdnje دوجنسی trebalo da se objavljuje sa ogradom من jasno navede ko stoji iza te tvrdnje. من potrebno je kad خدا je به moguće uraditi činjeničnu proveru informacije, posebno kada je reč o informacijama koje su من قبل از جبه صفرا predmet osporavanja, neslaganja علی من informacijama koje su od velikog značaja za javnost kao što je ova.

هر گونه اعلام یک سیاستمدار در شبکه های اجتماعی دقیقا به همین دلیل است که فرهنگ به اظهارات و ادعاهای بدون هیچ گونه محدودیت باید منتشر شود با برخی رزرو [مثلا] به وضوح بیان کرد که پشت این ادعا در سوال. همچنین باید هر زمان که ممکن است به واقعیت-بررسی اطلاعات به خصوص وقتی که می آید به ادعا می کند که قبلا موضوع اختلاف یا اختلافات بلکه به اطلاعات عمومی اهمیت مانند این یکی.

علاوه بر این, او می گوید: ضروری است برای روزنامه نگاران قادر به تشخیص پروفایل های جعلی در رسانه های اجتماعی به عنوان که برخی از آنها ایجاد شده با هدف خاص گسترش اطلاعات غلط.

او به یاد می آورد که مورد اخیر از اتهام مرگ محکوم جنایتکار جنگی Ratko Mladić که در حال حاضر در حال گذراندن حبس ابد برای جنگ جنایات بوسنی-حضور نیروهای تحت فرماندهی او در طول جنگ بوسنی. یک روزنامه نگار ایتالیایی به عمد مشترک اخبار كذب در توییتر از طریق پروفایل جعل هویت بوسنی, سیاستمدار و بالکان رسانه های انبوه گزارش آن را به عنوان اگر آن را درست است.

در آن زمان واقعیت-چکرز حدود 30 دقیقه به کم ارزش کردن جعلی ادعا در مورد Mladić مرگ است. Ms Zivanovic ادامه می دهد:

Osnovna stvar je proći kroz sve prethodne objave naloga koji se smatra izvorom na društvenim mrežama. Utvrditi da li je kredibilan na osnovu prethodnih objava. جای, obično tu odmah možete da ‘nanjušite’ potencijalnu zamku. Novinari BIRN-یک vrlo često pokušaju دا kontaktiraju vlasnika naloga پرکو privatnih poruka یک u isto vreme potrebno je kontaktirati sve na koje se informacija odnosi من pokušati da se dobije potvrda od drugih strana

در واقع, آنچه باید انجام شود این است که به نقد و بررسی منبع پست قبلی برای تعیین اینکه آیا آنها معتبر. معمولا در این مرحله شما قادر به خر خر کردن پتانسیل دام. BIRN را به روزنامه نگاران اغلب سعی کنید به تماس با صاحب این پروفایل از طریق پیام خصوصی و در همان زمان برای تماس با تمامی افراد به آنها اطلاعات اعمال می شود و همچنین سعی کنید به دریافت تایید از دیگر احزاب است.

اکثر مقامات کوزوو نیست حذف نادرست خود را در مورد اظهارات جامائیکا را شناخت — به جز وزیر خارجه اسبق Behgjet Pacolli که حذف آن و سپس در توئیتر خود نوشت: “در هر صورت با تشکر از شما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im