پاکستان سخت گیرانه قوانین در رسانه های اجتماعی را به فعالان با تعجب

Social media apps. Image via Pxfuel. CC0

تصویر از طریق Pxfuel. CC0

در ژانویه 28, پاکستان, کابینه فدرال تصویب “شهروندان حفاظت (علیه آنلاین آسیب) قوانین سال 2020” بدون مشورت با سایر ذینفعان و یا اطلاع رسانی عمومی به عنوان اخبار بین المللی, به زبان انگلیسی, روزانه گزارش شده در فوریه 12 سال 2020 است. قوانین و مقررات درج شده است در پیشگیری از, الکترونیکی, جرایم, قانون 2016.

این مجموعه ای از قوانین را تنظیم همه فعالیت های رسانه های اجتماعی آنلاین و رسانه های اجتماعی شرکت ها خواهد بود موظف به افشای هر گونه اطلاعات یا داده ها به بررسی سازمان های زمانی که درخواست توسط مقامات. آنها همچنین نیاز به حذف محتوای غیر قانونی تلقی می توسط مقامات. اگر سیستم عامل قادر به تطابق با قوانین آنها در معرض خطر مسدود شده و جریمه نقدی محکوم شد. روشن نیست که قوانین جدید را به اثر.

در این زمان پاکستان فعالان تعجب:

چه در قوانین ؟

به گفته وزیر وزارت فناوری اطلاعات شعیب صدیقی , قوانین جدید نیاز به “شرکت رسانه های اجتماعی و سیستم عامل هایی مانند Facebook, YouTube, Infinite, Dailymotion, توییتر و دیگران برای باز کردن دفتر در پاکستان و ثبت نام در این کشور در عرض سه ماه.” این سیستم عامل را به حذف هر گونه “محتوای غیر قانونی” اشاره به آنها در نوشتن و یا به صورت الکترونیکی امضا ایمیل در عرض 24 ساعت و در موارد اضطراری در ظرف شش ساعت.

با توجه به قوانین رسانه های اجتماعی به معنی “هر برنامه رسانه های اجتماعی و یا خدمات و یا کانال ارتباطی اختصاص داده شده به جامعه مبتنی بر ورودی تعامل محتوا sub-محتوای به اشتراک گذاری و همکاری” و یک شرکت رسانه های اجتماعی اشاره دارد به “یک نهاد است که صاحب و یا اجرا می شود و یا مدیریت آن سیستم آنلاین.” با توجه به قوانین از جمله شرکت های “باید با توجه ادراک مذهبی و فرهنگی و قومی و امنیت ملی حساسیت های پاکستان است.”

یک هماهنگ کننده ملی منصوب خواهد شد توسط وزیر فناوری اطلاعات و مخابرات “خواهد بود که با کمک یک کمیته متشکل از ذینفعان (قوانین مشخص نیست این سهامداران) به عنوان مطلع فوق الذکر وزیر.” با توجه به قوانین هماهنگ کننده عملکرد نیز شامل نوشتن آموزش در رابطه با قوانین و مقررات از رسانه های اجتماعی:

advis[ing] فدرال یا استانی و issu[ing] دستورالعمل به ادارات و مقامات و سازمان های مطابق با الزامات امنیت ملی در رابطه با مدیریت و یا مقررات و یا عملکرد اجتماعی شرکت های رسانه ای. بخش مقامات یا سازمان را در عمل باید رعایت گفت: دستورالعمل. اين دستورالعمل ها ممکن است شامل اقدامات مربوط به مسدود کردن غیر قانونی محتوای آنلاین کسب اطلاعات و یا اطلاعات از شرکت رسانه های اجتماعی و دیگر مسائل از جمله;

با توجه به قانون 6, “شرکت رسانه های اجتماعی باید ارائه به آژانس تحقیقات تعیین شده و یا تاسیس در بخش 29 قانون اطلاعات مشترک در مورد, مشترک, ترافیک داده ها و محتوا و داده ها و هر گونه اطلاعات یا داده ها.”

قانون 7 ذکر شده است که “در مورد رسانه های اجتماعی شرکت نتواند به رعایت مفاد این قوانین هماهنگ کننده ملی در مورد صدور دستورالعمل برای خاموش کردن خدمات مربوطه و یا مسدود کردن کل سیستم آنلاین و وضع مالیات خوب به پاکستان تومان. 500 میلیون دلار (Us $3.24 میلیون).”

“اژدهایی” قوانین

تمام حقوق دیجیتال فعالان و بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی در پاکستان را رد کرده اند این مرحله و آن را محکوم کرد و گفت که این یک حمله جدید در آزادی بیان و حریم خصوصی و حقوق دیجیتال پاکستانی. قوانین تصویب شد مخفیانه در کابینه و نمایندگان مجلس نمی خواهد بحث آن است.

محلی حقوق بشر سازمان بایت برای همه (B4A) ابراز نگرانی خود:

دیجیتال فعال حقوق Nighat پدر به ذکر است که با نام تجاری جدید مقررات دولت را خطرناک قدرت برای کنترل رسانه های اجتماعی. با توجه به تعریف افراط گرایی و ایمان و یا سنت ذکر شده در قوانین می تواند اشتباه به نام هر گونه در خط محتوای مواد قانونی و یا افراطی و یا ضد دولت است. بخش 2(d) از این قانون آمده است:

افراط گرایی’ به معنی خشونت آوازی و یا فعال مخالفت با ارزش های اساسی دولت پاکستان از جمله امنیت و تمامیت ارضی و یا دفاع از پاکستان در نظم عمومی نجابت یا اخلاق حاکمیت قانون آزادی فردی و احترام متقابل و تحمل ادیان مختلف و اعتقادات.

رسانه های مهم برای دموکراسی اعلام کرد:

دامنه و مقیاس عمل تعریف شده در قوانین به نظر می رسد به راه رفتن فراتر از اختیارات داده شده تحت مخابرات پاکستان (Re-سازمان) قانون 1996 (هفدهم 1996) و پیشگیری از, الکترونیکی, جرایم, قانون 2016 (XL 2016). یادآوری می کنیم این دولت که هر کسی ایجاد قوانین تحت یک قانون است و برای درمان آنها را به عنوان تابع قانون و در نتیجه تجویز قوانین نمی تواند بیش از قدرت پدر و مادر عمل می کند یعنی مخابرات پاکستان (Re-سازمان) قانون 1996 (هفدهم 1996) و پیشگیری از, الکترونیکی, جرایم, قانون 2016 (XL 2016).

در حالی که حقوق دیجیتال بنیاد گفت:

قوانین نقض آشکار ماده 19 (آزادی بیان و اطلاعات) قانون اساسی است.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) نگران است که قوانین را قادر به تعیین مقامات برای کنترل آزادی بیان و عقیده در پوشش حفاظت از “مذهبی و فرهنگی و قومی و امنیت ملی حساسیت.”

سناتور عایشه رضا فاروق از مخالفت پاکستان مسلم لیگ (نواز) توییتی گفته:

روزنامه نگار طلعت حسین ساخته شده عصبانی نظرات:

آسیا و اینترنت ائتلاف یک صنعت ارتباط پیشرو متشکل اینترنت و فن آوری شرکت ها از جمله اپل, Facebook, آمازون و گوگل نیز ابراز نگرانی خود:

با وجود اعتراض وزیر علوم و فناوری و فواد چودری در دفاع از تصمیم دولت ذکر است که آن را تصویب رسید برای تنظیم رسانه های اجتماعی برای مقابله با محتوای مضر و حساب های جعلی.

این اولین بار نیست که رسانه های اجتماعی و کاربران آن در پاکستان شده اند زیر آتش توسط دولت است. اخیرا پاکستان رسانه های الکترونیکی سازمان تنظیم مقررات (PEMRA) پیش نویس سیاست پیشنهاد به مجوز و تنظیم بیش از بالا (OTT) خدمات وب و تلویزیون و خواسته های عمومی برای بازخورد جرقه اعتراض عمومی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر