Pakistani students in Wuhan appealing to the government. Screenshot from Twitter.

دانش آموزان پاکستانی در ووهان جذاب به دولت است. عکس از توییتر.

در دسامبر 2019 زمانی که چین با آن روبرو از اولین شیوع رمان coronavirus (2019-nCoV) دولت در پاسخ با قرار دادن ووهان شهر در استان هوبی که این ویروس برای اولین بار شناسایی شده — و همچنین 13 در نزدیکی شهرهای — تحت قرنطینه.

این حرکت تحت تاثیر قرار بیش از 40 میلیون نفر که در میان آنها شهروندان و اتباع خارجی از جمله نزدیک به 500 دانش آموزان پاکستانی تحصیل در ووهان. دسامبر 29, 2019 چهار نفر از آنها در حال حاضر آزمایش مثبت برای coronavirus. توسط 30 ژانویه 2020 سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد همه گیر بین المللی سلامت عمومی اورژانس.

Coronavirus معمولا در حیوانات تکامل یافته است به نقطه ای که آن را می توانید (و) آلوده به انسان همانگونه که در گذشته شیوع سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS). نیز وجود دارد که چهار Coronavirus گونه از هفت گونه شناخته شده است که باعث خفیف تنفسی و علائم شبیه به سرماخوردگی.

سفر تحت تاثیر قرار

در ژانویه 28, لحظه آموز پاکستانی سفر از ووهان وارد کراچی شد اعتراف به انزوای بخش خصوصی بیمارستان برای مشاهده. دانشجو که تنها به ارسلان خواهد شد نگه داشته و تحت نظارت برای 14 روز.

افزایش دامنه شیوع ساخته است آن را دشوار برای دیگران به ترک. 150 عنوان بسیاری از پاکستانی ها رشته شده اند برای روز در فرودگاه ارومچی در شمال غربی استان سین کیانگ. طارق رئوف که در چین برای تحصیل در رشته دکترای خود را که در یک ویدئو که پاکستان جامعه در گیر Ürümqi چون بعد پرواز به پاکستان لغو شده اند.

مانند بسیاری دیگر از کشورهای پاکستان لغو تمام پروازها به مقصد و از چین تا فوریه 2, 2020, زمانی که انتظار می رود مقامات را ارزیابی مجدد وضعیت و تصمیم می گیرید چه بهترین برای حرکت رو به جلو است.

Cross-sectional model of 2019 n-CoV showing the components of the virus.

مقطعی مدل 2019 n-CoV نشان دادن اجزای ویروس. منبع: علمی انیمیشن (CC BY-SA 4.0)

دانش آموزان درخواست تجدید نظر خود را به دولت

دانش آموزان پاکستانی گیر در استان هوبئی در زمان به رسانه های اجتماعی به درخواست تجدید نظر به دولت پاکستان برای ارسال به آنها را; یک #EvacuatePakistaniStudents برچسب نیز ساخت دور.

در توییتر عمر بوتو که شد از کراچی به اشتراک گذاشته گرفتاری های خود را برادر و دوستان:

در این ویدئو بوتو توضیح می دهد که زمانی که رشته دانش آموزان در تماس با سفارت پاکستان در پکن به مقامات توصیه آنها را به مقامات بالاتر. آنها در نتیجه این ویدئو به درخواست تجدید نظر به دولت پاکستان برای کمک و اطلاع رسانی وضعیت خود را.

بیش از همه رسانه های اجتماعی وجود دارد مشابه تجدید نظر:

با این حال وزارت امور خارجه پاکستان در توئیتر خود نوشت:

برای برخی از, اما این کافی نیست. Hajrat علی پاکستان زندگی دانشجویی در ووهان اشتراک ویدیو اثبات این است که هند در روند تخلیه خود دانش آموزان از چین:

در این کلیپ او را نا امیدی که دولت پاکستان شکست خورده است برای کمک به آن رشته دانش آموزان در حالی که دیگر کشورهای همسایه مانند بنگلادش و هند آغاز شده اند تخلیه اتباع خود از هوبئی استان است.

هیچ برنامه ای برای تخلیه

شانس پاکستان زیر سرب خود را به نظر می رسد باریک. در ژانویه 31, سناتور Seemi Ezdi حاکم پاکستان تحریک-e-انصاف (PTI) حزب اعتراف کرد که در حالی که دولت تصمیم به تخلیه دانش آموزان “است که ظاهرا به دنبال سخت […] دانش آموزان به احتمال زیاد دریافت درمان بهتر در چین”. او معتقد است که پاکستان نه به اندازه کافی مجهز به ارائه این سطح از مراقبت های پزشکی که coronavirus بیماران نیاز خواهد بود.

پشتیبان گیری از این موقعیت است دکتر ظفر میرزا دستیار ویژه نخست وزیر در ملی خدمات بهداشتی و درمانی که گفت: “اعتقاد ما آن است که در بهره از عزیزان ما در چین به ماندن وجود دارد. آن را در بزرگتر نفع منطقه جهان و کشور است که ما اصلا آنها را تخلیه کن.”

در ضمن اولین محموله از coronavirus کیت تشخیص آن اهدا شد به ژاپن رسیده است پاکستان در موسسه ملی بهداشت (NIH) در اسلام آباد است. حمل و نقل اجازه داده است بخش بهداشت و درمان کارکنان به تجزیه و تحلیل حداقل 1000 مشکوک نمونه برای رمان coronavirus.

ترس و اطلاعات غلط در پاکستان

با وجود امتناع دولت به تخلیه دانش آموزان پاکستانی این واقعیت است که وجود دارد تعداد زیادی از اتباع چینی در پاکستان — به عنوان به خوبی به عنوان سفر مکرر میان دو کشور — که در القای حس ترس در میان پاکستانی ها.

در حالی که از بندر کراچی اعتماد (KPT) گرفته شده اقدامات قرنطینه چین و جنوب شرقی آسیا پرسنل کشتی برای کمک به جلوگیری از گسترش این coronavirus نیز وجود دارد بسیاری از اطلاعات غلط در گردش.

یکی از نمونه های چنین بود این شایعه که دولت پنجاب هشدار در برابر خوردن گوشت بز برای شصت روز باشد و مقامات آن را تکذیب کرد اما هنوز هم گسترش مانند آتش سوزی در رسانه های اجتماعی. در یک مورد دیگر جعلی اضطراری اعلان ادعا کرد که پاکستان در وزارت بهداشت تا به حال توصیه های عمومی برای جلوگیری از مکان های شلوغ.

برخی از مردم ارسال شده حساس دیدگاه ها و الگوهای رفتاری در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که این ویروس بود خدا انتقام چین ممنوع niqāb و خود را برای سرکوب مسلمانان اویغوری در حالی که بنحوی که پاکستانی بودن مسلمانان محافظت خواهد شد. دین دولت پاکستان اسلام است; بیش از 96 درصد از جمعیت مسلمان:

در حالی که پاکستانی ها سرگردان در هوبئی استان انجام بهترین خود را برای مقابله خانواده های خود را با نگرانی در انتظار امن خود بازگشت.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش تاثیر ووهان coronavirus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر