Manzoor Pashteen. تصویر Qurratulain زمان استفاده با اجازه.”

در 27 ژانویه 2020, Manzoor احمد Pashteen جوان فعال حقوق بشر از وزیرستان جنوبی پاکستان که جرأت به چالش کشیدن نظامی این کشور بیش از آن در سابقه حقوق بشر دستگیر شد و به اتهام توطئه و فتنه.

با توجه به پلیس شکایت او در ژانویه 21, Pashteen متهم است که با استفاده از تهدید و زبان موهن علیه دولت طی یک گردهمایی در ژانویه 18.

قانون مجازات پاکستان می گوید که برخی از فتنه اتهامات می تواند یک زندگی ممکن است حکم.

که منظور Pashteen?

پسر یک مدرسه ابتدایی معلم 25 ساله Pashteen شده است برجسته مخمصه پشتون مردم — همچنین به عنوان شناخته شده Pathans — یک گروه قومی ساکن عمدتا در پاکستان و افغانستان است.

سی میلیون پشتون ها به نمایندگی از 15 درصد از پاکستان کل جمعیت هستند محروم و ضد پشتون احساسات غالب در هر دو کشور. در دهه گذشته شده اند وجود دارد گزارش های سیستماتیک سوء استفاده و اجرا ناپدید شدن پشتون مردم توسط ارتش پاکستان.

Pashteen آگهی پشتون Tahafuz جنبش (PTM) یک جنبش اجتماعی برای پشتون حقوق بشر است. بر اساس در استان خیبر پختونخوا و بلوچستان Pashteen تاسیس این گروه در سال 2014. بیش از چند سال گذشته اعضای آن مواجه شده اند قانونی آزار و اذیت برای صحبت کردن برای حقوق مردم پشتون و خواستار عدالت وقتی که می آید به نقض در برابر جامعه.

در مارس 2019, برای مثال, محلی, اعضای, مجلس, محسن, Dawar و علی وزیر دستگیر شدند در وزیرستان شمالی در اتهاماتی که حامیان آنها تا به حال حمله ارتش پاکستان بررسی پست در وزیرستان شمالی را Kharqamar. آنها در حال حاضر به قید وثیقه.

پوشش رسانه ای از جنبش و فعالیت خود را نیز محدودیت; در واقع, محلی, کانال های تلویزیونی جلوگیری از پوشش جنبش در دسترس نباشد. در فوریه 2019, Pashteen مصاحبه با نیویورک تایمز (نیویورک تایمز) که به نام برای پایان دادن به اجرا ناپدید شدن و اضافی-قضایی قتل قومی پشتون ها توسط مقامات امنیتی مجبور شد به سانسور نظامی در پاکستان است. NYT محلی edition در پاکستان کاهش یافته است, مقاله و ستون با مصاحبه اش به نظر می رسد خالی:

در مارس 2018, Global Voices به فارسی گزارش داد که چگونه رسانه های دیجیتال که تحت پوشش این جنبش با تجربه اختلال در وب سایت خود را.

محسن Dawar عضو مجلس ملی پاکستان و یکی از رهبران Pashtoon Tahafuz جنبش در توئیتر خود نوشت:

“این دستگیری ها در حال رفتن به قرار دادن ما را” Dawar گفت: Global Voices به فارسی در یک مصاحبه تلفنی. “این نشانه ای است برای به رسمیت شناختن خواسته های ما از عدالت, صلح و مساوات.”

سرکوب فعالان سیاسی

این Pashtoon Tahafuz جنبش به نام یک کنفرانس مطبوعاتی و مسالمت آمیز در اعتراض به برجسته Manzoor مورد و همچنین گرفتاری از نه نفر که دستگیر شده بودند با او. اما در 28 ژانویه در طول یک تظاهرات در برابر Pashteen را بازداشت Dawar همراه با 22 دیگر صلح آمیز معترضین بودند کشیده به پلیس وانت و دستگیر شد. Dawar منتشر شد روز بعد و بقیه آنها فرستاده شدند به Adiala زندان قضایی در بازداشت هستند. یک گزارش اطلاعاتی (شاه) بود و تسلیم در برابر آنها را متهم مختلف جنایات طبق قانون مجازات پاکستان از جمله “حمله به کارمندان”, “اهانت به ارتش” و “مانع خدمتگزاران مردم از تخلیه وظایف” و آنها محروم بودند به قید وثیقه.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان با صدور بیانیه ای:

هیچ نشانه ای وجود دارد که معترضان متوسل به خشونت در هر نقطه اگر چه فیلم نشان می دهد که تعدادی از آنها شتم توسط پلیس. کمیسیون حقوق بشر معتقد است که این اقدامات خلاف قانون اساسی و نقض شهروندان حق آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز. خودسرانه استفاده از اتهام فتنه تحت یک کهنه قانون برای جلوگیری از مخالفت سیاسی – که به هیچ وجه تحریک نفرت یا خشونت – نشان می دهد که چگونه کمی توجه دولت برای شهروندان خود’ آزادیهای مدنی و سیاسی.

روزنامه نگار فهد Desmukh است:

کاربران رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته مستقل ویدئوها که در آن پلیس می تواند دیده می شود کشیدن زنان در ایران ، فعال سیاسی طوبی سید توییتی یک چنین تصویری:

استاد علوم سیاسی Aasim سجاد اختر توییتی حمایت خود را از 22 معترضان هنوز در بازداشت:

دبیر عوامی حزب کارگران ماریا ثانیه ملک نیز در توئیتر خود نوشت:

توییتر مسدود کردن و تعلیق حساب

برای زنده ماندن به عنوان یک آلی مردمی جنبش PTH بستگی به رسانه های اجتماعی برای گسترش اطلاعات, اما فعالان می گویند که آنها روبرو هستند ‘تعلیق’ و ‘قانونی داعش از توییتر محبوب سایت های شبکه های اجتماعی.

گسترده گزارش از حساب های توییتر یک تاکتیک استفاده شده توسط طرفدار دولت عضو شورای نظارت مدت به سکوت PTM حامیان و یا هر کس دیگری صحبت کردن در برابر نقض حقوق بشر در کشور است.

Ziyad فیصل سردبیر جمعه بار در توئیتر خود نوشت:

ماریا H. ملک توییتی در مورد تجربه خود را:

در سال 2018 مقامات پاکستانی تهدید به ممنوعیت توییتر ادعا که این پلت فرم تا به حال نه در پاسخ به درخواست های خود را به بلوک خاص ‘توهین آمیز’ مواد. در سال 2019 توییتر ارسال اعلامیه به تعدادی از پاکستان روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر اطلاع رسانی آنها که محتوای آنها بود و گفته میشود در نقض پاکستان قانون است.

به روز رسانی: در فوریه 3, 2020, دوشنبه پاکستان در دادگاه به قید وثیقه به 23 فعالان حقوق بشر بازداشت شده در اسلام آباد در 28 ژانویه سال 2020 برای اعتراض به دستگیری پشتون Tahafuz جنبش (PTM) رهبر Manzoor Pashteen. قاضی همچنین احضار بازرس کل پلیس به توضیح تحت چه اقتدار قانون جرم فتنه گنجانده شده در اطلاعات گزارش. فعالان منتشر شده در پنج شنبه, فوریه 4, 2020, اما, Pashteen همچنان در بازداشت پلیس و چهره به اتهام “فتنه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر