Image by Pete Linforth from Pixabay. Used under a Pixabay license (Free for commercial use/ No attribution required)

تصویر توسط پیت Linforth از Pixabay. استفاده می شود تحت یک Pixabay مجوز (رایگان برای استفاده تجاری/
هیچ اسناد مورد نیاز)

Coronavirus همچنین به عنوان شناخته شده COVID-19, تحت تاثیر هزاران نفر از زندگی است و به شدت بر اقتصاد جهانی است. با توجه به Worldometer که از 18 مارس 208,457 مردم تشخیص داده شده اند با 8,312 مرگ و میر در سطح جهان است. تا کنون پاکستان گزارش کرده 297 موارد در زمان نوشتن این پست. مردم در رسانه های اجتماعی بدانم که اگر اقدامات انجام شده توسط دولت پاکستان کافی هستند و اینکه آیا پاکستان مجهز به چالش غربالگری و جداسازی افراد آلوده به منظور حفاظت از بقیه جمعیت.

دولت فعلی اقدامات:

جنوب شرقی استان سند فروش کشور با 208 مورد تأیید.

دو مورد اول از coronavirus از سند استان گزارش شد و در 26 فوریه پس از آن وزیر از سند دولت مراد علی شاه در زمان گام های فوری برای بررسی مسافران در فرودگاه و راه اندازی قرنطینه مراکز در شهرستان تافتون (در نزدیکی مرز ایران و افغانستان) برای زائران پاکستانی از بازگشت از ایران پس از coronavirus موارد افزایش یافت در ایران. از 208 موارد در سند 154 در حال زائران قرنطینه در شهرستان سکر پس از بازگشت از ایران.

او همچنین بسته به تمام موسسات آموزشی در استان تا مارس 30 و همچنین ممنوع تمام مجامع عمومی از جمله مراسم مذهبی و رویدادهای ورزشی. بلوچستان نیز خود را تعطیل, مدارس است. خیبر پختونخوا دولت به دنبال کت و شلوار.

پس از سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد کروناویروس یک بیماری همه گیر نخست وزیر عمران خان خواست همه را به “بالا بردن آگاهی در میان توده ها به طوری که آنها می تواند مناسب اقدامات احتیاطی برای محافظت از خود از ویروس.”

در میان نگرانی ها در مورد هزینه غربالگری دولت گفت که coronavirus کیت های آزمایش در دسترس خواهد بود به صورت رایگان بيمارستانهای منتخب سراسر کشور و یک پروتکل تنظیم شده است به بررسی coronavirus. به عنوان ماسک صورت اکثر داروخانه ها ندارد, ماسک های در سهام با بعضی ها که فراموش فروش در قیمت های بالا.

دولت به ایجاد یک “ملی COVID-19 فرمان و مرکز کنترل’ آغاز شده است که با انجام عملیات ضد عفونی در لاهور فرودگاه:

در Facebook صفحه برای وزارت ملی خدمات بهداشتی و مقررات و با هماهنگی اسلام آباد است, ارسال فیلم در مورد مردم چگونه می توانند حمایت خود را از ویروس.

پاکستان ساخته شده است آن را اجباری برای مسافران پس از رسیدن در پاکستان از مقصد های بین المللی به ارائه coronavirus نتایج آزمون قبل از سوار شدن پروازهای خود را.

بخش 144 تحمیل شده در سراسر پاکستان به مدت یک ماه از 15 مارس سال 2020 است. بخش 144 میله های مردم از شرکت در فعالیت برای یک دوره زمانی داده شده از جمله جماعت توسط چهار یا بیشتر مردم است. با این حال تعداد زیادی از مردم هنوز به دفاتر به هیچ کار از خانه سفارشات در محل هستند.

است پاکستان مجهز برای مقابله با این بیماری همه گیر?

دولت ادعا کرد که “از آن گرفته شده اقدامات مناسب برای اطمینان حاصل شود که این بیماری نه بیشتر.”

اما طاهر مهدی یک روزنامه نگار تجارب خود را در رسانه های اجتماعی:

من آنفولانزا برای پنج روز گذشته [..] بنابراین من به نام 1166 و آنها از من خواست به تماس با تاج مرکز خدمات بیمارستان. من به آنجا رفتم ، یک اتاق شیشه ای با نقاب کارکنان صحبت از طریق یک میکروفون او پرسید: چند سوال و دست چاپ parchee (کاغذ) و از من خواست برای رفتن به تاج بخش برای یک آزمون غربالگری. بخش بچه ها شانه ای بالا انداخت و گفت: آنها هیچ چیزی پس از بازگشت به دختر پذیرش. [..] من صبر کردم. او آمد به من بگویید خیلی رک و پوست کنده “ما نمی توانیم چیزی را انجام دهد”. [..] بیمارستان هیچ تاج مرکز آزمون خود را دارد. هیچ کدام در همه.

از آنجا که ویروس به هیچ درمان در هر سه تنها چیزی که یک مرکز درمانی می توانید انجام دهید این است که به صفحه نمایش و جداسازی افراد آلوده و تنها مرکز در پنجاب سرمایه است که قادر به انجام این کار است.

وجود دارد ‘Ghabrana nahee’ (نگران نباشید) پوستر در سراسر بیمارستان هر چند.

که وجود دارد به اندازه کافی وجود ندارد تعداد تست کیت در دسترس است.

حتی اگر مراحل مختلف گرفته شده توسط دولت پاکستان برای کنترل ویروس کارشناسان بهداشت و درمان در پاکستان خود را به اشتراک گذاشته نگرانی در مورد ویروس ها و خواسته مردم را به شخصی اقدامات برای اطمینان از ایمنی خود را. با توجه به COVID-19 و پاکستان در بازار سهام شاهد سقوط مانند همه کشورهای دیگر. حتی مجلس ملی پاکستان را لغو کرده است همه آن اقدامات تا اطلاع ثانوی.

#CoronaVirusPakistan

هشتگ #CoronaVirusPakistan روند در توییتر به واکنش. بسیاری از مردم به شوخی در مورد وضعیت در حالی که برخی از ترس بدتر است. مادران ارسال شده سوال در مورد چگونه به نگه داشتن بچه ها مشغول در طول تعطیلات در حالی که دانش آموزان خواسته شد برای مطالعه آنلاین. دیگران سعی کردم به آن را مربوط به خشم خدا و در عین حال دیگران ارتباط آن را با مستند در کشمیر. و مردم با در نظر گرفتن نیاز به اقدامات احتیاطی به ویژه در استان سند که در آن تعدادی از Coronavirus بیماران بالاترین است. Sheema غنی ارسال شده تصاویر در Facebook نشان دادن جمعیت زیادی در یک ایستگاه قطار در کراچی.

A large number of people are waiting at the main railway station at Karachi. Image by Sheema Ghani, used with permission

تعداد زیادی از مردم در حال انتظار در ایستگاه راه آهن اصلی در کراچی. تصویر Sheema غنی با اجازه

در هفته گذشته بیش از 250 ، 000 زائران جمع آوری شده در شرق پاکستان به صورت سالانه Tablighi Ijtema.

مردم خواستار دولت تعطیل همه چیز به جز خدمات اورژانس برای جلوگیری از گسترش ویروس:

در حال حاضر مردم به دنبال به دولت برای اجرای بتن تر اقدامات لازم برای متوقف کردن گسترش Covid-19 در پاکستان به عنوان شماره پیش بینی شده به شدت افزایش می یابد اگر هیچ مداخله ای موثر.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de