مالک می گوید: “طبیعی جدید” مجبور نیک در کنار درب را بسته

آن را “عجیب و غریب زمان و وضعیت” سرآشپز/مالک نیک he dong می گوید بستن نیک در کنار درب رستوران او برای 13 سال در Los Gatos بود دل و روده غم انگیز تصمیم گیری است.

“ما صرف بسیاری از ساعت های طولانی و بسیاری از بی خوابی شبانه بحث در مورد آنچه به انجام, “he dong می گوید. “ما مورد بحث چگونه همه چیز را نگاه کنید اگر و هنگامی که ما مجاز به بازگشایی (در طول COVID-19 pandemic). ما به این نتیجه رسید که آن خیلی سخت خواهد بود به خصوص که من در زندگی من در حال حاضر.

“بودن در کسب و کار رستوران های سطح استرس است که در حال حاضر شدید و من ساخته شده بسیاری از فداکاری برای خانواده من آن را به عنوان” او می افزاید. “من احساس آن را فقط نمی توان عادلانه به همسر و پدر را ادامه دهد.”

He dong می گوید پوشیدن ماسک کاهد از کل ناهار خوری تجربه.

“راه ما اجرای کسب و کار ما, هنگامی که شما راه رفتن در درب شما در حال استقبال با لبخند دست دادن یک آغوش—شاید حتی یک بوسه—و من نمی تواند انجام دهد که دیگر” او می افزاید. “هنگامی که شما برای باز کردن یک رستوران, آن را مانند دعوت مردم به خانه خود را. ما یک خانواده محل. ما می دانستیم که 80 تا 90 درصد از مشتریان ما راه رفتن در درب.

“من همه چیز را شخصا. آن را رفتن به پوشیدن من پایین. اگر همه چیز نیست فقط اگر یک مشتری ناراحت شد و با ‘طبیعی’ این فقط می خواهد به خوردن من داخل.”

در طول هفته اولیه این مستند he dong شروع به فکر کردن در مورد آنچه که او ممکن است انجام دهید.

“دوست خوب من, که من می خواهم با کار می کرد قبل از اینکه من شروع به نیک نزد من آمد و گفت که او ممکن است فرصت” او می گوید. “سه هفته بعد در اواسط مارس ما صحبت دوباره و او به من گفت:” این یک گزینه است برای شما.'”

با وجود آن که در رسانه های اجتماعی he dong تمایلی به نام رستوران که در آن او در حال حاضر کار. “من می دانستم که مدیر بسیار خوبی است و ما در کنار بزرگ کردم” او می گوید.

او اذعان می کند که حتی اگر فرصت جدید بود و قانع کننده آن را هنوز هم سخت به راه رفتن به دور از نهاد او ایجاد کرده بود.

“بسیاری از مردم از شدت و ارائه شده برای کمک به من,” he dong می گوید. “آنها ارائه شده پول. آن را بسیار لمس کردن, اما من هرگز پول گرفته شده از هر کسی و من نمی خواهم برای رفتن به بدهی. مردم به من گفت که یک (مدیریت کسب و کار کوچک) وام اما آن حس را ندارد به من. من فکر می کنم دولت واقعا نمی انجام یک کار خوب از کمک واقعا کسب و کارهای کوچک. من احساس می کنم بد از آن برای تمام مغازه ها در شهر شده است که نهفته است. “

He dong می گوید بدترین بخش این است که او احساس می کند مجبور است.

“آن نیست که در راه ما می خواستیم به بیرون رفتن” او اذعان می کند. “ما کار بزرگی انجام دادند. من فکر می کنم ما ساخته شده است یکی از بهترین رستوران در لس Gatos. من عاشق این شهر و این رستوران همه چیز به من. این زندگی من بود.”

He dong خروج برگ در مرکز شهر رستوران سایت خالی است. به عنوان از مطبوعات زمان صاحبخانه صحبت شد با مستاجر آینده نگر و امیدوار به قرارداد امضا شده به زودی. از آن تایید شد که مستاجر آینده نگر را تجربه رستوران اما در حال حاضر خود هر رستوران در شهر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>